Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нека спрем цигарите

    Имам огромното желание да спра да пуша. На 21 съм и започнах на 14, 15. Както повечето по това време - да се впишем и да изглеждаме готини. Само че вече ми пречи и се притеснявам да не съм си навредил неубратимо. Боли ме сърцето, дробовете и гърлото понякога. Наскоро успях да ги спра за месец и нещо, но след това се отпуснах и пропуших пак. Проблемът е, че човек забравя колко трудно ги е спрял. Надъхвам се с разни страшни филмчета на болни хора и тн., но имам чувството, че съм останал без капка воля спрямо това. Също и се притеснявам, че няма да работя ефективно първите няколко дни, тъй като има симптоми на абсистенция. Те бързо отминават. Та ако има някой опит с отказването нека сподели.

  • #2
    До: Нека спрем цигарите

    Аз също пуша, също съм опитвал да ги спра и то много пъти ама...
    Ще цитирам един колега от университета -
    "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите .... правил съм го стотици пъти...."
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      До: Нека спрем цигарите

      Първоначално публикуван от PavelGr Преглед на мнение
      Имам огромното желание да спра да пуша. На 21 съм и започнах на 14, 15. Както повечето по това време - да се впишем и да изглеждаме готини. Само че вече ми пречи и се притеснявам да не съм си навредил неубратимо. Боли ме сърцето, дробовете и гърлото понякога. Наскоро успях да ги спра за месец и нещо, но след това се отпуснах и пропуших пак. Проблемът е, че човек забравя колко трудно ги е спрял. Надъхвам се с разни страшни филмчета на болни хора и тн., но имам чувството, че съм останал без капка воля спрямо това. Също и се притеснявам, че няма да работя ефективно първите няколко дни, тъй като има симптоми на абсистенция. Те бързо отминават. Та ако има някой опит с отказването нека сподели.
      Аз ги отказах миналата година февруари. След 31 години активно пушене като последните десетина години пушех по три, понякога и до четири кутии дневно. Просто използвах фактът, че бях много болен и така успях. Отначало ми беше много трудно, но не чак нетърпимо. Случвало се е да се примъквам до някой приятел като пуши и да дишам около него, но и това премина. Това лято без малко да се издъня след като опънах един път от един "фас" - просто бях забравил че не пуша. Но за щастие не последва някакво влечение отново.
      Та съветът ми е - използвай някоя настинка когато най- не ти се пуши и ги откажи, а после стискай малко зъби, дъвчи много дъвки и бонбони и ще ги оставиш. И най-важното - не се поддавай да запалиш отново. Фатално е в повечето случаи, тоест пропушваш ги отново.
      Дано съм ти помогнал малко.

      Коментар


      • #4
        До: Нека спрем цигарите

        Тихомир е много прав и аз така използвах последното разболяване, не че го препоръчвам на някой, но толко ми беше зле че ни ме се палеше цигара. И си наложих, че гърлото ме боли от цигарите. От тогава вече 5 месеца и засега се държа....

        Коментар


        • #5
          До: Нека спрем цигарите

          Ако НАИСТИНА искаш да ги спреш просто ще оставиш кутията недовършена настрана, ще ти е зле една седмица и после ще си нов човек.
          От опит съм научил че когато човек не иска да свърши или направи нещо ще си намери винаги оправдание.
          Прочети поста си само "....Също и се притеснявам, че няма да работя ефективно първите няколко дни, тъй като има симптоми на абсистенция...."
          Ами вземи седмица отпуск бре. Да не си космонафт, че да не може седмица без теб на космическата станция. Мисля че не искаш да ги спреш с цялото си АЗ.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: Нека спрем цигарите

            Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
            Аз също пуша, също съм опитвал да ги спра и то много пъти ама...
            Ще цитирам един колега от университета -
            "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите .... правил съм го стотици пъти...."
            Не знам дали Марк Твейн е ходил на университет, но щом казваш . И кажи на колегата ти да не плагиатства .

