Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    8 евра на месец плащаш ти (ама и тях не плащаш, щото си пенЦиенор). А срещу 50-60 000 лв. годишно, колкото аз "изравнявам" осигурителните си вноски (щото махнаха "тавана" другарите) ?
    Колко плащам аз -не е твоя работа. И не съм пенсионер все още.

    п.с. А плащал ли си 40% дод с години, башка другите осигуровки върху брутото?

    Коментар


    • #62
      От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

      Важно е на каква сума са начислявани тия 40%.Щото 40% на 1000лв е едно,на 10 000лв е друго.
      Но не е там проблема.
      Проблема идва от изцяло "социалното" споделяне на отговрности,т.е тия които плащат трябва да покрият и тия които не плащат.Или тия които се осигуряват на минимума,а получват х4 на тоя минумум.
      В повечето случаи,обаче тия които не плащат са най-честите ползватели на услугите.И от там в порочният кръг.

      Коментар


      • #63
        От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        8 евра на месец плащаш ти (ама и тях не плащаш, щото си пенЦиенор). А срещу 50-60 000 лв. годишно, колкото аз "изравнявам" осигурителните си вноски (щото махнаха "тавана" другарите) ?
        Осигурителните общо или здравноосигурителните?
        Както и да е-това е детайл. Получаваш толкова колкото и аз, и колкото и онзи с минималната вноска.
        Защото системата е солидарна.

        Ако искаш да получаваш повече може да сключиш договор за допълнителна здравна осигуровка, и тогава Осигурителното дружество (в зависимост от договора и плана ) ще ти покрият "онази" фактура от 3000 лв. за ПЕТ-скенера без направление )))
        Последно редактирано от deyan_h; 01-03-16, 18:28.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #64
          От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Колко плащам аз -не е твоя работа. И не съм пенсионер все още.

          п.с. А плащал ли си 40% дод с години, башка другите осигуровки върху брутото?
          Плащал съм, за кратко докато Муравей беше МФ. Преди това при Жан стигаше и до 50%, ама ето върху какво:
          (преди деноминацията):

          до 3500 лв необлагаеми
          от 3500,01 лв. до 4000 лв. 18% за горницата над 3500 лв.
          от 4000,01 лв. до 5000 лв. 90 лв.+ 20% за горницата над 4000 лв.
          от 5000,01 лв. до 10000 лв. 290 лв.+ 24% за горницата над 5000 лв.
          от 10000,01 лв. до 20000 лв. 1490 лв.+ 28% за горницата над 10000 лв.
          от 20000,01 лв. до 40000 лв. 4290 лв.+ 32% за горницата над 20000 лв.
          от 40000,01 лв. до 80000 лв. 10690 лв.+ 38% за горницата над 40000 лв.
          от 80000,01 лв. до 240000 лв. 25890 лв.+ 44% за горницата над 80000 лв.
          над 240000,01 лв. 96290 лв.+ 50% за горницата над 240000 лв. - демек, върху ГОДИШЕН доход над 240 DM

          И пропорционални осигуровки се появиха от 01.01.2000 г.

          Но ти като не плащаш нищо (освен данък сгради за 6-те си апартамента ), недей да поучаваш другите какво им се следва срещу здравните им вноски.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Важно е на каква сума са начислявани тия 40%.Щото 40% на 1000лв е едно,на 10 000лв е друго.
            Но не е там проблема.
            .
            По спомен беше за над 600лв. това 1992г. Пък аз по стечение на обстоятелствата бях с заплата 6000. Разбира се не от Български работодател.

            Коментар


            • #66
              От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А трябва ли да е другояче?
              Ами трябва както е в "белите"държави,за каквато уж се имаме ние.
              Не ми се спори по въпроса,но както се казва чукай на дърво да не изпадаш в такава ситуация,че живота за едно мигване се обръща с краката нагоре.И в тази "уредена" пропаднала държавица си пътник.

              Темата е за лекарствата,какво гледаме и аз пак казвам,гледаме цените и питам защо са с 300% надценка спрямо съседите ни?
              Ако лекарството е 16лв,както в Сърбия,напълно ще е нормално жена ми да си го купува с отпуснатата и пенсия от 130лв.Да ама е 48лв.+още други които купува.
              А трябва да е другояче,нали?
              " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

              Коментар


              • #67
                От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                Не съм сигурен че ТРЯБВА. Но ако много искаме, има начини.

                Коментар


                • #68
                  От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не съм сигурен че ТРЯБВА. Но ако много искаме, има начини.
                  Трябва, защото това е регулиран пазар с изкуствено надути цени в услуга на големите вносители (а те всички са вносители в България освен таблетиране и пакетиране друго не се прави).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #69
                    От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    А трябва ли да е другояче?
                    Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                    Ами трябва както е ...
                    Надали за някой ще е изненада ако кажа, че нормална здравна система ще имаме, когато имаме нормална държава ...

                    Иначе за "белите страни" ... С минимална осигуровка в белите страни се чака 2-3 седмици за рентгенова снимка потвърждаваща пневмония, че да изпишат антибиотик на пациента.
                    Ако искаш повече - коригираш си размера на осигуровката....
                    Тук вече си я има тази възможност...
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Трябва, защото това е регулиран пазар с изкуствено надути цени в услуга на големите вносители (а те всички са вносители в България освен таблетиране и пакетиране друго не се прави).
                      регулиран е, да. С пределни цени на ЛП ех... да имаше таблица с МИНИМАЛНИ задължителни цени като услугите на .... кого ли? Или да вкараме малко либерализъм... дерегулация на пазара "и ще настане такъв живот"

                      Между другото, цените в момента рядко са "изкуствено надути" не че няма и такива де. Повечето са си съвсем "естествено надути" ....
                      Последно редактирано от deyan_h; 01-03-16, 19:11.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        ех... да имаше таблица с МИНИМАЛНИ задължителни цени като услугите на .... кого ли?
                        Хадвокатите.
                        Е имаше и такива за инженерите но, странно, те бяха обявени за незаконни.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          регулиран е, да. С пределни цени на ЛП ех... да имаше таблица с МИНИМАЛНИ задължителни цени като услугите на .... кого ли? Или да вкараме малко либерализъм... дерегулация на пазара "и ще настане такъв живот"
                          Любезни аптЮкарю (© Пипи Дългото чорапче), не се прави на луд, знаеш много добре за какво иде реч - кои са вносителите, как се разрешава "паралелен внос или паралелна дистрибуция", как се представят "декларации-справки по образец, утвърден от Съвета, относно цената на производител на лекарствения продукт в съответната валута и евро". То и цените на парното и тока са "пределни" у нас, ама са най-високи в ЕС, за сравнение със света изобщо не става дума.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                            Таман бях тръгнал да разказвам каквото знам . .
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              Таман бях тръгнал да разказвам каквото знам . .
                              Ще разкажеш друг път, нали и ти си част от лекарствената мафия пиеща кръвчицата на бедния болен народ
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Ще разкажеш друг път, нали и ти си част от лекарствената мафия пиеща кръвчицата на бедния болен народ
                                Завиждай, Блиц казва, че печеля лимони мильони
                                Последно редактирано от deyan_h; 01-03-16, 19:38.
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X