Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ухапване от български скорпион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ухапване от български скорпион

    Имаме доста скорпиони и в къщата също. Днес в кърпата за ръце един скрит жилна жената по кУтрето... В нета пишат, че не се опасни, но все пак да попитам и тук, в духа на ухапванията . Има ли изобщо опасност или да не се притесняваме?

  • #2
    От: Ухапване от български скорпион

    Абе зависи...от човека и алергиите му. Мен са ме хапали многократно...в една апаратна камера на ВЕЦ беше...ма беха толкова много ,че нямаше начин да не ми излезе късмета...няколко пъти.

    Коментар


    • #3
      От: Ухапване от български скорпион

      Жената не дава признаци на алергичност принципно, а и сега. Сякаш не е страшно. Виж майка ми е толкова алергична, че ако беше тя вместо тема щях да карам с 300 към София.

      Коментар


      • #4
        От: Ухапване от български скорпион

        Опасност не мисля, че има. Ухапаното може да се подуе леко и да се зачерви, но не е живото застрашаващо. Може да си наръсиш къщата с препарат против насекоми и подобни гадинки, може и да свърши работа. Ако искаш, може и да ти обгазим къщата, ще ти дам и два противогаза
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #5
          От: Ухапване от български скорпион

          Aаа не, 3 противогаза ще трябват... единия детски Чудя се наистина за нещо против насекоми, щото има и доста паяци и разни други гадини. Обаче си мисля, че докато не завърша ремонта и всички стени и подове да са запечатани все ще се промъкват от някъде гадините. Инак можем да изкараме някой друг ден на двора на палатка, обаче се съмнявам да има ефект ако гнездата им са извън къщата и в разни камъни...

          Коментар


          • #6
            От: Ухапване от български скорпион

            Търсиш препарат за борба с хлебарки, мравки, бълхи, дървеници, кърлежи, комари, мухи, оси, молци и т.н. Тях ги препоръчват и за скорпиони. Ние ползваме Фендона за кърлежи и комари.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Ухапване от български скорпион

              Скорпионите са в Червената книга, освен това се радвай, че ги има щото едно, че пазят от разни досадни твари значи, че при теб е екологично чисто. И не са отровни.
              Черни или зелени са? Че едните са съвсем редки
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Ухапване от български скорпион

                Черни са, ама аз ги убивам... ужаст! Значи съм голяма гад. Сега трябва да започна да ги изхвърлям значи. Под кой да е камък по-голям се намират по 1-2... рекорда ми е 10тина за 30 минути раздигане на зид. Имаше и по тавана яко, обаче след ремонта им стана сухо и топло та явно са се преселили в мазата. Но постоянно се показват из къщата. Някак не искам да пръскам с разни неща, щото детето нали... а и котката роди 5 котета и още не съм ги пуснал вън. Обаче може и да се наложи. Имаше едно Биокил преди, което съм използвал успешно в София, но не знам дали скорпиони ще треби... Нищо де, ето радваме се, че сме еко, а жената не дава признаци да и има нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Ухапване от български скорпион

                  Ский ся - скорпитата се хранят с паяци, стоножки и прочее гадна твар, та като нищо ще се спогодите

                  ПП Я не били в червената или поне не ги намирам.

                  http://e-ecodb.bas.bg/rdb/bg/
                  Последно редактирано от turtey; 25-06-13, 09:48.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ухапване от български скорпион

                    А сколопендра дали могат да оправят, че и такива гадини имам бая, за щастие само вън, но все пред вратата и около входа ги намирам. А те са ми страшнички. Пък и чувам големите си хапват и бозайници, та скорпиончето ми се чини да няма много шанс... обаче пък са като бронирани тея скорпиони... мноого твърди са!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ухапване от български скорпион

                      Напаст са !Оня ден бяха се скрили под кофата на хладно и не съм ги видял та ги по настъпих пък още нищо ми няма от жилванията.Виж докато носих камъни за един зид 2-3 змийчета по 10 санта утрепах и изтръпнах ,защото малкия по цял ден тича с топката и кучката .........
                      Лудак

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ухапване от български скорпион

                        Вчера една змия малкия я локализира в градината, обаче аз не я видях и нямам идея, каква ще да е била. Подозирам, че има мишкари смокове, но може и други да има. Котката ги треби не контролируемо . Лошото е, че и без да е отровна, ако те ухапе не е добре, ама никак. Хубавото е, че ги е страх повече и от нас та ако се внимава и не я настъпи човек обикновено няма причини за притеснение...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ухапване от български скорпион

                          За змии има електронни уреди, които уж ги държат на разстояние до километър - километър и нещо. Казвам уж, защото лично не ми се е налагало да ползвам.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ухапване от български скорпион

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            За змии има електронни уреди, които уж ги държат на разстояние до километър - километър и нещо. Казвам уж, защото лично не ми се е налагало да ползвам.
                            Ще ти подаря няколко такива
                            Лудак

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ухапване от български скорпион

                              Te ako са като кучегоните, най-много мен да ме държат на разстояние

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X