Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гадене и виене на свят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гадене и виене на свят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности...?

    Привет колеги, имали ли сте такъв проблем, в момента в който легна абсолютно хоризонтално под джипка с поглед нагоре, почти веднага почва да ми се гади и прилошава, в момента в който погледна и застана встрани, ми изчезва гаденето, на какво се дължи? Не страдам от морска болест, пътувал съм часове на кораби, фериботи, не съм имал никакви проблеми, както и при плуване и под водата, само как застана под джипа с поглед нагоре ужасно гадене?
    На какво се дължи?

  • #2
    От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

    На това , което виждаш, гледайки нагоре към джипа.
    Явно не е за гледане.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

      Майсторът сигурно е прав.

      А сериозно: Как си със зрението? А с кръвното?

      Иначе можеш да направиш малко кръстосани проби: лягане по гръб на земята, но не под джипа, лягане под леглото и тн, с ръце нагоре все едно ръчкаш нещо - рано или късно ще стесниш проблема.

      Коментар


      • #4
        От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        ... На какво се дължи?
        Провери симптомите за клаустрофобия и може да се изненадаш.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

          Развеселихте ме , големи сте пичове , сменявах бензиновия филтър и бензиновите маркучи, нямам проблем с зрението, имам ниско кръвно по-принцип, затова често пия кафета с кеф и ми става екстра, дали не е от това

          п.с. Току що си направих експеримент в хола, в момента в който съм легнал по гръб и гледайки тавана и имитирайки ремотна дейност, както ме посъветвахте ми нямаше нищо, тогава легнах под холната масичка на 15-ти см от очите ми и тогава почна да ми се гади.... Какво ще рече това?
          Последно редактирано от Еделвайс; 16-06-13, 14:17. Причина: п.c.

          Коментар


          • #6
            От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

            При такава стойка по-голям проблем щеше да бъде високо кръвно налягане.

            Като цяло ти трябва лекар-невролог. Той евентуално може да те препрати към кардиолог, психиатър, кръчмар или направо поп.

            Коментар


            • #7
              От: Гадене и виене на свят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

              Сега сериозно, провери при доктор за шипове във врата или някъде около него. При определено положение на главата може да притискат артерия или вена и затова да имаш проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: Гадене и виене на свят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                Благодаря Ви за съветите, при първа възможност ще посетя лекар, другото което установих е че когато бях легнал под джипа но странично и гледайки нагоре нямах проблем, явно ще да е някакво притискане на вена, шипове едва ли ще е, нямам схващане на врата или каквито и да било болки принципно в тази област на шията, ще видя какво ще каже лекаря след консултация. Мерси за съветите Ви

                Коментар


                • #9
                  От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Провери симптомите за клаустрофобия и може да се изненадаш.
                  Да не е нещо такова? Шипове и притискания нямат общо с това дали над теб има таван или не...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гадене и виене на свят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                    При мен се появи такъв проблем преди повече от 2 години и ме мъчи дълго време. Не ми се пише колко лекари посетих и колко мнения получих В крайна сметка изписваха ми едно и също лекарство..то май няма друго /бетахистин/ . Причините може да са много ,но при мен най близко беше /по мое лично мнение/ проблем с вестибуларния апарат,които вероятно идва от доказан неврит на слуховия нерв/водещо до прогресиращо намаление на слуха .../Двата нерва вървели един до друг и при възпаление на този за слуха се "закача" и другия. Щом се е появило това ще се увеличава. Как да провериш дали си го имаш...Намираш някой по якичък ,лягаш на твърдо ,кушетка например...почваш все едно да правиш коремни преси ,но всъщност другият те сгъва и разгъва,ти трябва да си отпуснат ...Виж какво ще стане
                    Когато на мен ми се случи прекалявах с компа в легнало положение а и с гледането на телевизор
                    Кога отшумя ....Смених си начина на живот... Най напред напуснах работа
                    И отмина....Сега ме "почуква" единствено при рязка смяна на времето Дето си вика ми направи suuntoto излишно
                    Наистина трябва да вземеш мерки...ако прогресира е гадно!
                    П.С. Виж си и очите....
                    Последно редактирано от green; 16-06-13, 15:58.
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ... тогава легнах под холната масичка на 15-ти см от очите ми и тогава почна да ми се гади.... Какво ще рече това?
                      Мене ако питаш, ще рече това, което съм ти писал по-горе - има вероятност да е някаква форма на клаустрофобия. На мен ми се случи на 2 пъти, при аналогични обстоятелства, когато се е налагало да се завра под джипа, както си е на колелата. Изпотяване, виене на свят, гадене, сърцебиене. Първия път реших, че нещо ще се инфарктясвам, ама при втория ми светна да проверя симптомите на клаустрофобия и установих подозрително съвпадение. А иначе никога не съм изпитвал страх от затворени пространства.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Мене ако питаш, ще рече това, което съм ти писал по-горе - има вероятност да е някаква форма на клаустрофобия. На мен ми се случи на 2 пъти, при аналогични обстоятелства, когато се е налагало да се завра под джипа, както си е на колелата. Изпотяване, виене на свят, гадене, сърцебиене. Първия път реших, че нещо ще се инфарктясвам, ама при втория ми светна да проверя симптомите на клаустрофобия и установих подозрително съвпадение. А иначе никога не съм изпитвал страх от затворени пространства.
                        Значително по-вероятно (и много по-малко гадно) е някакъв проблем със зрението наблизо.

                        Павеле, на колко години си?

                        Я пробвай, без да си по гръб, да гледаш известно време внимателно толкова близки предмети?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Мене ако питаш, ще рече това, което съм ти писал по-горе - има вероятност да е някаква форма на клаустрофобия. ........ А иначе никога не съм изпитвал страх от затворени пространства.
                          И аз мисля, че е пристъп на клаустрофобия. Страха от затворени пространства не се изпитва от самото пространство, а от сигнала който получава мозъка, че пространството в което сте попаднали не може да бъде напуснато. Например - в асансьор пътувам спокойно - но ако заседне, симптомите започват.... В твоя случай, като погледнеш нагоре към шасито на джипа - се получава сигнал в мозъка, че от тази поза, която си заел в момента не може да помръднеш наникъде....изпитвал съм го, знам че имам клаустрофобия и затова споделям мнението, че става въпрос, точно за това. Преди години исках да кандидатствам в Долна Митрополия, но първото което научих че желанието ми да стана пилот не се връзва с клаустрофобията.
                          Обратното на този симптом е "Агорафобията" - фобия от открити пространства.
                          Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                          O8867З7I78

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гадене и виене на цвят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                            Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                            .... В твоя случай, като погледнеш нагоре към шасито на джипа - се получава сигнал в мозъка, че от тази поза, която си заел в момента не може да помръднеш наникъде.... .
                            Даже няма нужда и да поглеждаш. Когато джипът не е повдиган, а човек не е от слабичките, в някои точки директно се опираш в шасито или каквото там виси отдолу.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гадене и виене на свят когато съм под джипа, легнал по гръб при ремонтни дейности

                              И мои познати имат форма на клаустрофобия, и дори не могат да се возят с метрото или в претъпкан автобус или друго превозно средство. Майка ми не се качва в метрото даже и да е празно, просто защото е под земята.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X