Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Вкусотии в чинии

    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
    Няк'ви идеи за приготвяне на филета пангасиус?
    В момента ги мариновам, ама после хабер понятие си нямам как да ги сготвя...........метнах и един гъби да се задушават, ще им ливна сметана, ама рибата ...нещо мазна ми изглежда..., но не ми се мята на скарата...
    Сух тиган или с маринатата на фурна и към финала малко грил да зачервят гребена.

    Коментар


    • До: Вкусотии в чинии

      Мое мнение не се сърдете Но пангасиуса удря на батак.
      Лично аз него харесвам. Само го продавам.

      Коментар


      • До: Вкусотии в чинии

        Махаш коремната част и мариноваш.
        Марината: сол, бял пипер, босилек и лимонов сок от лимон - поне час.
        Правих го по една рецепта, но още съм в офиса и не се сещам в детайли.

        С ориз, гъби, спанак или лапад в тесто. Яде се студено много е яко.

        Ще видя рецептата и ще "помоля" жената да ми набави продуктите и утре вечер след фитнеса ще я спретна, пък е петък смятам да я хапна с приятели.

        Тази вечер ще доям агнешкото с лапад. Женат този пъд надмина и мен.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • До: Вкусотии в чинии

          Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
          Няк'ви идеи за приготвяне на филета пангасиус?
          В момента ги мариновам, ама после хабер понятие си нямам как да ги сготвя...........метнах и един гъби да се задушават, ще им ливна сметана, ама рибата ...нещо мазна ми изглежда..., но не ми се мята на скарата...
          И панирано става добре.

          Пие доста червено винце.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • До: Вкусотии в чинии

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            Няк'ви идеи за приготвяне на филета пангасиус?
            В момента ги мариновам, ама после хабер понятие си нямам как да ги сготвя...........метнах и един гъби да се задушават, ще им ливна сметана, ама рибата ...нещо мазна ми изглежда..., но не ми се мята на скарата...
            До сега само точа лиги и чета темата, но сега ще споделя рецепта за пангасиус. По принцип не съм му голям фен.

            Та рецептата:
            Оризче изчиства и му се слагат подправки босилек, риган, черен пипер, дафинов лист и каквото друго се сетиш. Слагаш го в тавата, нареждаш отгоре морков, лук на шайби, чушчица и филетата. Лъжичка - две горчица. Сипваш вода според количеството ориз и мяташ във фурната за 15-20 минути, после слагаш една голяма кофичка сметана и още 10тина минути.

            Ориза можеш да го позапечеш на тефлонов тиган(на сухо) преди да го сложиш в тавата. Аз така го харесвам повече.
            LZ1DWW

            Коментар


            • До: Вкусотии в чинии

              Печен в тавичка,без абсолютно нищо,освен малко вода,тои си е мазен по природа ,а и е маринован.Паниран като Хек също става все пак си е един вид филе от бяла риба.Виното какво ще е?
              Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

              Коментар


              • До: Вкусотии в чинии

                Първоначално публикуван от bejanski Преглед на мнение
                Печен в тавичка,без абсолютно нищо,освен малко вода,тои си е мазен по природа ,а и е маринован.Паниран като Хек също става все пак си е един вид филе от бяла риба.Виното какво ще е?
                Опа,бялата риба е суха,колега.Тя става като хека пане,но ако я подкараш на скара/скумрия,пангасиус/-решаващи са първите 20-на минути след свалянето.После-прАжен толстолоб на другия ден/кубинка 42 номер/.
                При бялата е пожелателно да постои в марината с алкохол или оцет-да окрехкоти костите,че има.
                Пнгасиуса няма такива грижи-мешандия между хек и мерлуза,но мазничък.

                Коментар


                • До: Вкусотии в чинии

                  Благодаря на всички, отзовали се с рецепти, но в крайна сметка се спрях на това, само че с бяло вино.
                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  И панирано става добре.
                  Пие доста червено винце.
                  Та ето какво се получи...

                  Т'ва пангасиуса ми звучеше като гръцка риба, та се втрещих, като видях, че е от Виетнам.
                  Мариновах филетата:


                  Задуших гъби и лучец, накрая метнах 3 кофички сметана:


                  Филенцета панирах с това:


                  Метнах ги във фритюрника и се получи това:


                  Всичко е готово вече за хапване:
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • До: Вкусотии в чинии

                    Годзила, ще ви пусна и аз една рецепта за тиквеник, а пък ти или друг ако я пробвате ще решите сами кой е по-голям Тиквеник. ,аз или Пеньо, въпреки че и двамата сме ДПС|в превод -див приморски селянин|.Настъргваш тиква и слагаш захар на вкус\има различни тикви\ и една щипка сол, канела , орехи и ако тиквата е водниста галета\да не ти се разпльокат фитилите после\ ,около50 мл. олио, щото тиквата го обича и омесваш.Вземаш две кори.Първата я намазваш с олио , поставяш втора ,сместа и завиваш.Нареждаш в леко намазнена тавичка и печеш на горно и долно и преди финала намазваш и отгоре с олио и докато се зачерви.Малко понапръскваш с вода и наръсваш с пудра захар.Завиваш с вестник Работническо дело....Тва са глупости! Да ви е сладко от Мустакатко! п.п.Дочев и Влади ,благодаря приятели!

                    Коментар


                    • До: Вкусотии в чинии

                      Дочев, жив съм бе брат и чета редовно и готвя.Моя кефал тая вечер стана плакия за разлика от тоя на Вальо.Филетирах,нароних морска сол,малко чубрица ,чер пипер, лук, доматки, зехтин и докато зогори мазнината.....То тва си е почти диетично ако не броим ракията.

                      Коментар


                      • До: Вкусотии в чинии

                        Вчера към три ми се наложи да отида до Бургас и на връщане от Метро си взех половин калкан. Хубава риба, бях и позабравил вкуса, но снощи пържен с бяло винце ми дойде добре. Макар, че на всяка хапка отронвах по една сълза.
                        27лв/кг.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • До: Вкусотии в чинии

                          8 бисквиДена торта ...рецептата е ясна на всички.....само че го правя с крем ванилия на йоткер 2 броя, чаша захар и литр мляко....3 банана....и точно 8 бисквиДки закуска получава се уникално...много крем, банани и малко бисквиДки отгоре поръсено със стърган шоколад става екстра
                          Прикачени файлове
                          LZ5DG....0888985906
                          Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                          Не всичко, което има две бузи е лице!

                          Коментар


                          • До: Вкусотии в чинии

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            След успешния риболов по време на "почивката" ми около яз. Жребчево, тази вечер реших да пробвам рибената чорбица на Годзила. От три вида риба, стана перфектна. Жената взела малко повече гъбки, че реших и тях да пекна с малко меко сирене.

                            И така седя си пред компа и си релаксирам с едно ............
                            Гъбките наистина стават невероятни, пробвай ги и с малко пушен бекон и кашкавал. Успех

                            Коментар


                            • До: Вкусотии в чинии

                              Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
                              Гъбките наистина стават невероятни, пробвай ги и с малко пушен бекон и кашкавал. Успех
                              Непременно ще ги пробвам, че много ги любя.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • До: Вкусотии в чинии

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Непременно ще ги пробвам, че много ги любя.
                                И Зайко ги обича с бира...така изглежда неговата порция , но често му малее...
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X