Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте Фитнес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте Фитнес

    Здравейте, не съм сигурен дали това е правилният подфорум, но тъй като при мен е пряко свързано със здравето....

    Търся фитнес в София, по възможност в Южните райони, сравнително близо до центъра. Целта е да е евтино, да е спокойно и най-важното - да не ми бутат под носа разни "чудодейни" препарати (дори и дискретно). Да става и за жени, за да ходя семейно Благодаря предварително.

    П.П. Ако модераторите сметнат за нужно, моля да преместят темата на по-подходящо място.
    Александър

  • #2
    От: Препоръчайте Фитнес

    Единственото което ми идва наум изпълнява всичките ти изисквания без 1-не е в тези райони дето искаш.Ако имаш въпроси все пак,някой от трите телефона в подписа!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте Фитнес

      Пиши на лични. За сега ще ходя в Студентски Град, що годе ми хареса.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте Фитнес

        Здравей. От доста време посещавам различни фитнеси, но най-добрия за мен(който посещавам и много често) е фитнес Галерия--намира се зад Хепи в Лозенец. Цената е 10 лева на посещение..но си струва всяка стотинка..и няма кофти хора Дано съм ти бил полезен

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте Фитнес

          В последните 25 години с различни периоди, когато не съм имал възможност, съм сменил сигурно над 15 фитнес салона.
          В нито един от тях никой нито ми е досаждал, нито ми е нарушавал спокойствието.
          Ходил съм в едни от залите с най-много "анаболни чудовища" на глава от посещаващите ги, като например фитнеса до колодрума(дето изгоря) и никой не ми е тикал нищо под носа.
          Така че човек, не се втелявай, избирай най-близкият до вас.
          Гледай освен цената, какви уреди има, като според мен, предимството е за свободните тежести.
          Никога не съм използвал някакви препарати, дори и протеин или аминокиселини(които не са вредни по никакъв начин).
          Ако имаш нужда за програма, пиши на лични, с радост ще помогна...
          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте Фитнес

            В Лозенец има поне три " фитнеса" които са спокойни и цените са им приемливи,но не мога да ги кажа поради форумни правила.
            Доколкото разбирам и жена ще посещава фитнеса така,че ако имаш интерес пиши на лични.
            пс.не знам какви са ти изискванията и целите,но понятието фитнес не винаги покрива очакванията.
            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте Фитнес

              Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
              ако имаш интерес
              Човекът е професионалист - вервайте му!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте Фитнес

                Първоначално публикуван от DRAGONLTD Преглед на мнение
                Цената е 10 лева на посещение..но си струва всяка стотинка..
                10 лева за фитнес... баси... това в София наистина ли е толкова... Аз в Стара Загора в Универсала е по 2 лева посещението, колкото искаш стой, има и минерална вода - колкото искаш пий, влиза в цената. Уредите са от "старата школа" - качествени, е сега докараха някой друг новичък(също са хубави), ама старите си стоят... Ако си извадиш карта за 18 лева са ти 12 тренировки, ляга по 1.50... и е приятно, само вечер към 6 е блъсканица и то понедекник, вторник и сряда.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте Фитнес

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  10 лева за фитнес... баси... това в София наистина ли е толкова... Аз в Стара Загора в Универсала е по 2 лева посещението, колкото искаш стой, има и минерална вода - колкото искаш пий, влиза в цената. Уредите са от "старата школа" - качествени, е сега докараха някой друг новичък(също са хубави), ама старите си стоят... Ако си извадиш карта за 18 лева са ти 12 тренировки, ляга по 1.50... и е приятно, само вечер към 6 е блъсканица и то понедекник, вторник и сряда.
                  А що? Сигурно има и по-скъпи.
                  Също така има и достатъчно много на напълно приемлива цена.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    От:
                    Ако имаш нужда за програма, пиши на лични, с радост ще помогна...
                    Успех!
                    Здравей,каква програма имаш в предвид,на мен ми трябват хранителна програма ,искам да смъкна процента мазнини.

                    Естествено програмата трябва да е индивидуална.

                    За информация,височина 1.82 м, тежа 123 кг.минала седмица....бутам от лежанка около 180 кг.

                    Искам да изчистя корема ,пускам и една снимка...
                    Ако може да помогнеш ,ще съм благодарен.

