Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ухапване от човек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ухапване от човек

    Малко е изтрещяло, но съм ухапан от човек. Случката е от вчера. Боли ме повече от вчера, но не това ме притеснява. За 1 нощ пръста ми е отекъл, а раните събраха гной. Някой медик ако може да ми каже дали има нужда от инжекция тетанус или само да промивам? Като цяло съм свикнал с най-различни рани и не ми правят впечатление, но това е новост... в нета естествено информация не намирам...

  • #2
    От: Ухапване от човек

    Е..и човека!

    Иди на лекар колега.

    Коментар


    • #3
      От: Ухапване от човек

      Раните от ухапване от човек са едни от най-опасните,заради специфична микрофлора в устната кухина.Лечението им е по-сложно и изисква голяма компетентност и опит.Противотетаничната профилактика се извършва до 12 час и е абсолютна необходима.Антибиотично лечение-тоже.Моя съвет е да посетиш лекар/хирург/който да се заеме с лечението ти .Дори промивка на раната и свястна превръзка може да свърши голяма част от работата.
      Иначе като се занимаваш сам със собствените си рани заприличваш на Делян Пеевски като шеф на ДАНС.Поздрави!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Ухапване от човек

        Не е уточнено човек ли те ухапа, или жена

        Коментар


        • #5
          От: Ухапване от човек

          Дай информация, едва ли ще ти помогнем, но поне ще се посмеем.

          Не съм специалист, но от богатата ми практика:

          Тетанус е нонсенс, освен ако не е бил с ръждясали зъби или с уста, пълна с кал.
          Бактериите в устата са си доста, та стандартно като при разкъсна рана или ухапване от други животни.
          Освен промивките:риванол+спиртен разтовр, йод (алергия да нямаш), топоцин, можеш да боцнеш и нещо противовъзпалително орално, напр. Аулин.

          Коментар


          • #6
            От: Ухапване от човек

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Не е уточнено човек ли те ухапа, или жена
            Ех мечти !

            Конкретно на въпроса - промивка и превръзка е достатъчно, ако човека в познат и си сигурен, че няма сериозни кръвно преносими заболявания.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Ухапване от човек

              Аз не знам на кой приличам, но раните си оправям сам от години и без нито един проблем и усложнение, дори доста бързо. Обаче тази е специфична и нова за мен. Също така знам за микрофлората в устата на хората и за това се притесних леко, но явно късно... 12 часа минаха х2, а превръзка не направих вчера, защото раничките изглеждаха съвсем малки и не им обърнах внимание. Но станах с подут пръст и гной в раните. Явно ще се ходи на лекар... Благодаря докторе, що последвам съвета, ако и да е нетипично за мен ...

              Жена естествено, кой човек би ме ухапал!? Да пийна едно аулинче, че имам налично?

              Коментар


              • #8
                От: Ухапване от човек

                Тетанус:
                http://bg.m.wikipedia.org/wiki/Тетанус

                Ваксинацията е задължителна, както и след всяко ухапване от животно. Не трябва да се правят по-често от веднъж годишно (но това ще каже лекарят!)

                Коментар


                • #9
                  От: Ухапване от човек

                  Аз знам, че е 1/2 година, а не цяла. Щото ако е цяла, то аз имам още 2-3 месеца от поставената ми миналата година. Също знам, че се поставя за ухапване от животни и за това рекох, че с човека е същото... та и по-зле.

                  ПП Поемам към лекар, пийнах и аулинче

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ухапване от човек

                    Ох, добре ,че е по пръста.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ухапване от човек

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Жена естествено, кой човек би ме ухапал!?
                      Е така кажи де, а ти ЧОВЕК ме ухапа. Трябвало е веднага да ги препикаеш и щеше да е по добра ситуацията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ухапване от човек

                        Е аз пикам раните, но нещо бях ошашавен от случката и тотално изключих да се погрижа... От аулина сякаш по-малко ме боли. Втори път ме апе жена по пръста, но тоя път до кръв. Майсторе, тея апещите нямат достъп до другоо бре...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ухапване от човек

                          Оффтопик: Пропуснах организирания курс по първа помощ,и не знам, дали това е било дискутирано. Полезно е (макар забранено май), човек да може да прави елементарни мускулни инжекции, като например ваксина против тетанус.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ухапване от човек

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Втори път ме апе жена по пръста, но тоя път до кръв....
                            Кво ги правиш бе човек??? .......................... по пръста??????
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ухапване от човек

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Иначе като се занимаваш сам със собствените си рани заприличваш на Делян Пеевски като шеф на ДАНС.Поздрави!
                              Човек ако ходи по лекари за всяка дреболия ще досади първо на околните лекари. Преценката кое е дреболия, вече, е малко особен въпрос. Аз лично не бих много разсъждавал над гнойни рани и отток, ама ей го Насов - пише из форума, а и аулин пие.
                              А от Делян Пеевски могат да се направят между 4 и 5 Насовци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X