Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

    схвана ми се раменната става, не мога да я движа боли, даже не мога да си помисля да я движа отидох на доктор той даде диагнозата бурсит на рамото, периартрид на дясната раменна става. и ми изписа две инжекции кортекостероидни обаче два дена след първата инджекция няма никаква файда, никакво облечение...

    вчера ходих по спешност в болницата с оооООООгромни прорязващи остри болки..

    докторката там ми изписа дийп релиф гелче и диклофенак дуо... въпроса е какво да правя. всеки доктор където да отидеш ти измисля ново..

    ако ги смеся инжекцията с хапчетата да не ми четете некролога... или да си изчакам понеделник инжекцията, и след като отмине да почна с диклофенака дилема дилема


    има и пред история, това е второто лекуване на това рамо...


    ама чакай да разкажа нещата отначало..

    преди мнооого години, при едно упражнение рамото ми изхраска, усети се точно хрус в ставата. в същото време ръката "рамото" стана наполовин подвижна тоест загуби час от ротацията, отидох на лекар взе 30 лева каза нищо ти няма..
    да ама след време една тъничка болка почна да се появява, търпима е, не е болка за умиране..

    обаче един път се събудих с блокаж в рамото, и много болки, доктора би една инжекция "диклофенак" и взе 40 лева, каза нищо ти няма, и то се оправи, но болчицата остана...
    сега ме духна вятъра стана по зле, пак се блокира този път още по зле сега не мога да спа 4 дена не съм спал..

    По мое мнение, без да съм лекар.. мисля че имам разкъсани мускулни влакна, които не могат да заздравеят и възпаляват нервите и сухожилието...
    Последно редактирано от Traqn Savov; 27-05-18, 11:27.
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

    Според мен отиди да я снимат, че да направят по-точна диагноза. И всъщност важното е кой ще разчете снимката и ще постави правилна диагноза и лечение.

    (това понеже не става ясно от поста, дали е правена такава и как е поставена диагнозата)
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

      Кортикостероидите са на хормонална основа, имат т.нар. „ядрен" механизъм на действие, т.е. необходим е синтез на протеин в клетката, а това отнема 2-3 дни.

      Нестероидните противовъзпалителни средства повлияват друга биохимична верига и ефекта им е непосредствен.

      Лекарите са за това, да последваш съвета им. Разбира се, можеш и тях да попиташ тези въпроси.

      От друга страна, трябва да си наясно, че медицината не е математика и рядко 1 + 1 = 2, т.е. не при всички хора ефекта от лечението е напълно еднакъв.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

        ако взимам едновременно и двете. ще има ли нова тема в кой почина днес
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

          Положителните и отрицателни ефекти се потенцират. Дистанционните консултации не са безопасни. Всеки сам решава.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

            другият начин е да изчакам да отмине втората инжекция, значи вторник да почна да ги пия, аз една седмица бях така, до вторник няма да ми падне п**ш ако изчакам
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #7
              От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

              Първо си диагностицирай проблема, щото като те чета, май не е много ясно какъв точно е.
              Имам богат личен опит с НСПВС, но всичко е индивидуално и специфично, и мога да ти кажа кое и как работи при мен.
              Много е за писане, и ако искаш звънни, ако мога да ти спестя някои грешни отклонения.

              P.S. Темата май не е баш за тук.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                аз за това отивам на лекар, за да диагнистицира, за сега разбрах че или са много добри или не им се занимава, защото с един поглед на нещата им ставя ясно... не съм лекар, може да е очеваден проблема при мен...


                после ще звънна, в момента не съм в кондиция да запомня нищо. четери нощи съм стоял прав не мога ното да седна нито да легна..
                ще се опитам сега малко да поспа...

                а като стана на 60-70 години малее с тез болежки какво ще правя, ще трябва да си намеря една пушка двуцевка, и да си направя една 20 цолова усмивка с нея..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                  Понеже много добре ти разбирам дереджето, звънни възможно по-скоро когато ти е удобно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                    на скайпето звънях да не се чудиш кой е
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                      Можеш спокойно да приемаш НПВС, какъвто е диклофенак по време на курса с кортикостероидни инжекции. Имай предвид, че силно дразни стомаха, добре е да вземеш и гастропротектор-примерно квамател или омепразол.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                        ...По мое мнение, без да съм лекар.. мисля че имам разкъсани мускулни влакна, които не могат да заздравеят и възпаляват нервите и сухожилието...
                        По- вероятно да си отпрал сухожилие. На твое място бих отишъл при добър спортен ортопед, те с това си изкарват прехраната.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                          И аз си го помислих, но там цените започват от две три хилки, че и на горе, ако те гледа на частно, както си требве, ако му отидеш с направление, ще ти изпише едни хапченца, малко сладки приказки, и ще те пусне по живо по здраво, да си ходиш, че има работа и му пречиш да си я върши, занимаваш го с простотии...

                          Знам че всичко струва пари, ама това са пари невиждани за мен...
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                            И аз си го помислих, но там цените започват от две три хилки, че и на горе, ако те гледа на частно, както си требве, ако му отидеш с направление, ще ти изпише едни хапченца, малко сладки приказки, и ще те пусне по живо по здраво, да си ходиш, че има работа и му пречиш да си я върши, занимаваш го с простотии...

                            Знам че всичко струва пари, ама това са пари невиждани за мен...
                            Пусто и върло. Абе ти на първоначален преглед отиди, ще се вътриш едни стотина лева и триста отгоре за ЯМР без направление, ама поне ще разбереш какъв ти е проблемът. Иначе кел файда колко инжекции ти бият, колко хапчета ядеш и с какъв вид мазило се мажеш.
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кортикостероидни лекарства с кортиконестероидни лекарства смесване въпрос..

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              По- вероятно да си отпрал сухожилие. На твое място бих отишъл при добър спортен ортопед, те с това си изкарват прехраната.
                              Колега, ти май не си имал вземане-даване със "спортен доктор", еле па "добър" ?!
                              Този тип "терапевти" са свикнали да работят с професионални спортисти и други такива, които дават достатъчно пари за да се поддържат във форма и да спортуват почти като първите.

                              Преди няколко години, след като един такъв прехвален терапевт ми взе 70лв за да ми сложи две инжекции които общо са под 10лв в аптеката, спрях да си контактувам с подобни, щото само като се чуете по телефона виждаш, че и те са същите.

                              Имам приятели при които плацебото от скъпото работи, но аз не съм от тях, особено ако този вид разходи са ми основни в момента.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 27-05-18, 16:33.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X