                    п.п От половин година не вземам нищо,нито протеин,нито аминокиселини,нищо...само витамини,магнезий и Б комплекс.
                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2020-08-07-00-37-48-379_com.miui.gallery.jpg Прегледи:0 Размер:165.0 КБ ID:6638240

                    От миналата седмица съм на глад,свалил съм около 5 кг.Не искам да свалям мускулна маса обаче,но искам да редуцирам теглото до 110 кг.
                    Последно редактирано от Roninn; 24-08-20, 09:50.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                      Здравей,каква програма имаш в предвид,на мен ми трябват хранителна програма ,искам да смъкна процента мазнини.

                      Естествено програмата трябва да е индивидуална.

                      За информация,височина 1.82 м, тежа 123 кг.минала седмица....бутам от лежанка около 180 кг.

                      Искам да изчистя корема ,пускам и една снимка...
                      Ако може да помогнеш ,ще съм благодарен.

                      п.п От половин година не вземам нищо,нито протеин,нито аминокиселини,нищо...само витамини,магнезий и Б комплекс.
                      Натиснете снимката за да я уголемите Име:Screenshot_2020-08-07-00-37-48-379_com.miui.gallery.jpg Прегледи:0 Размер:165.0 КБ ID:6638240

                      От миналата седмица съм на глад,свалил съм около 5 кг.Не искам да свалям мускулна маса обаче,но искам да редуцирам теглото до 110 кг.
                      Според мен глад не...
                      Първо смени типа тренировка. Започваш с 20мин(точно) кардио, като "държиш" пулса 130-140(важно е). Почиваш няколко мин и започваш тренировката с тежести(каквато си правиш), но увеличаваш темпото(колкото можеш) с кратки почивки между сериите...да ти се успокои дишането. Сигурно ще се наложи да намалиш тежестите. Не се притеснявай, няма да загубиш сила...даже след време може да се окаже, че си я увеличил(не че това е толкова важно всъшност, че ставите с годините...)
                      Сега ако имаш време, казват по-правилно било кардиото да е след силовата тренировка...но тогава между двете минимум 20-30 минути пълна почивка, за да не губиш мускулна маса. Принципа е същият.
                      Хранителен режим...какъвто ти допада. Важното да се спре захар и производните, всички "тежки" въглехидрати, газирано и алкохол. Глад...един път седмично(най-много два, но не един след друг), на вода и чай. Ако нещо ти се яде много...ядеш си го един път седмично, не след "гладния" ден...най-добре преди него. Ако споделиш какви са ти хранителните навици...колко хранения...по кое време на деня...ще мога да ти предложа някаква промяна и на тях.
                      Според мен няма нито абсолютно правилни, нито напълно грешни режими. При мен най-добре работи комбинация от различни режими. На твоя ръст съм...бях 115 миналата година, без да се напрягам(да спазвам всичко на 100%) сега съм 98....като имаш предвид, че от липса на време и мързел за последните 10 години 2-3 пъти почвам да тренирам за месец в залата и става нещо и до там. Карам колело...старая се да е поне веднъж седмично...10-15км. Тоест нищо кой знае какво
                      Дано съм ти бил полезен...

                      П.С. Намирането на твоя си хранителен режим е особено важно според мен. Помага за всичко. Като пример ще ти кажа...майка ми(84г) с диагноза нелечима старческа деменция...я излекувах(не се шегувам) на 90% с хранителен режим + витамин В12+леко физическо натоварване. Многоуважаваната професорка(наистна добър лекар) на която баща и починал от същото...като я видя след няма и 6 месеца...нищо не можа да каже

                      Коментар


                      • #12
                        Този калкулатор е що годе точен. Вкарваш си мерките и целите и ти вади примерни калории и макроси, които да следваш. След това може да ползваш myfitnesspal и кухненска везна и да следиш дали консумираш точно. https://scoobysworkshop.com/calorie-calculator/

                        Друг вариант е да се обърнеш към някой професионалист. Аз съм доволен от Страхил. (https://fitbg.net/)

                        Коментар


                        • #13
                          Според мен на тези килограми ще трябва и глад. Ще се смъкне и мускулна маса но и мазнини. Но с подходящи тренировки загубата на мускулна маса няма да е толкова голяма.

                          Според разните му калкулатори за индекс на телесната маса, на тази височина трябва да си макс 90 кг.

                          Аз съм 180 см висок. Бях стигнал 95 кг и ми бяха много. С глад ги смъкнах на 75 кг за по-малко от 3 месеца. Под глад визирам - сутрин и обед яко плодове и постни салати. Вечер - каквото сготви жената. Без хляб, алкохол, бира, безалкохолни и сладки неща от магазина. Всеки ден на цифров кантар. Гледах как всеки ден съм с по 200-300 грама надолу.

