Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

    Както е видно от заглавието имам проблем. Преди спортувах доста активно или се счупвах от градинско-строителна работа и не беше проблем понеже изпотявах всичко. Сега обаче май е.
    Понякога ми се налага по цял ден да се блещя в компютър и варианта с "повече движение" е малко ограничен. В крайна сметка има доста хора които работят "на стол" и нямат проблем.
    Някой да знае как може да се справя с проблема?
    Неприятното е че и килата вървят нагоре.Четох доста в интернет, но както каза един колега - по- добре да погледна във форума отколкото да чета из нета или да гледам новините.
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

    А защо реши че задържаш вода?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

      При съмнения че се задържа вода първото което трябва да се намали до минимум е солта, а относно движението ... факт е че без него не може, добре е да го включиш в дневния ред отново !
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

        Щом през лятото килата вървят нагоре представи си какво ще е през зимата, когато храната е доста по-калорична. Аз също седя по цял ден и засега се ограничавам само с поддържане на килограмите под сто и еди колко си, но явно си трябва движение за сваляне на теглото. Само с билки не става, трябва и акъл .

        Коментар


        • #5
          От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

          За килограмите - яж под режим (всеки ден по едно и също време), и в еднакви количества. Какви количества - такива, при които да стигнеш до равновесно положение (сам трябва да си прецениш това кое е твоето). В начащото ще ти е трудно, ще си все гладен и т.н., но малко по малко организма ще свикне с тоя режим и ще започнеш да огладняваш примерно половин час преди часа за хапване. Яж по 4-5 пъти на ден, вместо по 3. Яж повече плодове - такива, дето засищат. Например банани. И много течности, предпочитаемо вода. По 2 литра и повече. Само от вода със сигурност не се дебелее.

          Пак, сигурен ли си че задържаш вода, или просто вдигаш килограми? Не е едно и също. Задържането на вода е симптом за други проблеми, до колкото ми е известно.

          Най-накрая - това си е ген. И освен че е ген - при много хора, спортували актвно, след спиране се случва каквото и с теб - трупат килограми здравата. Просто трябва да накараш организма си да мине на друг режим, до колкото е възможно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

            Намалих солта до минимум и 1/2 дехадритин нео сутрин
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А защо реши че задържаш вода?
              Често се събуждам с торби под очите а съм се наспал. Пък и както казах попрочетох за симптоми.
              И друг път съм вдигал кила но не съм се чувствал и изглеждал така.
              Че физическото натоварване е доста по малко в момента е факт но...

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Намалих солта до минимум и 1/2 дехадритин нео сутрин
              Ефект има ли?
              Знам за един препарат- фурантрил, но е много силен май и вреди доста.Не искам да вземам.
              Пробвах да пия повечко вода отколкото ми се пие- по съвет от нета, тогава пък май вдигам кръвно налягане съпроводено с болка в тила. Проверено е само тогава е така.
              По малка нужда почти не ходя.
              Цялата тая истори е от тази зима насам.
              Нямам болки никъде- бъбреци,сърце....
              Последно редактирано от //Радо//; 19-07-14, 12:00.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

                Възможен е проблем с бъбреците , трябва да се ядат много плодове и зеленчуци но сурови без термична обработка .

                Коментар


                • #9
                  По бабини диагнози,торби под очите може да значи проблем с бъбреците,аз като бивш професионален спортист реших че съм дал всичко на спорта за тоя живот ....и така докъто подминах 120 кг.....никакви проблеми освен екстериорни,сега съм 86 кг.и спортувам при всяка възможност,дори след малко излизам,съветвам те да се върнеш към спорта,ако нещо не е наред тогава хапчета и доктор,фурантрила помага,особенно преди състезание за сваляне на кг. от горна в по-долна категория
                  Не те съветвам да го ползваш без нужда
                  Като каза за водата,от снощи съм изпил около 4 литра вода, отделно килограм сливи,праскови което си е близо още литър,преди малко две кисели млека което е почти 700 мл.
                  Последно редактирано от Roninn; 19-07-14, 12:18.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

