Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Вкусотии в чинии

    Направих хляб с маслини и лук,

    ...но нещо не ми идваше да карам по почина "хлебец еж, водица пий", та рекох да врътна и едно РУЛО "СТЕФАНИ"...като в случая "руло" е леко условно казано.

    И така...

    Кайма около кило и нещо, после мяткаме разните му там неща, та да стане като кайма за кюфтета - мокра филийка хляб, подправки, яйце, лук и т.н.


    Взех формата за кекс, намазних я, после разстлах половината кайма на дъното, а отгоре бучнах 7-8 варени яйца, смлени морковчета и нарязани кисели краставички.


    Похлупих с другата половина от каймата:


    ...и метнах във фурната, като след около...ъъъ...май 50 минути, излезна това:


    Слушайте сега...т.е. четете внимателно, ще го напиша само веднъж - сосче за рулото!!!
    Едно гъбено бульонче разтваряте в 50 м.л. вода, добавяте 100 м.л. от соса, който се е получил по време на печенето, една майонеза, чопърирана кисела краставичка - и всичко т'ва бой с миксера, после оставате да изстине и го ливвате върху парче от рулото:


    Сосът не е много здравословен, но е вкууууусен!

    Ех, защо всичко хубаво е или грешно, или нездравословно?
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • #47
      До: Вкусотии в чинии

      Пилешки хапки със син домат

      Запържват се в масло нарязани на хапки пилешки филета:


      Ръсите подправки, каквито ви радват и мяткате печени сини домати отгоре:


      Задушавате на воля, докато постигнете това:
      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

      Коментар


      • #48
        До: Вкусотии в чинии

        Време е за няк'во десертче - ЯБЪЛКОВ ЩРУДЕЛ

        Настъргва се кило ябълки и се смилат 100 гр. лешници и 100 гр. орехи:


        Разтопява се 100 гр. масло, мяткат се вътре горните неща + кората на настърган лимон, сокът от лимона, захар 4-5 с.л. и канела - 1 с.л., и всичко това се задушава 5-6 минути.


        Намазва се тава с разтопено масло, мяткат се две кори, после се слага от плънката и се разстила...и така - кора след кора:


        Пече се 15 минути на 190 градуса, до това:


        Ръсите с пудра захар, режете и си хапвате:


        Сигурно обаче се чудите какво да направите с изстъргания и изцеден лимон?

        Взимате чаша, мяткате в нея бучки лед, сипвате един джин Бомбай сафир /задължително е да е такъв, иначе няма да ви стане щрудела /, доливате си тоник и идва ред на лимона.
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • #49
          До: Вкусотии в чинии

          Момци как ще ги сваляме после тия килца от зимата. Подължавайте та да видим до каде ще стигнете.

          Коментар


          • #50
            До: Вкусотии в чинии

            .. сипвате един джин Бомбай сафир .. иначе няма да ви стане щрудела /,
            Дик Марчинко, и щруделът му...

            GODZillata, чудесен си, братко, ама имам едно въпросче - тия вкусности за домашна употреба ли ги правиш, и ако да, то , аджеба, какъв метаболизъм имаш?

            Аз бих се пръснал, ако дегустирам само тези красоти..

            Страаааашно готини неща, водя си записки..

            Благодаря!

            Коментар


            • #51
              До: Вкусотии в чинии

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Дик Марчинко, и щруделът му...

              GODZillata, чудесен си, братко, ама имам едно въпросче - тия вкусности за домашна употреба ли ги правиш, и ако да, то , аджеба, какъв метаболизъм имаш?

              Аз бих се пръснал, ако дегустирам само тези красоти..

              Страаааашно готини неща, водя си записки..

              Благодаря!

              Хех...абсолютно - щрудел а ла Марчинко!

              Вкусотиите ги правя аз за домочадието...и за мен - чревоугодника.
              Жената е по по-тривиалните гостби - боб, леща, супи.
              Що се касае до метаболизма ми - не е за завиждане, преди да се впусна в кулинарни творения, бях 85 кг., сега съм 115.

              Хубавото е, че се въртя около печката само в периода декември - март, а дойде ли април, нарамвам въдиците и такаааа....до края на годината.


              @Bosco, лист от сушени водорасли откъде се купува?
              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

              Коментар


              • #52
                До: Вкусотии в чинии

                ...но нещо не ми идваше да карам по почина "хлебец еж, водица пий", та рекох да врътна и едно РУЛО "СТЕФАНИ"...като в случая "руло" е леко условно казано.

                И така...

                Кайма около кило и нещо, после мяткаме разните му там неща, та да стане като кайма за кюфтета - мокра филийка хляб, подправки, яйце, лук и т.н.
                Винаги съм вярвал, че с тези формички за кекс може да се прави нещо, което става за ядене. Е, ти го доказа. Благодаря ти! Утре ще го пробвам
                LZ1DWW

                Коментар


                • #53
                  До: Вкусотии в чинии

                  темата е уникална!!! GODzillata-ти си нашият идол!!! с тези ястия ще засрамиш 97% от форума на бгмама БРАВО
                  LZ5DG....0888985906
                  Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                  Не всичко, което има две бузи е лице!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Вкусотии в чинии

                    ПЪЛНЕНА СКУМРИЯ

                    Спонтанно ми се прияде скумрия и скокнах до магазина, откъде купих тези тричките:


                    Резнах им главите и ги порнах:


                    Извадих подръчни "материали" - домат, лук, праз и чушка, които ги наситних:


                    След това ги задуших в зехтин и напълних рибоците, които преди това бях посолил и ...ъъъ...почернопиперил , и полимонил отвътре:


                    Не ги ших, а ги завих във фолио и хоп! - в тавата:


                    Крайният вкусен резултат:
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #55
                      До: Вкусотии в чинии

                      И докато сме на вариант пълнене, следва ПЪЛНЕНА РИБИЦА

                      И така...