                          След няколко месеца започнах а ходя на фитнес 4 пъти в седмицата. Основно за отмора, за тонус и просто да поддържам форма. Нямам амбиции да правя мускули. За сега близо 2 години се справям.

                          А ефектите са много - спрях да се потя, станах по-подвижен, катеря се и се сгъвам много по-лесно, не се задъхвам. Имам шипове на глезените, от стари травми. До преди да отслабна, сутрин ставах с болки и схващане в глезените. 30 минути ходех като патица, защото не можех да ги свия. От както отслабнах съм забравил за този проблем.

                          Имам приятел, който смъкна от 135 на 80 кг. Първия път го подминах и се чудех, защо ме поздравява ...

                          Та успех с отслабването. Да знаеш, че никога не е късно и ефектите са само положтелни.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            Да споделя моя скромен опит, въпреки, че съм още в ранен етап. При мен от грешно хранене, сравнително малко движение и периодично застояване по няколко дни всяка година качвах по малко и рядко свалях. Висок съм 170см. и стигнах 90-91кг. които взеха да тежат. Важното за мен е да няма глад, фитнес и много спорт(нямам време и ме мързи), а и като спра спорта после бързо ще кача пак. Гледам да минавам само с повече движение и по-правилно хранене, спорта ще се увеличава без да се прекалява. Разделих на нещата на няколко етапа:

                            1. Спиране на хляба и тестеното. При мен основен проблем тъй като прекалявах много, на практика ми беше основна храна. Имах проблем - като огладнея ми падаше захарта и гладен не се стоеше, което си е пряка връзка с прекаляването с хляб. Първо минах на разните пълнозърнести скъпи и гадни хлябове и само след десетина дни без проблем го спрях напълно. Отначало компенсирах с картофи или ориз.
                            След това се започна със същинското сваляне на килограми.

                            2. Известен контрол над калориите и постигане на калорииен дефицит. По груби оценки за поддържане на теглото ми трябва да поемам по 2500 на ден, ако от движение горя допълнителни 500 се вдига на 3000. Казват, че калорииен дефицит от 8000 води до сваляне на 1кг.. За да се постигне това освен хляба трябва да се спрат и картофите и всякакви захари(сладко), сладко не ям и не ми е проблем. Картофите ги спрях или поне намалих до минимум, ориза също. В момента на практика съм на около 2000-2500 калории на ден. За 20 дни съм свалил 4кг. без глад и без много спорт. Умния телефон и от скоро часовник ги ползвам за известен контрол на движението - ако съм под 10 000 крачки на ден компенсирам с малко спорт, обикновено са около 13 000 крачки на ден при мен.
                            Менюто ми е горе долу такова:
                            - закуска - 2-3 яйца, омлет или подобно - под 500 калории.
                            - обяд - нещо месно и салата, готвено (без много картофи или ориз), супа + някое кюфте примерно. През работните дни обикновено е на стол и там в менюто си пише калориите - гледам да са под 1000 и обикновено ги докарвам към 850, надолу ми идват малко и към 16ч. започвам да огладнявам.
                            - вечеря - 1 малък домат, малко краставица, нещо месно около 120-170гр.(не следя грамаж, но идва горе долу толкова), по малко от 2 вида сирене - обикновено, гауда, кашкавал, топено. Това прави общо около 800 калории.
                            - към тях добавям и 2-3 бири вечер, ама няма как.
                            С бирата отивам на 2500 калории без глад или поне много по-малък от преди когато реално поемах почти 2 пъти повече калории. Не все вманиачавам, не си играя да смятам всяка калория, просто знам кое да избягвам и се съобразявам без да се лишавам излишно. След 2-3 смятания на колории вече си се ориентирал. Определено се чувствам по-добре, а са само 4кг. за сега.

                            3. Третия етап тепърва ми предстои, вероятно след седмица. След първите 5-6кг., тоест като падна под 85кг. ще трябва да сваля малко калориите за да се задържи темпа и евентуално да увелича леко движението. Тук идва големия проблем. Реално като си по-малко килограми имаш нужда от по-малко калории и за калориен дефицит трябва съотвения спад в поемането на калории. В същото време след изгарянето на първите "лесни" килограми организма има по-малък и по-труден за изгаряне излишен запас и съответно калорийния дефицит ще се компенсира по-трудно - това води до повече глад, а като си гладен ядеш и вдигаш калориите, ще видим как ще е.