                    Намали храната, изключи хляб, ориз и картофи, пий по 3 литра вода на ден, спри бира и газирано и започни с ОФП. След два месеца пак пиши по темата. Не се занимавай с хапчета. Ако имаше смисъл всички щяха да ги пият, а не да се потят над желязото! Ако те интересува нещо по-подробно...
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

                      Хората, които са обездвижени, но нямат проблеми - това е мит. Обикновено се оказва, че критериите за "няма проблеми" не са еднакви. За мен невъзможността да побягам половин - един час по сухото на плажа означава проблем... за други ходене половин час е успех и показател за добро здраве.
                      Колкото си в добра форма, толкова си в добра форма.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        По малка нужда почти не ходя.
                        А трябва, поне 2-3 пъти дневно, желателно повече. Колко вода пиеш?

                        Иди си направи едни изследвания - няма да ти навредят с нищо. В Цибалаб има пакети за мъже и жени с доста неща в тях, покриващи най-честите мъжки/женски проблеми. Ако има нещо, вероятно е да си проличи. Иди при кардиолог, гастроенетеролог и каквото се сетиш още. Това че нямаш болки не значи че нямаш проблем. Да те разгледат и с ехограф също с нищо не вреди.После ако наистина нямаш проблеми - поне ще си спокоен. Аз си ходя профилактично през 5-6 години. От 20 години вися пред компютър, но на мен гена ми е кльощав и съм се закротил на 81-82 кила от поне 10 години. Като започнах работа бях 65, 3-4 години след като започнах - 20 кила отгоре, ама пак - при ръст 185 килограми около 80-те са си добре. Според някои хора ям малко. Не се ограничавам - просто толкова ми се яде. Ям бавно, което също е от значение. Газираното спрях, сладки напитки - също. Бира си пийвам, по 2-3 пъти седмично. Вода - поне по 2 литра на ден. Преди лягане също се напивам хубаво - това ми е естествения часовник - събуждам се сутрин, защото ми се ходи по малка нужда.

                        Абе, от 30-тата си година нагоре, мъжете разбират че имат и други органи.
                        Последно редактирано от sparkybg; 19-07-14, 13:00.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

                          Бе май първо ще пробвам с режим някакъв и тогава при доктор.
                          Вода мисле че не повече от литър употребявам- не съм мерил никога.
                          Буквално последните няколко месеца е проблема.
                          С тренировки съм сигурен че ще се оправи работата но напоследък не остава време. Може би това е проблема.

                          Отивам да напиша нещо грозно на вратата на хладилника и ако няма ефект ще прескоча при някой доктор.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Често се събуждам с торби под очите а съм се наспал. Пък и както казах попрочетох за симптоми.
                            И друг път съм вдигал кила но не съм се чувствал и изглеждал така.
                            Че физическото натоварване е доста по малко в момента е факт но...


                            Ефект има ли?
                            Знам за един препарат- фурантрил, но е много силен май и вреди доста.Не искам да вземам.
                            Пробвах да пия повечко вода отколкото ми се пие- по съвет от нета, тогава пък май вдигам кръвно налягане съпроводено с болка в тила. Проверено е само тогава е така.
                            По малка нужда почти не ходя.
                            Цялата тая истори е от тази зима насам.
                            Нямам болки никъде- бъбреци,сърце....
                            най-добре е да отидеш на лекар. фурантрила е силен, пия го 1 път седмично, през другото време дехидратина, но така ми е предписал лекаря. при мен има ефект......... имай предвид чде свалят и кръвното тези хапчета.......... и поне ТРИ литра вода дневно, особено в жегата и особено ако урината е тъмно жълта.......... пак казвам, най-добре на лекар, не го отлагай.........аз така се ослушвах няколко години, дигнах 15 кила и накрая се оказа че имам апнея
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задържане на вода в организма- дайте някакъв съвет?

                              Това с нямането на време не го изтъквай като фактор. В домашни условия може да се поддържа много добра форма. Необходими са 30-60 минути, 3-4 пъти седмично. Може да го правиш докато висиш пред телевизора. Даже не е нужно да откъсваш очи от него!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X