Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телевизионни обирджии в болниците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телевизионни обирджии в болниците

    От две седмици мой близък е в Първа Градска Болница - София. В началото изследвания, катетри, после операция, реанимация и все още е там. Лекарите, сестрите и санитарите са много внимателни, любезни и правят всичко по силите си.
    В контраст с всичко е така наречената SMART MODULE телевизионна система, която прибира парите на неподвижните с седмици болни, изнудвайки ги с цени от 2 лева за 4 часа, или 3 лева за 12 часа. Има и тарифа 10 лева за три дни, ама кат местят болните от стаята в реанимацията, и обратно, трудно може да се планира и използва.
    Тези бесни тарифи са добра печалба за "Смарт Модул България ЕАД" но услугата им е отвратителна. Програмата на БНТ е ниско качество, звука и картината се сриват на 3-4 секунди и дразнят и без това изнервените болни. Подобно е и с BTV, Нова ТВ е малко по-добре но е далеч от качеството на нормална кабелна телевизия.

    Монитора-терминал има функция "връзка с оператор" Познайте дали в продължение на седмици някой отговаря! Сестрите ми дадоха някаква реклама с телефон 0888002652 и текст с малки букви "OVARAS Vending". Вчера, работен ден, звънях от сутринта до вечерта, никакъв отговор. Днес, неделя, след 5-6 позвънявания, най-накрая отговори човек! Разбира се, знаеше за проблемите и кава "Нашите екипи работят от сутринта". Да, ама отговарям, това не работи вече 14 сутрини! А, казва, да, вече работят от 2 седмици. А парите, отговарям, кой ще ги върне на стотиците болни, които се надяват поне телевизия да гледат? Ааа, отговаря, май ще трябва да ходат нашите хора по стаите и да връщат!!!! Изненадан, питам: Добре би било, ама кога ще стане това? Отговор - първо да оправим повредата.....
    Добре, ясно от умрял писмо, ама питам: ама каква е причината да не работят само някои телевизии? А, казва, те обществените телевизии има само един интеренет провайдер, дето ги излъчва и ние като ги вземеме от него, се скапва сигнала. Добре, казвам, ами защо не си направите собствени стрийм сървъри за свободните обществени телевизии, има ги във всякакъв вид и с отлично качество. Да, ама това са много разходи, ми отговаря служителя.

    Значи, вече е стандарт в България IT мошениците да вземат пари, да не вършат никаква свястна услуга и отгоре на това да са нагли и нахални! И то на гърба на нещастните болни....
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Телевизионни обирджии в болниците

    Без коментар за простотията. Така е от години и на мен ми е правило впечатление. Лошото е, че е в пълна сила приказката за баницата. Вариантите за контрол са два - първия е бойкот от клиентите - това явно няма как да стане. Втория и очеизваден е контрол от ръководството на болницата - то може да постави каквито поиска условия за оператора за да го допусне на територията на болницата. Логично звучи договорените условия да бъдат значително ПО-ИЗГОДНИ от тези които договаря всеки от нас вкъщи. Щом това тенденциозно не се случва за мен поне е очевидно, че причината е корупция.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      От: Телевизионни обирджии в болниците

      А тази фирма като взема левчатата данъци плаща ли? Как става отчитането на парите? Като кафе машините ли?
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Телевизионни обирджии в болниците

        Май не ги отчита. На кафе машините има дисплей с номера на фискалния бон, на тези няма такъв!
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          От: Телевизионни обирджии в болниците

          В Плевен в Окръжна беше 1 лев на час мисля.
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Телевизионни обирджии в болниците

            Същата фирма успя да осъди държавата, заради задължението да постави фискално устройство във всеки кафеавтомат . И по последните ми разговори на тази тема, поради това НАП спря да търси такива устройства и от другите в бранша. Та смятайте какво е "отчитането" .
            А да се допуснат телевизорите в стаите мисля нямате илюзии как става - пари на ръка за всеки болничен директор и отделно в министерството за чадър. Тази дейност по мои спомени започнаха грубо около 2005 година някъде, колко правителства се смениха - промяна няма. Което идва да покаже какво - корупцията цвят и партия няма, само знаци .