                            4. Целта ми е падане под 80кг., тогава ще преценявам има ли нужда от още. Вероятно ще гледам да падна под 78кг. и после да не си позволявам да качвам над 80кг.. До края на годината трябва да стане.

                            Свалянето на килограми и поддържането им е маратон, а не спринт. Бързо сваляне и след това отпускане води до бързо качване и йо-йо ефект. Аз и преди се ограничвах, но не достатъчно, ако не се ограничавах щях да съм минал 100кг..
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • artefekt
                              artefekt коментира
                              Редактиране на коментар
                              Иване, не се занимавай да броиш калории...нямат толкова значение. По-важно е как комбинираш храните. Бирата е равна на хляба. Кашкавали и топени сирена ти препоръчвам да ядеш само със зеленчуци...лактообразуващи са. Тялото си има "устойчиви" килограми...като свалиш се наблюдавай...там където лесно задържаш ти е подходящото тегло..
                              Отделно...като бях на твоите години...като потичам 20-на мин. всяка сутрин за месец...и съм 10 кила надолу

                            • Иван Жоров
                              Иван Жоров коментира
                              Редактиране на коментар
                              "зеленчуци...лактообразуващи са" - това какво е?
                              Не броя калориите, беше за 2-3 дни докато се ориентирам, сега единствено на обяд гледам в менюто кое колко е. Общо взето съм се ограничил до зеленчуци, месни и сирена, другото е по-скоро изключение и за сега работи. Предполагам, че ако не се отпускам под 80 ще ги поддържам без грижи, а за 75 ще си трябват грижи. Първо да падна под 80... после ще го мисля.
                              Организма ми е стабилен сравнително - до сега повече от 4-5кг. за година не съм качвал, но и повече от 4 не съм свалял.

                              20 мин. тичане? Ми то аз ако се хвана да тичам по 20мин. на ден ще стигна близо 10кг. за месец... ама не знам какво трябва да стане за да тичам 20мин. на ден. 30мин. разходка+30-40мин. други обикаляния по задачи гледам да поддържам, то тичането си е равно на фитнеса, не е за мен. Дори да започна да тичам ще е изкарам 2-3 дни и после пак ще ме домързи - за това бавно и полека. Скоро мисля да си взема колело, по 10-20км. на ден е реалистична цел особено ако ходя с него на работа. За сега нямам къде да го държа, чакам си гаража и уж до месец ще е готов.

                          • #15
                            У Софията 10 лв за тренировка са нищо...
                            В провинцията е 2-3-4лв... и ти се радват.
                            За 7-10 лв допълнително ти дават персонален треньор. Освен че знае и ти казва всичко - най важното е че те надъхва Примерно стимулира те по всякъв начин и често се случва да прави и серия с твойта тежест докато ти почиваш - идеята е че неволно почваш да следваш неговото темпо.
                            Пълно обслужване е 15 лв...3 лв тренировка -7 лева персонален човек за тази тренировка и около 5 лв ти дават едно спортно хранене за теб(примерно протеинови палачинки или картофи с билки и 2 конски кюфтета или гювиче) долу горе 5-6 лв ти правят специална порция съответстваща на едно хранене за 80-100 кг човек.

                            П.П
                            Понеже аз съм завършил спортно и си знам тялото и си тренирам максимално ефективно за мене си никога съм ползвал персонален треньор но напоследък се замислям - щото ме домързява.А пък той те надъхва дай дай - а сега пак дай хахо хихи и си минал сериите...
                            Тялото ми е такова че след силовата част трябва(желателно) да мина едно елементарно 20 минутно кардио...И как ме мързииииииииииии и взех че отидох и се оплаках на единия инструктор - мързи ме не ми се бяга ама и 7 лв не искам да плащам- инструктора обаче оптимист:
                            Ей сега ще те мотивирам - Диана качвай се на пътеката - вика на една от "неговите" момичета
                            Качва се Диана ама инструктора извъртя пътеката да е точно пред мойта и ми вика:
                            Виждаш ли дупето на Диана?! Ай сега бягай и ти зад нея и се опитай да го стигнеш
                            Хахо хихи - и Диана бяга - не го стигнах. Ама 20 минути интервално кардио напрайх с 14 скорост...
                            Ако няма дупе пред мене - някак си не може да се бяга не знам що така...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X