Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нека спрем цигарите

    Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
    Мерси- да ти се връща здравето... Явно си достатъчно дърт- очаква се да ти е ясно, че правилото си има изключения и да не се заяждаш за глупости ама де тоя късмет...
    Едно питане само- що ги спря рязко цигарите Че това от 3 кутии на нищо си е сериозен стрес...
    Да обявяваш собствената си мотивация за някакво общовалидно правило и да се самовъздигаш за еталон на поведение, което трябва да бъде следвано, някак си не звучи добре. Всеки си има своята мотивация и никой не е длъжен да дава някому обяснения защо е отказал или защо не иска да се отказва от пушенето. В същност, за отказването няма никакво значение какво те е мотивирало. Важното е мотивацията да е достатъчно силна за да реши човек, че наистина ще каже "Край!".
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Нека спрем цигарите

      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
      ....


      Това няма как да се случи колкото и да е извратен тоя дето ще се хване да обяснява- просто няма как да извъртиш отравянето на организма доброволно (че си и плащаш за да се тровиш) към нещо нормално.
      Я да опитам по аматьорски:

      Колкото е вярна статистиката за вредата от тютюнопушенето, точно толкова е вярна и другата за стреса като причина за по-голяма част от заболяванията. Ако спирането на цигарите ще ни доведе допълнително стрес, то смисълът от на пръв поглед здравословното решение е съмнителен. Борбата със стреса също е строго индивидуална - един пие, друг пуши, трети се затваря в манастир или на село, четвърти може да играе белот, пети - яде сладко. Свят - шарен, хора - разни.

      Между другото - за наркоманите ме впечатли с безапелационните квалификации. Трябва ли всички да сме категорични като теб?

      Коментар


      • От: Нека спрем цигарите

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Имаш много здраве от един, на който му е през шлифера за твоя ред и е в положение "временно не пуша" от 12 години (след 26 години пушене поне х 3 кутии на ден) ...
        Аз си имам една теория, че няма отказал цигарите. Има такива които са ги спрели.
        По-горе се въздържах да я напиша, че колегата е много надъхан, а ме мързи да влизам в излишни спорове...

        За отказването (спирането) - не мисля че има готови рецепти. При всеки сработва някакъв индивидуален подход.
        Аз като ги спирах, се заинатих за нещо (не казвам какво). Оказа се че драмата не е толкова голяма колкото изглежда на пръв поглед. Поне при мен "тежкият" период беше около седмица. След това ми беше почти все тая. Даже си бях оставил цигарите, запалката и пепелниците в близост. С аргумента, да не ми се тормози пушаческата душичка с мисълта че нямам цигари.
        Оказа се, че е важно пушаческите атрибути да седят на над една ръка разстояние, за да се избегне механичното запалване на цигара, че първият ден имаше такъв инцидент...
        Срам не срам, сега пак съм в отбора на "наркоманите". Частично. През деня пуша, в къщи не. И не ми е проблем да не пуша на местата на които не се пуши произволно дълго време. Май пак трябва да се заинатя. Лигава работа...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Нека спрем цигарите

          Колега сто, тябваше да обясниш защо трябва да се пуши, а не защо не трябва да се отказват цигарите. Надали си пропушил заради стреса!?! Аз поне пропуших от "гъзария" а и през далечната 87-ма беше модерно да се нарушават забрани т.е. стреса беше търсен ефект .

          Коментар


          • От: Нека спрем цигарите

            Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
            Колега сто, тябваше да обясниш защо трябва да се пуши, а не защо не трябва да се отказват цигарите. Надали си пропушил заради стреса!?! Аз поне пропуших от "гъзария" а и през далечната 87-ма беше модерно да се нарушават забрани т.е. стреса беше търсен ефект .
            С въпроси може ли?

            Примерно - защо трябва да се яде вкусно а не само здравословно и достатъчно, защо трябва да се пие, шляянето по горите за чий ни е, защо трупаме непотребни вещи и изобщо - защо живеем? Необяснимо, нали? А отговорът е прост - защото така ни харесва.

            Коментар


            • От: Нека спрем цигарите

              "защо трябва да се яде вкусно а не само здравословно и достатъчно" - защото е вкусно!

              "защо трябва да се пие" - Не трябва, пак е вкусно и опиянението понякога помага на настрението.

              "шляянето по горите за чий ни е" - за кеф, здраве и връзка с природата.

              "защо трупаме непотребни вещи" - защото някога може да потрябват а и замърсяването на околната среда също е проблем.

