Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Аз разреждам с вода от чешмата. Гледам да е между 40 и 45 градуса. Стои си бистра. Помътнява само ако прекаля с водата заради количество. Като прелях от бурето в найлонка мерих, смятах и заключих че на половин кило, двеста грама чешмяна са тъкмо. Вече не меря - наливам петстотин, доливам двеста и си сипвам.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Какво да му е на казана? Не че е изключено де, но за да се смесят напълно молекулите са нужни, по спомен, около 14 дни. Инак аз до сега съм разреждал с всякаква купешка вода и проблеми, не съм имал. Не съм привърженик на разреждането непосредствено преди употреба.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        ... Не съм привърженик на разреждането непосредствено преди употреба.
        А защо?

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Защото водата е прясна и ракията "преснее".
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Ако при разреждане с дестилирана вода, еди-каквото си там помътмява, е признак на лоша дестилация и всички глупости, написани на горе са неефективни...или почти. Най-добре е да се остави на висок(около 50)алк. градус. Там няма да е мътна и се пие добре.
            Последно редактирано от chrichri; 15-01-19, 23:01.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Нищо и няма на ракията, след няколко дена ще стане бистра. Преди време така се получи и при мен, не знам каква е причината , но при разреждане помътнява. Оставям я на около 50 градуса ,ако е плодова на около 45 гр, така ми харесва.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
                Нищо и няма на ракията, след няколко дена ще стане бистра. Преди време така се получи и при мен, не знам каква е причината , но при разреждане помътнява. Оставям я на около 50 градуса ,ако е плодова на около 45 гр, така ми харесва.
                Ами четеш форуми и научаваш причината.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Ами четеш форуми и научаваш причината.
                  Не ми трябват форуми ,четох какви са причините и са няколко, според мен не са толкова важни. Кои каквато ракия си направи щом я харесва да си я пийва по малко. Аз пия само ракия мое производство и си ми харесва, не съм ракиджия щом за 2018г ми стигнаха 5 литра. Толкова много има писано за производство на домошарка че не може човек да се ориентира кое е вярно.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Аз пък изобщо не пия ракия, ама това не пречи да и разбирам. Затова си позволявам да пиша и давам насоки, за който желае, де...

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Аз пък изобщо не пия ракия, ама това не пречи да и разбирам. Затова си позволявам да пиша и давам насоки, за който желае, де...
                      Няма нищо лошо човек да научи нещо ново за домашната ракия.

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Ако при разреждане с дестилирана вода, еди-каквото си там помътмява, е признак на лоша дестилация и всички глупости, написани на горе са неефективни...или почти. Най-добре е да се остави на висок(около 50)алк. градус. Там няма да е мътна и се пие добре.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rikiq.jpg
Прегледи:2
Размер:154.7 КБ
ID:5806609
                        След няколко часа бълбукане на мътна ракия събирана в интервала 50-45гр. Стана си бистра и отдели въпросното вещество - син камък , и нека да е глупостно но всеки път така го правя и ми върши супер работа.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Взех да се замислям направо да я закарам до казанЯ и да и баят...
                          То и без това в момента е толкова ароматна, че даже накъртва...
                          Все едно душиш одеколон.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Чист мускат - така става. И аз от мерак, сложих 150 кг грозде.... Излезе ба си парфюма. Докато и свикна...
                            Но пробвай с машинката за рибки както те посъветваха. Чудеса прави и с вкуса също. Аз я пускам десетина дни по 30 мин на ден.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Много акваристи, дефибрилаторитисти и хидроинженери значи! И алхимици, и чисти оптимисти... С най-добри чувства- наздраве! И ползотворни резултати!
                              С домашна гроздова, полупреварка, собствено производство.

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от hgeorgiev Преглед на мнение
                                Чист мускат - така става. ..
                                Че к'во му е, на мен ми е любима, от мускат отонел. Утрепала се е да се направи на бренди, ма кой ще я чака да стане арманяк

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X