Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клинопис за бялата лястовица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клинопис за бялата лястовица

    .

    Репортаж от мястото на събитието.

    ....................................................................................................................................................


    Един почти изстрадан клинопис за едно малко, леко болезнено отклонение от ежедневието !

    ....................................................................................................................................................

    Преди време имах подобна тема:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=159775
    в която похвалих цялостното българско здравеопазване и се наложи да се оправдавам,
    че казах истински неща за две пловдивски клиники.
    Затова сега ограничавам обхвата на темата, специално за клиника Каспела.
    Колкото повече хора знаят за нея, толкова по-добре. Ще има по-малко страдания и повече здрави хора.
    Ето го и сайта им:
    http://www.kaspela.com/index.php

    ...................................................................................................................................................... .............

    Първо, безкрайни благодарности на Доц. д-р Илиан Дойков д.м.н, който е създал тази уникална клиника.
    Да си жив и здрав докторе, да направиш и в други наши градове такива клиники на световно ниво.

    ...................................................................................................................................................... .............


    Каспела е като Андроид. Постоянно се ъпдейтва, разширява и обогатява с всички новости от медицината.
    Ползвал съм нейните услуги 4 пъти през последните месеци.

    Ето развитието на обичайните събитията за прием.
    08.00ч. - при джипито за направление
    08.05ч. - вече съм в колата на път за клиниката
    08.30ч. - съм пред стаята на старшата сестра за прием и настаняване
    08.45ч. - вече съм в леглото
    08.45ч. - чака ме сестрата за кръвни проби и поставяне на абокат
    09.00ч. - изследванията са пристигнали в компютъра на главния лекар и той назначава лечението
    09.15ч. - съм закачен на системите и бодване тук там на инжекции

    Опознах в детайли две отделения:
    Неврологично
    Извънредно много благодарности на д-р Найденов, д-р Грозев и д-р Вацева,
    които направиха почти невъзможното и ми помогнаха да проходя отново нормално.
    Вече нямам усложнения и се надявам скоро вместо клинописи, да правя шарени пътеписи от близки и далечни места.

    Уши, нос, гърло
    Много благодарности на д-р Мохамед Деба - един превъзходен специалист в своята област,
    с голяма душа и човечност, въпреки притесненията му за родната Сирия.
    Благодаря ти докторе за светкавичната реакция, с която ме избави от жестоки страдания.

    ...................................................................................................................................................... ..................

    Тези, които отново ще кажат, че имам късмет да попадна в такава болница, да знаят следното:
    Пътя до Пловдив не струва милиони и всеки здравно осигурен, може да получи класна медицинска помощ в клиниката.
    Специално този ми престой беше планиран, а не спешен случай.

    Тези, които ще кажат, че съм платил за да имам нормално лечение, ще им кажа следното:
    Няма корупция и дори намеци за това.

    Тези, които ще кажат, че темата не е в тон с трагичното положението в България, ще им кажа следното:
    Да свикват да се радват на позитивни и полезни новини. Да опитат, не боли, знам го от личен опит.

    ...................................................................................................................................................... ..................


    Няколко фотоса от клиниката:


    Новото крило на клиниката. Снимките са от вторник. Днес оградата я няма и вече поливат райграса.



    Преди 5 месеца тук беше един голям кален изкоп с много струпани строителни материали



    Точно отпред има охраняем паркинг за пациенти и лекари.



    Голямото крило-второто разширение в което са повечето отделения на клиниката.



    Чакащи във фоайето пред регистратурата са в приятна обстановка като в хотел



    Първата регистратура и инфо център, където те упътват за всичко.



    Втората регистратура и инфо център



    Третата регистратура и инфо център в крилото: уши, нос, гърло.



    Закусвалня и кафене, където се събираме на кафе и сладки приказки



    Всички коридори са озеленени със свежи растения



    Една от сестрите, с големите инжекции, а насреща съквартиранта изглежда притеснен



    Болничните стаи изглеждат така.



    Всяка стая е с баня и тоалетна, чисти и спретнати като в каталог



    Навсякъде е безупречно излъскано и подредено



    ...................................................................................................................................................... ....................

    Утре ми е последен ден на лечението и ме изписват. Надявам се, повече да не ползвам услугите на клиниката
    независимо, че престоя в нея е полезен и насочен към облекчаване страданията на всеки човек.

    ...................................................................................................................................................... ...................


    Тази тема, написана в болничното легло, стана възможна благодарение на безплатната Wi-Fi мрежа,
    до която имат денонощен достъп всички.

    .

  • #2
    От: Клинопис за бялата лястовица

    Радвам се да прочета, че всичко е вече наред.
    Полезна информация в света на страданието.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Клинопис за бялата лястовица

      Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
      Радвам се да прочета, че всичко е вече наред.
      Полезна информация в света на страданието.
      Вече съм в къщи ремонтиран и готов да ви досаждам

      Коментар


      • #4
        От: Клинопис за бялата лястовица

        А готов ли си ние да ти досаждаме
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          От: Клинопис за бялата лястовица

          Много ми харесаха снимките на сградата вън и вътре и особено тези с цветята и каката дето чака с голямата инДжекция.

          Радвам се, че бързо са те ремонтирали и пожелавам да не влизаш в такива заведения като пациент.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Клинопис за бялата лястовица

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Вече съм в къщи ремонтиран и готов да ви досаждам
            Бъди жив и здрав, Майкъл! Дано никога повече не попадаш в болница, пък била тя и много хубава. И досаждай повечко, винаги е интересно!

            Коментар


            • #7
              От: Клинопис за бялата лястовица

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              А готов ли си ние да ти досаждаме
              до 15 септември съм тук да досаждате

              после малко в Несебър и ако ремонта е бил успешен...Италия

              Коментар


              • #8
                От: Клинопис за бялата лястовица

                Ок, ще минем преди 15-и за по кафе .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X