Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как се прави ракия от дюли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как се прави ракия от дюли

    колеги търся информация как се прави ракия от дюли,ако някои може да помогне и наи вече е правил ше съм доволен от помоща му.

  • #2
    До: как се прави ракия от дюли

    Първоначално публикуван от andonis Преглед на мнение
    колеги търся информация как се прави ракия от дюли,ако някои може да помогне и наи вече е правил ше съм доволен от помоща му.
    Питай ме за ябълки-имам дипломна работа за това,ама за дюли..!

    Коментар


    • #3
      До: как се прави ракия от дюли

      Колега захващаш се с нещо много трудоемко и много хубаво.
      Нарязваш дюлите на парчета после ги вариш в вода докато омекнат,след това добавяш захар в съотношение 3 литра вода 1 кг. захар разбъркваш добре и чакаш 0 % захарност и вариш .Внимавай да не загори , че става гъсто.

      Ако има нещо неясно питай .

      Коментар


      • #4
        До: как се прави ракия от дюли

        Първоначално публикуван от boby_72 Преглед на мнение
        Колега захващаш се с нещо много трудоемко и много хубаво.
        Нарязваш дюлите на парчета после ги вариш в вода докато омекнат,след това добавяш захар в съотношение 3 литра вода 1 кг. захар разбъркваш добре и чакаш 0 % захарност и вариш .Внимавай да не загори , че става гъсто.

        Ако има нещо неясно питай .
        Хм,...ами с пектините какво ще правим...ще произвеждаме метанол ли !?

        Коментар


        • #5
          До: как се прави ракия от дюли

          а ако не ги сваря ще стане ли

          Коментар


          • #6
            До: как се прави ракия от дюли

            Абе меляш ги през фуражомелката (без решето) слагаш 6кг захар на 20 литра вода вкарваш ,20 кила захар на 50 кила дюли и си готов.



            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              До: как се прави ракия от дюли

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Абе меляш ги през фуражомелката (без решето) слагаш 6кг захар на 20 литра вода вкарваш ,20 кила захар на 50 кила дюли и си готов.
              Да,все ще се получи нещо, но идеята на ракиите,правени от месести плодове е да ферментира само течната фракция,а при дюлите,тя ще твърде малко.
              Бих препоръчал: смилане,разваряване с вода с цел екстракция,пресоване,корекция със захар, и чак тогава ферментация и то добре заквасена с мая.
              пп: Пектинът,който там е МНОГО помага в храносмилателния тракт,оформя правилната консистенция на лайното, произвеждано в организма(това е сериозно),но подложен на ферментация дава изключително вредни производни,най-познатият,от които е метанола.
              Науката казва,че 20мл. от него предизвикват ослепяване,а 50мл.-смърт(има се предвид чист продукт-метанол)

              Коментар


              • #8
                До: как се прави ракия от дюли

                Обожавам този плод! Бих пийнал ракия дюлева! Ама как става - не знам.

                От близо месец си правя компот от дюли: два едри плода, нарязани на резени по 4-5 мм., захар, малко лимон, три л. вода. Като го охладя става хубаво питие, а резенчетата - десерт. Понеже крия от жена ми приготвения еликсир, забравеният на терасата буркан с компот беше леко ферментирал.

                Значи, има някакъв начин за дюлева ракия!

                Коментар


                • #9
                  До: как се прави ракия от дюли

                  Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                  Понеже крия от жена ми приготвения еликсир!
                  Ако не е тайна защо го криеш?!!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    До: как се прави ракия от дюли

                    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                    Абе меляш ги през фуражомелката (без решето) слагаш 6кг захар на 20 литра вода вкарваш ,20 кила захар на 50 кила дюли и си готов.



                    С толкова захар на другия ден все едно те е настъпил немски ботуш по главата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: как се прави ракия от дюли

                      Захар в по голями количества обикновенно се слага когато се гони да излезе повече ракия от едно варене обикновенно с цел продажба а не за лична консумация защото боли глава. Известно е че един килограм захар дават около 800 грама ракия.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        До: как се прави ракия от дюли

                        Дюлята не е особено захарен плод. Ако не се сложи захар, ферментацията може изобщо да не тръгне в правилната посока (към алкохол).

                        Коментар


                        • #13
                          До: как се прави ракия от дюли

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Ако не е тайна защо го криеш?!!
                          Нарязваш две дюли на резенчета по 3-4 мм дебелина. Заливаш ги с 3-4 литра сгорещена вода (от електр. чайник за ускоряване на процеса), добавяш 4-5 резенчета лимон, 5-6 супени лъжици захар и ги оставяш да врят 5-6 минути. Ако имаш в саксията, пусни в тенджерката два стръка индрише.
                          Охлаждаш и пиеш сам!

                          Коментар


                          • #14
                            До: как се прави ракия от дюли

                            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                            Нарязваш две дюли на резенчета по 3-4 мм дебелина. Заливаш ги с 3-4 литра сгорещена вода (от електр. чайник за ускоряване на процеса), добавяш 4-5 резенчета лимон, 5-6 супени лъжици захар и ги оставяш да врят 5-6 минути. Ако имаш в саксията, пусни в тенджерката два стръка индрише.
                            Охлаждаш и пиеш сам!
                            Е това не е ли егоистично-пиеш сам?
                            My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                            Коментар


                            • #15
                              До: как се прави ракия от дюли

                              Аз варих преди много години.трябва да смелиш плода всичко друго е еднакво захар вода и чакаш става уникална огнена вода.наздраве.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X