Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нека спрем цигарите

    Бях ги спрял за година и 3 месеца. И аз качих толкова 10-12кг. Четох мислих...... и съвсем по своя воля пропуших пак..... щото друга оправия с килата не открих а си мисля че 10 кила повече, вредят повече от цигарите. Неприятното е , че и килата не спаднаха с 10 а само с 5. За критиците ще поясня , че и диети не мога да пазя , не поради липса на воля. Пада ми кръвната захар и получавам най-ужасното мигренно главоболие на света. Въглехидратни диети пък няма.

    Оказва се , че никотина и другите гадости в тютюна се намесват във вътрешната биохимия и не позволяват натрупването на големи мастни депа /при някои организми/. Отделно дима прецаква вкусовите и обонятелни рецептори - от там и удоволствието от хапването. Завиждам на тези на които спирането на дрогата не им докарва кила...... и главоболия. Аз засега съм в омагьосания кръг , смуча яко лула и фасове и търся изхода.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • До: Нека спрем цигарите

      В тази тема през април бях писал, че съм ги спрял от 2 седмици след 20 годишно пушене. Сега вече мога да кажа, че не пуша от 6 месеца.
      За сега забелязвам тези предимства:
      - не мисля всеки ден колко кутии и къде да ги държа
      - Не се побарвам постоянно по джобовете да не съм ги забравил
      - Не ми пука, че ще им вдигат акциза (всъщност пука ми, но ще обясня в темата за акциза http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=72777&page=2)
      - Не се съобразявам къде може и къде не.
      - не стоя под някой ширм, или на тераса, или в някоя заличка по летищата, или пред ресторант в чужбина - все неща, които ме карат да се чувствам като прокажен.
      - не изпушвам 1кг свински врат за деня, от който мога да си направя чудесни паржолки или... (слава богу нямам финансови проблеми, но си е разход)
      - Не ми мирише колата на ла-на. Това го разбрах чак като ги отказах и влизам в коли в които се пуши.
      - Нямам дупки по ризите от паднали огънчета.
      - Служителите във фирмата започнаха по-малко да се моткат по коридорите с цигари - изпитват неудобство, а се надявам и да работят повече.
      - Преди като се съберем 5-10 човека имаше един да не пуши, а сега един пуши и това не съм аз и не се налага на другите да се съобразяват с мен или да ми обясняват, че димът не им пречи.
      - Не се налага да държа фаса в ръка по улиците докатао намеря къде да го хвърля
      - ...
      Недостатъци:
      - Не мога да дам огънче ако ми поискат.
      - Не се сещам друго.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • До: Нека спрем цигарите

        Аз също като Славин от 20 г пушач до 3 катий на ден вече 9 г не пуша и го поддържам в написаното със килата мисля че съм добре.

        Коментар


        • До: Нека спрем цигарите

          Добре.Разбрах. Едното е навика да държиш нещо в ръцете си докато пиеш кафе или седиш на маса.Това мисля , че мога да го овладея.С килограмите обаче ,няма да мога да се справя. Баща ми ги отказваше сигурно 5-6 пъти и всеки път наливаше бая килограми . После пак ги пропушваше.Аз при всички случаи ще напълнея много и това ме притеснява. Въпроса е:с какво да ги заменя ?

          Коментар


          • До: Нека спрем цигарите

            Със слънчоглед колежке
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • До: Нека спрем цигарите

              Първоначално публикуван от златка кузмова Преглед на мнение
              Добре.Разбрах. Едното е навика да държиш нещо в ръцете си докато пиеш кафе или седиш на маса.Това мисля , че мога да го овладея.С килограмите обаче ,няма да мога да се справя. Баща ми ги отказваше сигурно 5-6 пъти и всеки път наливаше бая килограми . После пак ги пропушваше.Аз при всички случаи ще напълнея много и това ме притеснява. Въпроса е:с какво да ги заменя ?
              Това с държенето на нещо в ръцете се забравя след 2-3седмици и после не прави впечатление. Относно килограмите не е необходимо да се компенсира с ядене никотиновоя глад. Аз например го компенсирах с кефа, че не може да съм зависим от нещо, но все пак първите няколко дена смучех тик-так.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • До: Нека спрем цигарите

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                ....За критиците ще поясня , че и диети не мога да пазя , не поради липса на воля. Пада ми кръвната захар и получавам най-ужасното мигренно главоболие на света. Въглехидратни диети пък няма....
                Не се тревожи, въглехидратни диети има. Всъщност се пълнее най-вече от комбинацията въглехидрати+мазнини.
                Може да опиташ разделно хранене, така ще си пощадиш храносмилането, а ако ти се ядат въглехидрати - макарони, хляб, всичко тестено - само внимавай с какво го смесваш. И още нещо - от хляб не се пълнее, ако не му налагаш мазнотии отгоре.