            Коментар


            • #7
              От: Телевизионни обирджии в болниците

              Варианта наистина е бойкот от страна на клиентите, но трудно някой може да го реализира наяве...
              Съвсем наскоро сина ми лежа седмица в болница с пневмония. Занесох му две книги, лаптоп, ТВ донгъл за цифрова телевизия, мобилен интернет - занимавките бяха осигурени...
              Но съседа по стая си караше със стотинките и 14" почти черно/зелен монитор...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Телевизионни обирджии в болниците

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Втория и очеизваден е контрол от ръководството на болницата - то може да постави каквито поиска условия за оператора за да го допусне на територията на болницата. Логично звучи договорените условия да бъдат значително ПО-ИЗГОДНИ от тези които договаря всеки от нас вкъщи. Щом това тенденциозно не се случва за мен поне е очевидно, че причината е корупция.
                Болницата взима пари - около 75 % от оборота от тАлАвизорите са за нея. Не се ли досещате ?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Телевизионни обирджии в болниците

                  Грехота е от човешката болка и мъка да се печели!
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телевизионни обирджии в болниците

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Варианта наистина е бойкот от страна на клиентите, но трудно някой може да го реализира наяве...
                    Съвсем наскоро сина ми лежа седмица в болница с пневмония. Занесох му две книги, лаптоп, ТВ донгъл за цифрова телевизия, мобилен интернет - занимавките бяха осигурени...
                    Да, ама!!!

                    Преди време тъста ми лежа след операция в болницата.
                    Неподвижен
                    И ГСМ-а - до него на шкафчето.
                    И си влиза един от тъмнозелените - малко преди обяд - посред бял ден, влиза си мангала, взима телефона на тъста ми, и си тръгва, все едно си е взел пантофите у тях си..
                    Тъста не може да стане, почва да вика, дига се патардия, и ...
                    естествено, той си купи нов телефон, и естествено, никой не беше дори посочен с пръст..

                    Етажа беше с трудноподвижни хора, и почти всички бяха изплакали - кой с телефон, кой с портфейл - изпод възглавницата..

                    Та, Жоро, и късмет е имал синът ти.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телевизионни обирджии в болниците

                      Вени, прав си, че има и такъв риск ако си носиш своя техника. Но не и в конкретното отделение, където лежа сина ми - там нямаше такъв риск.
                      Първо, че всички си бяха подвижни. А и отделението бе внимателно подбрано с помощта на приятел.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телевизионни обирджии в болниците

                        Еее, другари, писахте една тема че има само глупости по телевизията и айде сега друга тема защо телевизорът е жизнено необходим и без него не може

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телевизионни обирджии в болниците

                          А в случай на крайжби защо хората не търсят отговорсност от охранителната фирма? Кой и как изпълнява контролно пропускателния режим? Кой и как и защо допуска външни лица в отделението? А ако крадеца е лежащ в отделението какви мерки взема персонала? Време е всеки да си потърси правата. Все пак за това хората плащат данъци.

                          П.П. Може би понеже масата хора плаща данъци на минималната работна заплата (примерно) а реално доходът им епо-голям (има тук укриване на доход => данъци), може би и за това сме на това положение. Щото всеки иска от държавата, ама никой не иска да дава. Поне така е в масовия случай.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Телевизионни обирджии в болниците

                            Левче два три... тия добре го дават 2012 се озовах в б-ца Дов@рие и дистанционните за климата и телевизора стояха в стаите... ползваш колкото си искаш, като в къщи
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: Телевизионни обирджии в болниците

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              А в случай на крайжби защо хората не търсят отговорсност от охранителната фирма? Кой и как изпълнява контролно пропускателния режим? Кой и как и защо допуска външни лица в отделението? А ако крадеца е лежащ в отделението какви мерки взема персонала? Време е всеки да си потърси правата. Все пак за това хората плащат данъци.

                              П.П. Може би понеже масата хора плаща данъци на минималната работна заплата (примерно) а реално доходът им епо-голям (има тук укриване на доход => данъци), може би и за това сме на това положение. Щото всеки иска от държавата, ама никой не иска да дава. Поне така е в масовия случай.
                              Ти осигоровките сам ли си ги плащаш.
                              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                              Grand 3.1TD
                              0898 620 306 Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X