Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения за вакумираща машина за храна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и мнения за вакумираща машина за храна

    Видно от заглавието,и миналите празници,изобилието от храна,се замислих за такава машина за вакуумиране на хранителни продукти.

    Дори да не е много смислено,съм сигурен че за риба,домати и други подобни,ще е ок да не умирисват фризерите ....

    Та дайте мнение засужава ли си,ако да,марка модел и т.н
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    Според мен е практично и на няколко пъти съм бил на път да купя такова.
    По-скоро ме привлича идеята за пакетиране на храна за планината или за полеви условия.
    Но така и не съм го направил и нямам поглед какво точно им си гледа на тези уреди!

    А като не отбирам просто вземам по-скъпото.
    Обикновено и правилен подхода а пък тия нища не са особено скъпи.

    И да не ти развалям намерението ама ако и за вкъщи има купи дори такива с частично изтегляне на въздуха.
    Вършат работа и се използат многократно.

    Аман от шибани найлони и прастмаси.
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      По-скъпата не винаги е по-добра. Първата която купих беше някаква маркова ( Gorenje може би, не помня вече), но я смених с лидлската марка. Старата смучеше и вакуумираше много добре, но имаше само един режим - засмуква до определено налягане и после лепи. Кофти е ако това, което засмукваш е влажно (сочна мръвка, например) тогава започва да засмуква соковете и не спира да смуче, докато не стигне налягането, което иска, а там където е засмуквала от соковете е мазно и не се залепва хубаво.
      Лидълския китаец има копче за меки плодове (малинка е нарисувана) и за течни. Има и копче за залепване без засмукване, аз него ползвам. пускам засмукване и залепване, ако започне да засмуква сок, натискам само залепване и тя превключва.
      Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
      Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

      Коментар


      • #4
        А всички машинки ли ,лепят всички видове пликове?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          И попаднах на това

          "Препоръчва се да не се вакуумират домати и чесън."

          Защо домати да не.....имам 200-250 кг домати минимум по фризерите,надявах се точно тях да прекарвам през вакуум ....Те и сега си стоят във обикновени торбички....но заемат много място....
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Има разлика в обема,във обикновена торба между нарязани на кубчета и замразени и веднъж замразени и размразени и пак замразени обема е 2:1....а на чушките отива 4:1 обем ако ги бланширам ....

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            А и сложих 12 волта фризер хладилник в пикапа,а прясно месо пържоли и т.н много често имат свойството да прокапват кръв....а така размяташ едни пликове, едни пържоли хигиена

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Ако не мачкаш и пресоваш продуктите разликата в обема след вакуумиране едва ли ще е от значение.
            Виж това с мобилният фризер и течове е фактор в случая.
            Доколкото разбрах като ги заничах има 2 види машини - с фиксиран размер на плика и такива, които си го “кроят” според нуждата.
            Вторите по спомен бяха и по-скъпи.
            Те ми изглаждат по-удобни но това може да го каже човек с опит.

        • #6
          Не. Обикновените, лепят пликовете, които имат малки каналчета отвътре(стоят на малки ромбчета обикновено, леко грапави). Това са пликовете, които продават почти навсякъде. Има и такива за гладки пликове, но това е по висок клас, не съм гледал как работят.
          Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
          Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

          Коментар


          • #7
            Заслужава си от всякъде. Нищо от никъде не протича,няма миризми и срока на годност се удължава драстично. Отделно,найлона е достатъчно плътен и продуктите не се изсушават във фризера или хладилника,за разлика от пакетираните в конвенционалните торбички. Лидълските машинки са пълен ташак,ама за толкова пари-толкова вакуум. Вече доста години ползвам тая и съм доволен.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240102_053308.jpg
Прегледи:384
Размер:282.5 КБ
ID:6949859
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #8
              Ползвам вече над пет години лидълска,основно за месо.Вакумирам прясно,изсушено,бабеци нарязани на филийки,кайма,пилешко,джолани и т.н.Запазва го дълго време,не изсъхва и няма специфичния мирис на фризер.Вакумирам орехи,ориз,фасул и други подобни.Работят само с гофрирани пликове.
              Трудно вакумира храни със сокове,каймата примерно иска да се стегне,защото тръгне ли сока трудно го залепя,но го лепя два пъти.Ако се омазни плика отвътре не може да изтегли въздуха и го залепя не вакумиран,примерно когато вакумирам сланина,за това слагам по-малки парчета и обръщам гърлото на плика,за да не се цапа.
              Миналата година гледах и машинки с камера,работещи и с гладки пликове,и те според рекламата вакумират и течни ,в твоя случай доматите.
              Мога да ти дам да пробваш лидълска машинка,ако искаш,за мен върши работа.
              Последно редактирано от gy6ter; 02-01-24, 08:22. Причина: добавяне

              Коментар


              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Слагай по-дълга торбичка и постави сланината съвсем в края ,за да има на къде да отива мазнината.

            • #9
              Тъй като приятелката ми си взе лидълска,пряко съм ги сравнявал двете.
              1 Бръмчи като ярмомелка.
              2 Категорично вакуума който прави е мноооого по малък от моята.
              Едва ли това са фактори,които да влияят драстично върху качеството на съхраняваните продукти. Ама пък са неща които дразнят.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #10
                • Професионална машина за вакуумиране Laica VT3240

                В наличност


                349.00 лв.

                Професионална машина за вакуумиране Laica VT3240
                Професионална машина за вакуумиране Laica VT3240
                Предназначение за домашна употреба!


