Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нови надписи върху цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нови надписи върху цигарите

    ЕК одобри 14 нови заплашителни надписа върху кутиите на цигарите. Макар да съм закоравял пушач, повечето ми изглеждат разумни. Само ампутацията на крака и увредените органи ми идват в повечко.
    Нови стряскащи надписи върху цигарените кутии

    www.offnews.bg

  • #2
    От: Нови надписи върху цигарите

    А за алкохола?

    Коментар


    • #3
      От: Нови надписи върху цигарите

      Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
      ЕК одобри 14 нови заплашителни надписа върху кутиите на цигарите. Макар да съм закоравял пушач, повечето ми изглеждат разумни. Само ампутацията на крака и увредените органи ми идват в повечко.
      Тук цигарите са с тия гнусни снимки от доста време.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fumar Mata 1038053.jpg
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5354357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fumar Mata 1038055.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5354358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4606532474_c28dc2ec6a_z.jpg
Прегледи:1
Размер:162.8 КБ
ID:5354359

      Съгласен съм, че са стряскащи и противни но въпреки всичко не съм изпушил и цигара по-малко заради тях. Евентуално да целят някакъв превантивен ефект който също е съмнителен. Струва ми се нередно така натрапчиво да се излагат подобни снимки навсякъде. Испанците пушат като разпрани и тия убавини можеш да ги видиш на всяка маса в ресторантите. Единственият ефект е да ти убият апетита. Според тукашните статистики пазаруването на цигари е намаляло с нула процента. Единствено са се вдигнали малко цените заради печатането на тия гадости. Според всички с които съм говорил ( включително непушачи) несъмнено творение на нечий болен мозък.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        От: Нови надписи върху цигарите

        Да слагат надписи ок, ама тия снимки наистина са меко казано неприятни. И ако са натрапени лошо , предполага се че всеки пушач е наясно какво си причинява и не е нужно да се преиграва .
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Нови надписи върху цигарите

          За мене много по-смислен би бил "Акциза от тая цигара отива при дянков". Това верно предизвиква погнуса.

          Коментар


          • #6
            От: Нови надписи върху цигарите

            Не знам, може би за комиксово-възприемащите реалността, това да е съществено. На мен, ако евентуално ми дойдат вповече тези дивотии, просто ще си нося цигарите в табакера.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Нови надписи върху цигарите

              Ако тези снимки качени от Дроба ги пуснат и в България,ми се струва че цигарите на дребно ще потръгнат яко!!
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • #8
                От: Нови надписи върху цигарите

                Като видя нещо такова:
                ЕК смята, че надписите имат положителен ефект в тази насока
                Смятали били. Да питам аз колко математици има в тая комисия, дето наистина могат да смятат? Куп нефелници на заплати! Те и кривите краставици смятаха че "не са правилни". И водата не хидратирала, и какво ли още не.

                Глупости неземни! Аз и в други теми съм казвал - да спрат производството, да затворят заводите, за забранят продажбата и употребата, и тогава ще ги откажа с кеф. И ще подкрепя това с 2 ръце. Ама искаме едни парички да прибираме от тия тъпаци пушачите, че да си ги харчим и да си взимаме заплатки. Поне ако акциза от цигарите (който е няколко пъти себестойността им) отиваше в образователната или здравната система и се ползваше както трябва - иди дойди.

                ЛИЦЕМЕРИЕ ПЪЛНО!!!
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Нови надписи върху цигарите

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  На мен, ако евентуално ми дойдат вповече тези дивотии, просто ще си нося цигарите в табакера.
                  И с визитки става

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03070.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5354428
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нови надписи върху цигарите

                    )) Верно са тъпи. Щом за половин час се намери адекватен несиметричен отговор.
                    Сега печатниците за визитни картички ще спечелят от шарени закриващи картончета. Като подложките за чаши от кръчмите, а децата ще започнат да ги колекционират.
                    И пушачите ще се увеличат(((

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нови надписи върху цигарите

                      И аз съм на мнение, че лицемерието им е по-гадно от снимките по кутиите. Щом са толкова загрижени за здравето ни, що не ги забранят и край? Тогава всички ще ги откажем и здравето на нацията ще процъфтява. Ама май идеята е просто да се направят по-скъпи, за да не се гушат само производителите ...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нови надписи върху цигарите

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        за да не се гушат само производителите ...
                        Производителите всъщност, съвсем не се "гушат", откак цигарите струваха 86ст досега, цената им расте само за сметка на акциза, а и тогава такъв имаше (и всички останали задължения към фиска).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нови надписи върху цигарите

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          И аз съм на мнение, че лицемерието им е по-гадно от снимките по кутиите. Щом са толкова загрижени за здравето ни, що не ги забранят и край? Тогава всички ще ги откажем и здравето на нацията ще процъфтява. Ама май идеята е просто да се направят по-скъпи, за да не се гушат само производителите ...
                          Тя към момента държавата се гуши няколко пъти повече от производителите, както на цигари, така и на тютюн. Акциза в момента е 3/4 от крайната цена, ако не и повече. Сложи и ДДС-то, и сметката съвсем ойде та се не видя. При това ДДС-то е върху цялата цена. Смятай!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нови надписи върху цигарите

                            Щом държавата се гуши от нещо няма как да бъде премахнато от пазара,значи остава личния избор.
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нови надписи върху цигарите

                              Ми тогава к`во ми лицемерничат с грозни картинки...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X