Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно даряването на органи...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно даряването на органи...

    По повод темата за кръводаряването, си дадох сметка, че не съм наясно как към днешна дата е уреден законово въпросът с даряването на органи. Може ли човек, който е здрав и на себе си, да изрази някъде свободната си воля какво иска да се случва с органите му, ако изпадне в безнадеждно състояние? Лично за мен е неприемливо в такава ситуация, отговорността за такова решение да се прехвърля на роднините. Има ли някой информация по въпроса?

  • #2
    От: Относно даряването на органи...

    Според мен когато един човек си отиде от този свят е задължително ако може да помогне за спасяването на други животи и да не питат никого за даряване ,лично мнение
    само бараки

    Коментар


    • #3
      От: Относно даряването на органи...

      Ако един ден на мен се случи нещо, което означава, че имам броени часове или никакъв шанс, ако мога да движа коя да е ръка, първото нещо, което ще поискам да направя е именно да се подпиша на документ, че давам пълното си съгласие да вземат нещо от мен, което ще спаси друг!

      Коментар


      • #4
        От: Относно даряването на органи...

        Имаше предложение да се приема по презумпция, че си съгласен да си дариш органите, а ако не искаш да ги даряваш да трябва да попълниш декларация за отказ... За мен това е по-логичният вариант, но май си остана обратното... А един нормален човек на 20-30 години едва ли ще хукне да се записва за донор или да си прави завещание...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Относно даряването на органи...

          В здравноосигурителната книжка на последната страница е декларацията за отказ за даряване на органи и тъкани.

          Коментар


          • #6
            От: Относно даряването на органи...

            Не искам да изказвам мнение за/против даряването на органи, но само ще разпиша следната хипотетична и грозна ситуация.
            Вие сте доктор в някоя болница. Имате прекрасен внук, който много обичате и последното нещо което искате е да видите как той страда, а той страда от някаква недостатъчност. Да кажем бъбречна. В болницата пристига момче в спешното със съвместимост 100% с внукът ви, в критично състояние и шансове под 30%. Разбирате, че той е подписал декларация за даряване на органи. И трябва да сте 100% мотивиран да спасите този супер потенциален донор. Това се случва ежечасово в болниците и повярвай те ми, не винаги се работи мотивирано на 100%. Знам, че опира до етика и морал, но пак повтарям - много обичате внучето си и знаете, до какво ще доведе неговата недостатъчност.
            // Имам едно дете и съм губил друго. Имам поглед и от двете страни. Просто хипотетична ситуация...
            Последно редактирано от imarh; 22-03-13, 21:42.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Относно даряването на органи...

              30% са много, но не за бъбрек...
              Стабилизиране и тогава последващи интервенции..

              Коментар


              • #8
                От: Относно даряването на органи...

                Ако дойде време да мра, а то неминуемо ще дойде, аз съм съгласна да даря органите ми, които са здрави на някого, който се нуждае! Задължително за мен е да помогна на някой в беда...ето имахме акция в службата за безвъзмездно кръводаряване- отидох само и единствено с надеждата да направя едно добро дело и не ми дадоха да дам кръв! Ти си мокра 50 кила ми казаха и няма тук да ни колабираш по масите...

                Коментар


                • #9
                  От: Относно даряването на органи...

                  Аз имам някакъв бегъл спомен, че имаше нещо такова в здравната книжка, ама ей го на, даже не я знам къде е .

                  Аз лично нямам нищо против да използват мои органи, стига да са годни за употреба .

                  Наистина има вероятност за злоупотреба от страна на лекари, но те и сега мотивираните не са много , без да присъства факта внуци/синове и т.н. и подходящ донор.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Относно даряването на органи...

                    Тук - ако не го попълниш значи си съгласен да дариш.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0611.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5464426
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #11
                      От: Относно даряването на органи...

                      Суперя моята здравна книжка е загубена , така че няма да го попълня, което означава, че съм съгласна да даря органи!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Относно даряването на органи...

                        Ясно, здравноосигурените лица имат възможност да декларират официално несъгласие относно донорство.
                        Но какво се случва с хората, които не са здравно осигурени, т.е. нямат валидна здравна книжка?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Относно даряването на органи...

                          А тази книжка като седи вкъщи забутана и аз не я знам къде е, как спешно ще разберат, че не съм съгласен? Хипотетично питам, иначе си давам органите, стига да стават.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Относно даряването на органи...

                            Здравейте
                            Аз съм се разбрал с жената ако нещо стане да ме дарява за каквото трябва.
                            ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Относно даряването на органи...

                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              Не искам да изказвам мнение за/против даряването на органи, но само ще разпиша следната хипотетична и грозна ситуация.
                              Вие сте доктор в някоя болница. Имате прекрасен внук, който много обичате и последното нещо което искате е да видите как той страда, а той страда от някаква недостатъчност. Да кажем бъбречна. В болницата пристига момче в спешното със съвместимост 100% с внукът ви, в критично състояние и шансове под 30%. Разбирате, че той е подписал декларация за даряване на органи. И трябва да сте 100% мотивиран да спасите този супер потенциален донор. Това се случва ежечасово в болниците и повярвай те ми, не винаги се работи мотивирано на 100%. Знам, че опира до етика и морал, но пак повтарям - много обичате внучето си и знаете, до какво ще доведе неговата недостатъчност.
                              // Имам едно дете и съм губил друго. Имам поглед и от двете страни. Просто хипотетична ситуация...
                              Тъмният демон, който витае из поста ти, се казва търговия с органи. Трудно е да се погледне в очите му, но това не значи, че не е Там.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X