                П.П. Винаги съм готова да помогна, та белким светът почне да ухае по-добре!
                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                Omnia vincit amor !

                Коментар


                • До: Нека спрем цигарите

                  Аз ги отказах с.....куче
                  От 15 години пушех по 1-2 кутии на ден.Сутрин със ставането запалвах цигара и после втора и чак тогава всичко останало.Миналата есен взехме да гледаме едно кученце за 2 месеца.Трябваше да го извеждам всяка сутрин в 5 !!!Водейки кучето в студа и полуспейки,вървейки и пушейки цигара стигнах до извода че наистина е кофти да си пушач
                  И така спрях ги,качих 15 кила за 11 месеца
                  Сега пък яденето трябва да отказвам

                  И все пак чуствам се доста по-добре от преди!

                  Коментар


                  • До: Нека спрем цигарите

                    Универсални рецепти за отказване няма.
                    Аз като ги отказвах, си оставих цигарите, запалките и пепелниците и в офиса и в къщи. На малко по-голямо разстояние от "една ръка" за да избегна фактора подсъзнанелно пресягане и запалване на цигара. Оставих ги с идеята да избегна пушаческите терзания, че "съм без цигари". Дали това помага, не знам. Така го намислих и така го направих.
                    Дискомфортът е първите няколко дни. След това е лесно. Дерзайте...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • До: Нека спрем цигарите

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      ...
                      И според мен това е правилният подход.
                      LR Discovery I 300 TDI

                      Коментар


                      • До: Нека спрем цигарите

                        Нека и аз да кажа.Пушех почти 20г. като накрая стигах до 3 кутии на ден.И един ден реших да ги откажа.И ги отказах с тиквени семки.....ама много семкиИ така вече 4 години.При мен проблем беше първите 6 месеца.След това вече не изпитвах никакво желание да пуша.А килограмите ги запазих.Сигурно ще питате как.Ами със зла жена(да е жива и здрава)Нямате представа колко диетично действа постоянното мърморене:стига с този хляб,намали хляба,много си станал дебел и т.н.Повярвайте поне от устата на моята любима тези думи действат убийствено на апетита
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • До: Нека спрем цигарите

                          Веднъж съм ги отказвала за четири месеца. Казаха ми, че не мога да спра да пуша, при което след секунди цигарата беше изгасена и в следващите месеци не посегнах. Просто така...от инат.
                          Килограми не качих, нито усещах липсата на цигарите.

                          Е, няколко месеца по-късно отново бях в групата на пушачите и не съм правила повторни опити за отказ.

                          Вече доста съм ги намалила, но все още не съм ги отказала.
                          Daddy's girl! Always & Forever!
                          Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

                          Коментар


                          • До: Нека спрем цигарите

                            Първоначално публикуван от златка кузмова Преглед на мнение
                            Цигарите са ми голям проблем.Това за мен е пълна глупост.Давам пари , за да се тровя.Знам го и пак ги пуша.Веднъж опитах да не пуша един ден и се побърках да ям.Едва изкарах нощта от преяждане.На другия ден пак пропуших.Как да ги спра ,без да ям толкова много.
                            Как ли,като дъвчеш дъвки всеки ден.Не е зле да опитате.
                            Последно редактирано от Toni69; 15-10-09, 07:58.
                            (0+)
                            Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • До: Нека спрем цигарите

                              Първоначално публикуван от kameloot Преглед на мнение
                              Как ли,като дъвчеш дъвки всеки ден.Не е зле да опитате.
                              И това е вариянт, но някак си с това преживяне не е ли малко ...
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • До: Нека спрем цигарите

                                Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                                Надпис на кутия цигари:

                                „Министерство на здравеопазването съобщава, че всяка неизпушена цигара удължава работния ден с 8 минути!“

                                Но всяка изпушена,не го съкращава!
                                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X