            To cease smoking is the easiest thing. I ought to know. I've done it a thousand times. Mark Twain

            Коментар


            • #7
              До: Нека спрем цигарите

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Ако НАИСТИНА искаш да ги спреш просто ще оставиш кутията недовършена настрана, ще ти е зле една седмица и после ще си нов човек.
              От опит съм научил че когато човек не иска да свърши или направи нещо ще си намери винаги оправдание.
              Прочети поста си само "....Също и се притеснявам, че няма да работя ефективно първите няколко дни, тъй като има симптоми на абсистенция...."
              Ами вземи седмица отпуск бре. Да не си космонафт, че да не може седмица без теб на космическата станция. Мисля че не искаш да ги спреш с цялото си АЗ.
              Никаква отпуска във времена на криза, освен ако няма наложителна причина .

              Коментар


              • #8
                До: Нека спрем цигарите

                Първоначално публикуван от PavelGr Преглед на мнение
                Не знам дали Марк Твейн е ходил на университет, но щом казваш . И кажи на колегата ти да не плагиатства .

                To cease smoking is the easiest thing. I ought to know. I've done it a thousand times. Mark Twain
                А бе ти цигарите ли искаш да откажеш или да се правиш на умник? Май напразно писах тука.

                Коментар


                • #9
                  До: Нека спрем цигарите

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  А бе ти цигарите ли искаш да откажеш или да се правиш на умник? Май напразно писах тука.
                  Не, не си писал напразно. Просто реших да споделя цитата, това е.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нека спрем цигарите

                    Аз ги спрех 89г. а пушех по три пакета Арда всеки денОтказах се от разтрябва да си малко мъж казваш така и така и раз фърляш ги и красивото е пред теб
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нека спрем цигарите

                      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                      А бе ти цигарите ли искаш да откажеш или да се правиш на умник? Май напразно писах тука.
                      Тихомире, тютюнопушенето е проблем не само на колегата, твоят челен опит ще е полезен и на други. Не се ядосвай.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нека спрем цигарите

                        Интересна тема.Аз също съм била пушачка... когато учех- на колко ли съм била не помня-беше 7 клас сигурно.Тогава ме научиха моите приятелки-тъй като тогава бях на пансион,и стана спонтанно от веднъж,запалих,позави ми се свят и пропуших... Но... стана каквато стана-тъй като бях спортистка по спортна стрелба и разбрах,че личният ми треньор е разбрал,че съм пропушила,а цигарите вредят на спорта,особено за моят спорт.И така няколко години пуших,пуших,тровех се и спонтанно ги спрях.И аз като тебе нещо не се чувствах добре с дробовете,нещо като-като запалих- сякаш нямам въздух да дишам,просто се чувствах зле.гърлото ме дразнеше.Но да ти кажа,че много трудно е човек да се откаже,аз ги спрях преди около 13 години.Значи-сутрин като тръгнех за работа в 5.30ч. пиех си кафето с цигара-но някакси ми се гадеше,незнам защо,може би защото го пиех без захар и е доста горчиво,може би заради това е,незнам. Но се надявам,че млад човек като тебе с воля и кураж-можеш да ги спреш,и се надявам това да стане-при мене отказването беше-спонтанно-раз-и край.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нека спрем цигарите

                          Нека незабравяме ,че цигарите спадат към леките наркотици и да се откажат предполагам ,че не е лека задача. Преди 3 години баща ми ги отказа след 35г. активнос към цигарите. Просто трябва да намериш истински мотив и повече данеги пипаш,въпреки че много пъти ще ти се иска да само да запалиш.Всичко друго е залъгване.Иначе ако неискаш да ги спираш,а просто данесе тровиш вече има електронни цигари на батерия и за тях се продават никотинови пълнители с различни нива на никотин.Излизат по евтино от цигарите и не гълташ катран.
                          Успех.
                          "Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нека спрем цигарите

                            Браво, за 21 годишен си напреднал доста с акъла...

                            И двата основни порока - цигарите и алкохола си имат своите "екзекутори"...

                            За алкохола, това е обилното хранене - наплюскай се до дупка и няма да ти се пие, /защотото алкохола е вид храна/!

                            За цигарите - това е физическото натоварване...

                            Щом ти се допуши, метни се на пода - удари 100-тина лицеви и ще ти мине...

                            Хубава и правилна тема..

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нека спрем цигарите

                              За третия порок - спасението идва с времето! Няма друг шанс!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X