Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Вкусотии в чинии

    Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
    ...и аз к'во да видя - вратни пържолки... постите пропаднаха. ...
    "Това не е блажно, серсемино!"
    Тъкмо като за пост са си били.
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • До: Вкусотии в чинии

      Харизаха ми сега една агнешка плешка.Уловката е,че домочадието не му е фен на това месо/май и аз се назлъндисвам-предпочитам ярешко/,та питанката ми е за работеща марината/мисля си мокра/,коята да му затъпи специфичния мирис и да го овкуси.Агнешко е,не е шиле.
      Върти ми се марината за дивеч в главата,но до довечера не отказвам съвети.Мисля да стои поне 36 часа в подправки.

      Коментар


      • До: Вкусотии в чинии

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Харизаха ми сега една агнешка плешка.Уловката е,че домочадието не му е фен на това месо/май и аз се назлъндисвам-предпочитам ярешко/,та питанката ми е за работеща марината/мисля си мокра/,коята да му затъпи специфичния мирис и да го овкуси.Агнешко е,не е шиле.
        Върти ми се марината за дивеч в главата,но до довечера не отказвам съвети.Мисля да стои поне 36 часа в подправки.
        Аз знам много хубава рецепта.
        1.аг Плешка
        2.охладено бяло вино
        3.зелена салата
        4.покани ме на гости и ще продължа със рецептата.

        Коментар


        • До: Вкусотии в чинии

          Аз съм на фронта,ти се гъбаркаш...
          Мисля да е с картофи на фурна или с гъби-ако някой е правил така да си казва.
          п.п.-за гостито си сирак откъм грижи,а да не го притиквам с жълта лимонаТа е заповед свише...

          Коментар


          • До: Вкусотии в чинии

            Заповядай,колега:

            http://1001gabi.com/meat.htm#4

            Коментар


            • До: Вкусотии в чинии

              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
              Незнам каква е рецептата но вкуса е уникален.
              Евала за жеста немога да опиша как се почувствах.
              Добър и народен човек ще е този,изпратил ти тия елексири за душицата!!В Троянския балкан това има -ракиика и сланинка,та човека това пратил!И ти има обаче с какво да го зарадваш-маринованата рибка в бурканче с подправки само при вас на морето я правят майсторски!Ако искаш да му отвърнеш на жеста-това е подходящо!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • До: Вкусотии в чинии

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Добър и народен човек ще е този,изпратил ти тия елексири за душицата!!В Троянския балкан това има -ракиика и сланинка,та човека това пратил!И ти има обаче с какво да го зарадваш-маринованата рибка в бурканче с подправки само при вас на морето я правят майсторски!Ако искаш да му отвърнеш на жеста-това е подходящо!
                Той каза че има път насам и вече съм го поканил.
                Има със какво да го изпратя и то морско.

                Коментар


                • До: Вкусотии в чинии

                  Леле,от тези снимки на вкусотии ми потехоха лигите.Песпект! Аз пък правих едно картофено руло (във фолио) с пълнеж от разни зеленчуци.Ще пускам снимки и аз тук май.

                  Коментар


                  • До: Вкусотии в чинии

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    Харизаха ми сега една агнешка плешка.Уловката е,че домочадието не му е фен на това месо/май и аз се назлъндисвам-предпочитам ярешко/,та питанката ми е за работеща марината/мисля си мокра/,коята да му затъпи специфичния мирис и да го овкуси.Агнешко е,не е шиле.
                    Върти ми се марината за дивеч в главата,но до довечера не отказвам съвети.Мисля да стои поне 36 часа в подправки.

                    За мокра марината - Пробвай червено вино, кромид на прах и черен пипер.

                    Ако ли не ... лук на шайби и пипер (ред месо ред лук)- може да добавиш и малко вода с оцет - колкото да намокри месото.

                    Коментар


                    • До: Вкусотии в чинии

                      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                      За мокра марината - Пробвай червено вино, кромид на прах и черен пипер.

                      Ако ли не ... лук на шайби и пипер (ред месо ред лук)- може да добавиш и малко вода с оцет - колкото да намокри месото.
                      Замина тя,никой не обади нищо тогава и направих мокра марината с:
                      -250мл/л бяло вино
                      -50мл/л оцет
                      -30мл/л олио
                      -лъжица соев сос
                      -лъжица горчица
                      -глава смлян лук
                      -3 скилиди чесън
                      -девисил
                      -дръжки магданоз
                      -мащерка
                      -чер пипер
                      -сол/на вкус/
                      Забърках всичко с пасатора и сложих порцираната плешка/бях я заварил и хвърлил първата вода/.Два пъти я пребърквах да си поема равномерно подправките.
                      Извадих пакет гъби "млечница" от фризера/брани са в гората,хвърля им се първата вода,иначе лютят/ и сложих в тенджера под налягане месото,гъбите и маринатата.Така 35 минути-всичко стана мозък.
                      Прехвърлих в тавичка,изчаках фурната да махне излишния сос/преценка според домакинството-оставих го със сос на половина да покрива месото/ и после му включих грила да го запече.
                      Полях два пъти със соса,изчаках 5/6 минути да хване коричка и изключих.
                      Пържен картоф за гарнитура,зелена салата с варени яйца,краставица,зелен лук и чесън,както и охладено бяло вино-това беше логистиката,подпомагаща консумацията на харизаната плешка/не чух и половин мрънкотене,че било агнешко,хареса им доста така приготвено/.

                      Коментар


                      • До: Вкусотии в чинии

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Замина тя,........./.

                        Поздравления - това със запичането и коричката много ми хареса.
                        А ти дори си и черпил домочадието ... не че да си го ядеш сам е по-сладко, ама ... поне да се научат преди да викат "ААаа аз туй го неща" да пробват пък тогава.

                        Мен така ме научиха да ям френски сирена (бех пъпеш тогава - млад и зеУен) - Ааа не ти харесва ли .. щото мирише , я го дай насам да не ти умирисва чинията.... После се научих

                        Коментар


                        • До: Вкусотии в чинии

                          Завчера, над вечер влизам в една месарница и гледам едни бели свински крачета опънати на витрината. На мига бях решил какво ще им се случи. Сваряване в тенджерата под налягане за около час, естествено със сол и подправки. Извадих ги и в хладилника.
                          Снощи.
                          Като се прибрах извадих желираните крачка и запретнахме ръкави.
                          Не се сетих да снимам, но за това ще ви опиша "цветно".
                          Чиния в единия край една лека камарка с подправка за шкембе чорба, свинско краче, в дясно до чинията, бутилка добре охладено Шардоне с чаша /задължително със столче защото се хлъзга/.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • До: Вкусотии в чинии

                            Днес,де поканен,де не толкоз ,бях нагостен с една манджа дето се знае по нашия край като писюр кюфте.Много хубаво изживяване!Аз си го тача отдавна това,но домакинята се беше постарала,да е жива и здрава!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Вкусотии в чинии

                              Рибника на колегата Янев от пост 118 но тук моя е със домати и заливка.










                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Вкусотии в чинии

                                В неделя нарязах за сефте свинският бут по Еленски и резултата е уникален.

                                Ей това е мезето!
                                Прикачени файлове
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X