Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смъртта на едно момиче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смъртта на едно момиче

    Преди малко жена ми ме помоли да намеря вчерашното предаване на "Горещо". Малко с нежелание изпълних молбата и, но се загледах.

    Изгледайте го, малко е дълго-40 минути, но си заслужава. Вярно, представено е доста драматично, но ако се абстрахираме от драмата на родителите на момичето остава въпросът-в какъв свят живеем, и заслужава ли си едно 19 годишно момиче да умре в жестоки мъки заради това, че не са дали предварително някаква сума за избор на екип.



    Не се срамувам да кажа, че плаках докато го гледах.

    Искам дебело да подчертая, че уважавам лекарите и професията им. Знам, че са обръгнали на тежки случаи, и това което на нас ни се вижда силно драматично за тях е ежедневие, но гледайте предаването, и си кажете мнението-може ли така да се постъпва в XXI век в уж европейска държава.
    Последно редактирано от Кольо; 06-11-11, 16:02. Причина: дребни правописни грешки
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Смъртта на едно момиче

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ...но гледайте предаването, и си кажете мнението-може ли така да се постъпва в XXI век в уж европейска държава.
    Истинска трагедия за близките. Моите съболезнования.

    Не знам какво точно имаш предвид с въпроса си, но ще си позволя един безпристрастен коментар - доколкото е възможно.

    Да, болни с картина на сепсис умират навсякъде по света. Дали обаче ,,лекарска грешка" е довела до възникването на последния - не бих могъл да преценя, конкретно от това предаване.

    Ако се касае за остра стомашно-чревна инфекция (салмонела?) с последваща перфорация на черво нещата могат да бъдат причислени към графа ,,малшанс".

    Нека първо да приключи експертизата на колегите патоанатоми - тогава могат да бъдат изказани и по-тежки мнения по въпроса.

    Очаквам правото на отговор и на ,,другата страна"...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Смъртта на едно момиче

      Докторе, пак казвам-не целя очернянето на вашата професия. Дори напротив-изпитвам сериозно уважение.
      Но такива случаи на лекарска грешка(ако е имало такава разбира се), не са изолирани случаи. На мен ми се струва, че стават все по-чести. Може и да е заради по-голямата възможност за изяваване в медиите на близките на жертвите, но надали.

      В началото на предаването ясно се каза, че в АГ болницата е ставало въпрос за пари. Разбирам-финансирането на здравеопазването по сегашната схема е силно недостатъчно, и се налага да си доплащаме. Това как да е, всеки който може да мисли ще се съгласи, че е оправдано.
      Но да лежи родилката сама в стая, да вика от болки, и да не я поглеждат защото не си е платила предварително-не мога да го разбера. Все пак каквото и да е-става въпрос за жив човек, и още един идващ живот, а не за опашка в магазина например.
      Разкатаването по-късно с линейката между трите болници, и нежеланието да приемат болната защото идвала от инфекциозна болница също е много смущаващо.

      П.П. В темата става въпрос за човещината.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Смъртта на едно момиче

        ................
        нямам думи просто. ....
        случайно попаднах да друго видео по темата ... .завиждам на силата на бащата .....
        http://www.vbox7.com/play:bb065f50e6
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Смъртта на едно момиче

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          ...Очаквам правото на отговор и на ,,другата страна"...
          Ще предложа един отговор на лекар. Трудно се възприема от нас, пациентите, но е така.

          Докторите допускат грешки. Можем ли да го обсъдим?

          Коментар


          • #6
            От: Смъртта на едно момиче

            При гинеколог ли си оперирате гласните връзки
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: Смъртта на едно момиче

              Не знам в подробности за случая, но и пациентите следва да се замислят, за вероятността и рисковете, свързани с тежки инфекции.

              Винаги, дори и при най-банални случаи, рани и заболявания, може да се стигне до тежки инфекции - никой от нищо не е застрахован. Но каква е възможността на организма да се справи сам? Какво е състоянието на имунната система? Вземани ли са системно антибиотици, без особена нужда и причина?
              Поради натиска и потребителското отношение към медицината, много хора искат лечение бързо, лесно и сигурно. Лекаря, за да не създава проблеми, се принуждава да предписва антибиотици например при съвсем леки случаи, като застраховка. Но така създаваната резистентност към много групи антибиотици, довежда до невъзможност за лечение даже на привидно леки случаи в последствие.