              "защо живеем?" - Някой живеят заради господ или други суеверия, някои не виждат смисъл в живота си, общо взето всеки жив човек си намира отговора

              "защо пушим" - още нямам отговор!

              Коментар


              • От: Нека спрем цигарите

                Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
                "защо трябва да се яде вкусно а не само здравословно и достатъчно" - защото е вкусно!

                "защо трябва да се пие" - Не трябва, пак е вкусно и опиянението понякога помага на настрението.

                "шляянето по горите за чий ни е" - за кеф, здраве и връзка с природата.

                "защо трупаме непотребни вещи" - защото някога може да потрябват а и замърсяването на околната среда също е проблем.

                "защо живеем?" - Някой живеят заради господ или други суеверия, някои не виждат смисъл в живота си, общо взето всеки жив човек си намира отговора

                "защо пушим" - още нямам отговор!
                Както някой спомена "тук сме временно" та аз смятам да си оползотворя времето както намеря за добре. Едене на кълнове, хрупане на трева, целомъдрие, отшелничество, монашество, аскетизъм, въздържание, диети, природосъобразен начин на живот, малолитражки и прочее убавини ги оставям на всички заели се сериозно с безсмъртието. Грух
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • От: Нека спрем цигарите

                  Лошо! Темата от "Нека спрем цигарите" се превърна в "Защо пък да ги спираме?!?" От собствен опит мога да кажа само, че няма нищо по-хубаво от това сутрин да излезеш на верандата, да си поемеш дъх с пълния капацитет на дробовете си и да не се скъсаш от кашляне след това . И другото - люляците наистина ухаят, зюмбюла - също, а уискито наистина има невероятен аромат.

                  Коментар


                  • От: Нека спрем цигарите

                    (18+)

                    Един приятел разказва цветно за последните дни на баща си - страстен пушач. От заболяванията на белите дробове и трахея на човечица са му се образували някакви сраствания или подобни от заболявания на дихателната система.. Та на приятела му се е налагало да държи баща си "кротко" (120+ кг мъж), докато доктора с някакво желязо се опитвал да направи път през трахея, че да влезне въздух в дробовете му, за да не се задуши... Описваше манипулацията като някакво "разпробиване" с тласъци, вадене и удряне вътре в трахея с желязото (явно някаква сонда за целта)...
                    Разказа беше една от двете случки от живота, които ме накараха да спра пушенето по 4-5 цигари на ден...


                    Не знам как ви звучи.. Ако може да се предотврати - да ти таковам и говната!
                    П.П. Приятелят ми беше и той пушач и след гореописаното ги спря от раз...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Нека спрем цигарите

                      Не е чак толкова страшно, аз познавам доста повече пушачи, на които не е бил основният проблем.
                      Наистина PolYank ме изпревари - темата е за това как да спрем пушенето и който вече се е отказал да предаде личният си опит на опитващите! Които не искат да спират цигарите би следвало да подминават темата, а ако имат желание да си направят нова тема с работно заглавие "Нека не спираме цигарите", там аз лично няма да пиша защо да правят обратното.

                      Коментар


                      • От: Нека спрем цигарите

                        Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
                        .... темата е за това как да спрем пушенето и който вече се е отказал да предаде личният си опит на опитващите! .
                        Прав си, съжалявам че се намесих, но това

                        остава да си набиеш у все още кухата кратуна, че абсолютно реално си наркоман- също толкова тъп и гнусен наркоман като ония там, дето приема хероин.

                        ме провокира.

                        Успех на опитващите и дано са на ясно със себе си!

                        На останалите - !

                        Коментар


                        • От: Нека спрем цигарите

                          Това с "опитващите се" е несериозно. Има такива които са успели да се преборят и такива които не са.
                          Според мен, тая работа става отведнъж. По мои наблюдения върху разни експериментатори, методът с намаляване и т.н. не работи.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Нека спрем цигарите

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Това с "опитващите се" е несериозно. Има такива които са успели да се преборят и такива които не са.
                            Според мен, тая работа става отведнъж. По мои наблюдения върху разни експериментатори, методът с намаляване и т.н. не работи.
                            Да беше казал по-рано. От 15 цигари цял вивот, сега съм на 2 кутии.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Нека спрем цигарите

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              ... От 15 цигари цял вивот, сега съм на 2 кутии.
                              Ти откъде пишеш бе, човек?!? Сега къде си?

                              Коментар


                              • От: Нека спрем цигарите

                                Първоначално публикуван от PolYank Преглед на мнение
                                Ти откъде пишеш бе, човек?!? Сега къде си?
                                Не знам точно, някакво друго измерение.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X