Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуване на лекарство от чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купуване на лекарство от чужбина

    Бих искал да питам знаещите как да купя медикамент от Германия при положение, че искат рецепта? Може ли личният ми лекар да издаде такава, тя ще важи ли и как би могло да стане това по електронен път, тъй като лекарството го открих в интернет, не знам дали го има във всяка аптека?... Лекарството не е упойващо, обикновен фуросемид е, но е с висок грамаж - 500 млг и в България не се продава, а на мен ми трябва често нещо с подобна сила.

    Моля, ако някой се е занимавал с купуване на лекарства с рецепти от Германия да сподели някаква информация, която би ми била от полза.

    Мерси!

  • #2
    От: Купуване на лекарство от чужбина

    Тишо, по друг повод попаднах на това в друг форум, истината е, че написана ли е на латиница, няма проблем в масовия случай.

    Здравейте!

    Необходимо е да имате изписана рецепта с дневната и общата доза от лекарството. От съображения за сигурност, не ги разрешават в ръчния багаж. Рецептата трябва да е изпълнена в аптека, подпечатана и подписана от магистър-фармацевта.

    Ако ще купувате от Германия, трябва да имате изписана рецепта от български лекар, на който да е вписано точно името и адреса му, телефонния му номер за връзка с него (трябва да вдига на този номер), лекарството и вашите имена, адрес и възраст. Всичко трябва да бъде на латиница.

    Колегите в Германия изпълняват такива рецепти, като може да решат да се обадят на вашия лекар по телефона преди да ги отпуснат. За определени групи лекарства рецептата е еднократна - задържат я в аптеката и не ви я връщат. Ако ще ви се налага по-дълго време за ползвате лекарството, помолете лекарят да ви изпише достатъчен брой рецепти.

    И запомнете, че понятието "лекарят е пропуснал да напише нещо" там не играе - само едно нещо да липсва от атрибутите на рецептата и е основание за отказ.

    Поздрави,
    маг.фарм. Антон Вълев
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Купуване на лекарство от чужбина

      Началство, я кажи името на това лекарство и дали се продава под различни имена. В САЩ е много сложно, всичко е с рецепта. Мексико обаче ми е на половин туба бензин и точно зад границата са опънали 100 аптеки и има доста неща. Още 10 дни съм си в нас, после изчезвам за 3 месеца. Казвай, ако мога да го намеря и да го изпратя, ще е върха.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Купуване на лекарство от чужбина

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Началство, я кажи името на това лекарство и дали се продава под различни имена. В САЩ е много сложно, всичко е с рецепта. Мексико обаче ми е на половин туба бензин и точно зад границата са опънали 100 аптеки и има доста неща. Още 10 дни съм си в нас, после изчезвам за 3 месеца. Казвай, ако мога да го намеря и да го изпратя, ще е върха.
        Ники, ще ти пиша на лично.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X