Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Аха..цепи се червото,а го довляках от БГ Даите акъли-хора,суджука е реликва-не може да се е....ме с него
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
      Аха..цепи се червото,а го довляках от БГ Даите акъли-хора,суджука е реликва-не може да се е....ме с него
      Ти готовия ли пробва да мерданиш?Той е отписан,така ще го консумираш-аз ти писах за следваща партида какво да правиш.
      Последно редактирано от maxxx; 04-12-09, 11:33.

      Коментар


      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
        Аха..цепи се червото,а го довляках от БГ Даите акъли-хора,суджука е реликва-не може да се е....ме с него
        На този дето се цепи му трябва загрята скара и весела компания.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          На този дето се цепи му трябва загрята скара и весела компания.
          Че нали затуи ги правя,тез глезотии,ще оцапаме BQ-то и ние щте се пооцапаме.Па туи на Макса рецептата ще пробвам и похваля или....
          Последно редактирано от Венци- малкия; 06-12-09, 10:37.
          Емил-00356 99872043-Малта
          Defender-90

          Коментар


          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

            По блажно-пържиш праз ако искаш и с мас ама хубаво без сол докато не стане,червен пипер и 5 минути преди края добавяш благинката,ако я сложи първо я разсипваш.По желание става и с яйчица и червена сушена капия.
            Отивам да го правя,лиги какво да правиш.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Тутакси забърках туи дет Макса ми рече.Понамерисва отлично-дано и вкуса да му е такъв
              Прикачени файлове
              Емил-00356 99872043-Малта
              Defender-90

              Коментар


              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Аз ли не виждам лук или е ситно нарязан и се губи?
                Месото ми изглежда постничко.

                Коментар


                • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Праз набухах,ситничко,и мазничко е доста.Бе на скарата ща си покаже,ако не, ще има поправителен
                  Емил-00356 99872043-Малта
                  Defender-90

                  Коментар


                  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                    Праз набухах,ситничко,и мазничко е доста.Бе на скарата ща си покаже,ако не, ще има поправителен
                    Менкаш рецептурата,но както си решиш.
                    Идеята с лука е,да е нарязан на едро заедно с месото и после се мелят.При смилането си пуска сока и осочнява каймата,а при печенето,понеже червото е тънко,остава сочно вътре карначето.Празът е сух-обръщай начесто и може по една идея олио да намазваш страните.

                    Коментар


                    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      Ееее... разби ми мечтите. Фърлям го-ша забъркам ново.
                      Ще се глезим както му е реда
                      Емил-00356 99872043-Малта
                      Defender-90

                      Коментар


                      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Не е нужно да хвърляш нищо-нарежи две-три глави лук/не знам колко месо си приготвил/ и го остави с месото да отлежи час/два.После мели и пълни.

                        Коментар


                        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Маи досаден ставам,ама на вънка захладня и ми се въртят едни мисли-нещо за пъстармица да подхвърлиш-ще слушам-обещавам
                          Емил-00356 99872043-Малта
                          Defender-90

                          Коментар


                          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                            Маи досаден ставам,ама на вънка захладня и ми се въртят едни мисли-нещо за пъстармица да подхвърлиш-ще слушам-обещавам
                            Тук си по-лесен,Ако и верно да си досаден.
                            Харесваш телешко месо-контра филе,бут или плешка.Ако има жили или ципи ги махаш,че като пресъхне ще я режеш с флекса.
                            30 дена зарината в морска сол и на хладно,затисни я с нещо/на втория ден ще пусне кървава вода-махай я/.После 24 часа на течаща вода.Правиш и качки и я нареждаш да подсъхне ден/два.
                            Забъркваш червен пипер,бяло вино и чимен/може и малко чер пипер/-консистенция гъста боза/пропорциите на вкус,внимавай с чимена,силен е,накисни една шепа в половин чаша бяло вино и така го влагай/.Въртиш парчетата в сместа денонощие и пак да съхнат на бастуна.Сложи нещо под обмазаните парчета,че цапа яко.Каквото ти е останало от кайзер кашата го донамажи следващите ден/два където се е отекло повече от парчетата.До седмица трябва да е готово-ако бързаш,подпри целия процес по сушенето с вентилатор.

                            Коментар


                            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Ей хора покажете как се вързват тези суджуци, че снощи с домочадието сал не се избихмедокато вържем "петалите".

                              Има и още за връзване.
                              Прикачени файлове
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                Ако вече са напълнени/ако е това,което е на снимката/,няма да ги направиш на петало-червото е много напълнено/напрегрегнато и ще се цепи.За петало пълниш рехаво,връзваш веднага/оформяш петалото/ и отпадналата кайма/има такава не малко/ пак в съда с ненапълненото в черво.
                                В твоя случай/ако е от снимката/-сушиш в този вид,като "Петрохан",разделяш ги на групи от по 7/9 броя,за да можеш да ги мерданиш и на бастун/пръчка.Задължително където срежеш връзвай края-ако има малко излязла кайма при връзването-в тигана/скарата.
                                Връзването-два пъти прекарваш канапа за стягането/иначе е мокро и отпуска/,после правиш прост възел.Отпускаш си някой сантим за качката/при петало/ и пак същото,после режеш.Може и предварително да си подготвиш дължини,но вържи един да видиш колко см ти отиват за брой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X