                      Взимаме една рибица и я нарязваме на парченца, като внимаваме да не се отделят:


                      Забъркваме микс от горчица, соев сос, вино, зехтин и подправки разни, след което попълваме "джобчетата" и намазваме обилно отгоре:


                      Ръгаме в хладилника за няколко часа, после вадим и започваме да пълним "джобчетата" с каквото ни попадне.
                      Аз карах ред белтък, ред жълтък на сварено яйце:


                      НО! Препоръчвам обаче следното - ред печени чушки, ред маслинки, ред доматки - т.е. все неща, които ще пуснат сокче, докато мен ме домързя и карах през просото с яйцето.

                      След това метнах резенчета топено сирене:


                      Набутах всичко в плик за печене, предварително омазнен лекичко с малко зехтин, преди да затворя плика изсипах една опаковка сметана за готвене, завързах плика и хоп! - в тавата и после във фурната на около 250 градуса за около час и половина да се пече.
                      - Хубаво е да се пробие плика на няколко места с игла, защото започва да се надува и бомбира! Е, на мен ми се случи и във фурната стана мазало.

                      Та ето и крайния резултат:


                      Стана вкусно, но леко сухичко... ...за да избегнете това - сложете, както ви казах - доматки, чушлета, маслинки и пробийте дупчици на плика.


                      За десерт врътнах любимата ми БИСКВИТЕНА ТОРТА

                      Направих я по мързеливия начин - две сухи сметани, прясно мляко, бисквити "Закуска" и шоколад - бъльгарски, от Своге.


                      2 сметани, едната ванилия, другата шоколад, смесих ги в 400 м.л. студено прясно мляко, бой с миксера за около 5 мин.:


                      2 пакета бисквити "Закуска" - бели и кафяви. Започваме с белите - топиме бисквитка в мляко и редиме:


                      Мажем със сметаната и отгоре редим кафявите....и така, докато останем без бисквити.


                      След това в малко мляко стопяваме шоколада "Своге", смесваме с останалата сметана и заливаме:


                      После - за цяла нощ в хладилника, а на сутринта режем парченце и хапваме сладко-сладко:


                      За който не го мързи - първият ред можете да намажете с мед, втория - с течен шоколад, третия - със смлени ядки - орехи, лешници или бадеми. Най-отгоре глазурата можете да направите с повечко шоколад и да обсипете с разни неща за украса - кокосови стърготини, пръчици и т.н.
                      Тортата става мноооооооого вкусна и горещо я препоръчвам!
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #56
                        До: Вкусотии в чинии

                        Следващата "манджа" я правих по време на грипната ваканция, когато какво му остава друго на човек, освен да вземе мерки за превенция и да убие време на топло около готварската печка.

                        И така...
                        Какво да бъде този път?
                        На принципа "клин, клин избива", рекох да метна едни свински пържолки, надявайки се, че не са кашляли до вчера.

                        Направих марина от олио, вино и всички налични подправки в шкафа:


                        Извадих плик замразени зеленчуци от фризера /морковче, чушки, син домат, червен, тиквички, краставица и лук/ и тях също ги мариновах.


                        ..след което заминаха на скарата:


                        Пържолите ги последваха, като и едни наденички им правеха компания:


                        Чрез свинско и винско - към пълна победа над грипа! Наздраве!
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • #57
                          До: Вкусотии в чинии

                          Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                          В какво се увиват продуктите и какви са те?
                          Колко време се пече?
                          Първоначално публикуван от Bosco_ Преглед на мнение
                          Увива се в лист от сушени водорасли,единствената топлинна обработка е на ориза който се вари предварително
                          Сушените водорасли, които спомена колегата, се наричат нори. Аз си ги купувам от Пикадили, има цяла секция за суши. Продуктите в случая са пушена сьомга, бейби октоподчета, скариди, авокадо, краставици и моркови. Ползва се още оризов оцет, уасаби (нещо като горчица) и соев сос. Ориза по принцип е специален, но става и Балдо. При него приготовлението е най-тънкия момент. Тук са обяснени повечето неща- http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.4117.html. Наистина при повечето продукти топлинна обработка няма. Евентуално ако не ти понася сурова риба може да е леко запържена или пушена. Морковите и по-твърдите зеленчуци може да се мариноват, за да не хрупат.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Вкусотии в чинии

                            Първоначално публикуван от chanchito Преглед на мнение
                            ...... Морковите и по-твърдите зеленчуци може да се мариноват, за да не хрупат.
                            Съвет при приготвянето:
                            - твърдите зеленчуци - морков и краставица ги настържете (или както е оригинално се правят на мнооого тънки ивички със сантоку нож (тип сатър)ако имате). Рендосаното може да мариновате предварително също така.

                            Още една идея - добавете зряло авокадо наместо краставица.

                            За любителите суши и на сиренето - да опитат комбинацията : пушена пъстърва, авокадо и кубче мазно сирене - тип Дунавия. Ако няма пъстърва - може да се замени с пушена сьомга (която може и да се увие отвън на ориза ако е тънко нарязана). При този вид не се слага нори. (сушено водорасло като обвивка)

                            Соев сос не се слага предварително ами само на финала - след поднасянето на сушито за консумация.
                            Да Ви е сладко.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Вкусотии в чинии

                              А по принцип норито яде ли се или после се маха?
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар


                              • #60
                                До: Вкусотии в чинии

                                Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                                А по принцип норито яде ли се или после се маха?
                                яде се - даже е много вкусно и полезно - просто за горната комбинация не е нужно и малко ще се бие с вкуса на пушената риба.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X