              Всичко това давам като пример само, че отговорността за лечението не може да прехвърляме само към лекарите, без да сме си давали постянно сметка за начина си на живот, състоянието на организма и прекалената употреба на лекарства. "Европейската" държава я правим всички с действията и бездействията си.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Смъртта на едно момиче

                Ще бъда краен,но може би е крайно време некадърните,лакоми(за пари)и арогантни лекари да бъдат съдени и да им бъде търсена отговорност. Не визирам конкретен случай,а като изгубил свой роднина или по-точно начина по който се случи това.Най-малкото което могат да направят тези нечовеци е едно простичко ИЗВИНЕНИЕ,ако не Господ ще ги съди!

                Коментар


                • #9
                  От: Смъртта на едно момиче

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  При гинеколог ли си оперирате гласните връзки
                  Остроумието ти не е на място!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смъртта на едно момиче

                    Както и провокиралото го мнение.

                    А що се отнася до Вашите заклинания...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Смъртта на едно момиче

                      Наистина това е голяма трагедия. Предаването на Райкова още по-голяма. Също не съм съгласен с поднесената хипотеза, че видиш ли, ако си платиш за екип, това няма да ти се случи. Онзи ден правихме 40 дена на един познат. 2 години се мъчи от рак. Като му направиха диагнозата, отиде на комисия, която да реши как да протече лечението му. От комисията в му заявили че няма смисъл от лечение защото си е пътник, да си стяга завещанието. И така, човека отиде да се лекува в Турция.... продаде апартамента... после почина.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смъртта на едно момиче

                        Първоначално публикуван от valiokoev Преглед на мнение
                        Ще бъда краен,но може би е крайно време некадърните,лакоми(за пари)и арогантни лекари да бъдат съдени и да им бъде търсена отговорност. Не визирам конкретен случай,а като изгубил свой роднина или по-точно начина по който се случи това.Най-малкото което могат да направят тези нечовеци е едно простичко ИЗВИНЕНИЕ,ако не Господ ще ги съди!
                        Ами хайде да избием лекарите!Щом са некадърни,лакоми и нечовеци!
                        А ти какво си???
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смъртта на едно момиче

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Както и вашите мнения.
                          Не говоря за горе посочения случай,а за лично моят,кое от моето мнение не ти допада?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смъртта на едно момиче

                            Айде така, един вид спомени.
                            Служих в армията, видях как умират хората. После отидох да работя в болниците, и видях друга смърт. Не съм учил медицина, нямаше период на свикване, беше шок. На войната просто умират, а тука болница, най-добрите, има всичко ...
                            После разбрах. Ние, хората, можем колкото можем. Завиждаме на боговете, кълнем смъртта и дяволите, беснеем от безсилие, плачем когато не сме успели. Който е умен - после мисли и прави нещо повече. Тъпанарите просто зяят, търсят кусури, и съдят направилите.
                            Да, без съмнение има лекари - ментета. Обаче има и истински. Против какво зяете, и защо? Имате аргумент за убиец - кажете го. Нямате - не ревете. Или ще ви заведа където мога, да дадете акъл за излекуването. Или да ви признаят за убийци, ако човекът е умрял.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смъртта на едно момиче

                              Клипа не го гледах,че нямам в момента 40 минути.Имам 5 обаче за да споделя как едно време тук анестезиолога взе 10 000 за 3 часа или мааалко повече от доктора който правеше една операция.Шанса доктора да ме закопае беше малка в моя случай,анестезиолога винаги е на косьм и голяяяяма част от тия 10 бинки отиват за застраховки.

                              Не сьм против да ги сьдим или некадьрните да си ходят,но как ще ги отсеем преди да разберем кой какьв е?Имам операция и в България и я обьркаха ако докторчето да се водеше един от най-добрите.Е отидох му на гости в 3 сутринта и какво,и да го закопая аз какво ще постигна,а и колко ще си отидат ако него го няма?

                              Пак казвам - не заставам нито зад едните нито зад другите,монетата има винаги 2 страни.Почнете да ги сьдите и ще видим едни цени дето половината шестокласници не знаят да броят до толкова.Почнете да ги осьждате и утре апендисит ще ви го вадя аз.Сьщевременно чак аз тук знам за 2 починали момичета вьв Варна след проста операция и то от кратки новини без да сьм в кухнята.

                              И тия и ония са се клели да помагат,тия обаче почват да помагат след като са изпьлнени определени условия и това е голямата разлика.


                              И преди да скочи някой - аз се водя от пострадалите от докторска грешка ако мога така да кажа.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X