Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся 'Добрият стар термометър'!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся 'Добрият стар термометър'!

    Търся да купя доказалият се в прецизността си живачен термометър за измерване на телесна температура! По аптеките го няма вече. Чух,че в Русия се ползва,така,че ако някой ходи на там - една бройка за мен
    Поздрави на всички!

  • #2
    От: Търся 'Добрият стар термометър'!

    Ако не искаш електронен, а класически максимален термометър, можеш да си купиш галиев от почти всяка аптека. Ако по някаква специфична причина ти трябва живачен си потърси в лабораторен магазин - там евро-булшитите не важат още надявам се Ако пък толкова държиш на медицински такъв няма нужда да е чак от Русия, предполагам, че ги има във всяка не-EU съседна държава - Македония, Сърбия...
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      От: Търся 'Добрият стар термометър'!

      Във ветеринарните аптеки проверихте ли ? Ако не ви пречи, че на гърба има нарисувана температурата на кучета и котенца със сигурност ще намерите.

      Коментар


      • #4
        От: Търся 'Добрият стар термометър'!

        прати ми на Л.С. адрес и тел. и ще ти изпратя един брой по куриер
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • #5
          От: Търся 'Добрият стар термометър'!

          Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
          прати ми на Л.С. адрес и тел. и ще ти изпратя един брой по куриер
          Благодаря за бързата реакция! Катинар на темата!

          Коментар


          • #6
            От: Търся 'Добрият стар термометър'!

            Извинявам се, че повдигам стара тема, но понеже е свързано с термометър...

            Покрай детето взехме от тези новите галиеви термометри. Доволен съм как мери, но ми е страшно трудно изтръскването му. Вярвайте ми, едва не си чупя ръката да го размахвам смотания термометър, по 5 минути (не преувеличавам) махам като въртолет, едвам успявам да го смъкна. Рекох си - може да не съм случил на бройка. Отидох, купих нов - същата работа. Без ръце оставам, днес ядох с подпрян на коляното лакът и се навеждах към ръката си, не мога да я вдигна до устата от мускулна треска.

            Та затова моля за съвет, да не би аз нещо да правя погрешно?! Знам, че звучи тъпо, но опишете как се изтръскват тея проклети галиеви термометри?

            Коментар


            • #7
              От: Търся 'Добрият стар термометър'!

              Пробвай в хладилника

              Коментар


              • #8
                От: Търся 'Добрият стар термометър'!

                Пробвах - не мърда надолу. Нещо повече, в някакво упътване прочетох, че трябва веднага след мерене да се изтръска, докато е загрят, и наистина е така, макар и трудно мога да го изтръскам веднага след мерене, оставя ли го за после няма мърдане докато не го подържа под мишница 10 минути да се стопли.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся 'Добрият стар термометър'!

                  Първоначално публикуван от ls1 Преглед на мнение
                  Пробвах - не мърда надолу. Нещо повече, в някакво упътване прочетох, че трябва веднага след мерене да се изтръска, докато е загрят, и наистина е така, макар и трудно мога да го изтръскам веднага след мерене, оставя ли го за после няма мърдане докато не го подържа под мишница 10 минути да се стопли.
                  От Wiki:
                  Галият е химичен елемент с атомен номер 31 и означение Ga. Втечнява се при стайна температура - дори в ръка. Подобно на водата, при втвърдяване галият се разширява. Намира приложение вместо живака в термометри за измерване на високи температури.
                  Като е твърд, просто не подлежи на изтръскване.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся 'Добрият стар термометър'!

                    и няма нужда от такова..термометрите мерят температурата и в двете посоки
                    куче или вълк?
                    в клетка ,или свободен?
                    въпрос на личен избор.
                    Вихрен Илиев
                    0888249888
                    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся 'Добрият стар термометър'!

                      Повечето са така. Тия които са за телесна температура умишлено са направени така, че стълбчето да не се връща само.
                      Даже и жигиталните за телесна температура не се връщат сами...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся 'Добрият стар термометър'!

                        Какво не ви харесват 'електронните'?
                        На времето с голяма радост изхвърлих всички живачни от вкъщи - само като се сетя жената като строши единия какво търсене на стъкълца падна ....
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся 'Добрият стар термометър'!

                          Живачни темометри могат да се намерят все още в Македония, но трудно.

                          В Сърбия - няма.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X