                Бързо и лесно домашно консервиране с професионална машина за вакуумиране Laica VT3240. Вакуумирането на различните видове храни става за секунди, Резултат с изображение за топ продукт чрез опаковане в херметически затворени пликове. Перфектният избор за запазване на пресни билки, бланширани зеленчуци и мариновано месо. Всмукателна сила e -0.9 бара и с бързина на изсмукване 22 л / мин. Laica VT3240 вакуумира и запечатва напълно автоматично, чрез натискане на един бутон. Вакуумираните храни остават свежи за по-дълго време, защото не се окисляват, и не позволяват развитието на гъбички и бактерии в плика. Храната запазва свежестта си за дълго време и може да се съхранява замразена с месеци. С професионалната машина за вакуумиране Laica VT32400 ще запазвате за по-дълго време хранителни продукти като риба, месо, зеленчуци и плодове. Машината за вакуумиране може да запечатва гофрирани пликове с максимална ширина до 30 cm, а максималната дължина на запечатване е неограничена. Laica VT3240 е предназначена за постигане на професионални резултати в домашни условия. Работно налягане -0,9 bar, което ви позволява да удължите времето за съхранение на хранителните продукти до 8 пъти повече в сравнение с останалите вакуум машини. Освен пресни продукти може да вакуумирате и замразени хранителни продукти, така че да ги запазите за по-дълго време при съхранение в камерата на хладилника или фризера. Машина за вакуумиране Laica VT3240 е перфектна за вакуумиране на бързо развалящи се и трошливи хранителни продукти. В комплекта на машината за вакуумиране Laica VT3240 са включени 2 ролки за вакуумиране на хранителни продукти.
                Характеристики на професионална машина за вакуумиране Laica VT3240
                • Напълно автоматична вакуум машина.
                • Идеална за месо, риба, зеленчуци и плодове.
                • Регулиране на вакуумирането със стоп бутон, идеално за чувствителни храни.
                • Двойно запечатваща лента.
                • Максимален брой цикли на запечатване: до 100 броя последователни цикли за запечатване – при 15секунди между циклите.
                • Максимална дължина на вакуумиране: неограничена
                • Електронен температурен контрол за перфектно запечатване.
                • За херметическо опаковане на храна, влажни продукти, козметика, лекарства, електроника и др.
                • Включва 2 бр. ролки
                • До 8 пъти по-дълъг период на съхранение
                • компактен дизайн, двойна заварка, регулиране на вакуума: с бутона за спиране регулирате вакуумната сила – идеален за чувствителни стоки, отделна функция за заваряване, електронно наблюдение на температурата.
                • Ширина на ролката макс. 30 см
                • Суха / влажна храна
                • Подходящ режим за надеждно съхранение. Интелигентно вакуумиране съобразено с влажността на храната. Уредът ще изтегли излишната влага.
                • Нагревателният бар ще се нагоди спрямо точните изисквания за съвършено вакуумиране.
                Мариноване
                • Режим предназначен да ускори процеса на мариноване. Полезен във всяко домакинство, дори и в ресторанти.
                • Възможност за вакуумиране на хранителни продукти за съхранение във фризер или нискотемпературно готвене
                • Перфектна за вакуумиране на чувствителни хранителни продукти
                • Машината за вакуумиране е снабдена с подвижна вакуум камера
                • Маркуч за вакуумиране на кутии (опционално)
                Функции за вакуумиране
                • 100 автоматична
                • Частично вакуумиране
                • Пулс вакуумиране
                • Мариноване
                Функция пулс


                Прецизен режим на вакуумиране подходящ дори за изключително деликатни храни. Оптимално управление на отстранявания от опаковката въздух.
                • Сигнализация при прегряване
                • Отвор за маркуч
                • Опция за вакуумиране на кутии
                • Светлинен индикатор по време на работа
                • Отделящ се съд за течности
                • Място за вградена ролка и нож за рязане
                • Вграден нож за рязане на торбичките
                • Двойна вакуум помпа
                • идеален за порция и дълго съхранение на храна или готвене à la sous vide.
                Избираеми Функции за запечатване:
                • Standard – за сухи храни като хляб, макаронени изделия, бисквити и подобни продукти които изискват кратко време на запечатване;
                • Medium – за влажни храни, съдържащи влага, като плодове, зеленчуци и студени меса, които изискват по-дълго време за запечатване;
                • Strong – за много влажни храни като месо и варени зеленчуци, които изискват удължено време на запечатване.

                Консумативи: Уредът работи с релефни, гофрирани пликове и ролки със съответното качество!
                • Мощност 130 W 230 V, 50Hz.
                • Материал на корпуса: стомана
                • Размери 42.3 x 16.5 x 22.2 cm
                • Тегло 3.66 kg
                • Гаранция 2години.
                ​​​​
                Тази би трябвало да ги няма тея косури....да ходя да я взема ли.
                Двустъпална помпа пише

                Всъщност по коледа,един приятел ми изпрати домашна създърма опакована много яко...и от там се присетих че отдавна го мисля това.
                Намалена със 100 лв в момента.
                Последно редактирано от Roninn; 02-01-24, 09:09.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • mdim
                  mdim коментира
                  Редактиране на коментар
                  Изглежда добре, като гледам по клипчета, ролките пак са от гофрираните. Аз обикновено ролки и пликове купувам от Метро, но има вече навсякъде. Пулса и регулирането на вкуума и пулса са яки функции, но аз ги постигам с копчетата на моята. Ако търсиш компактност при пакетирането, не е много голяма разликата, но както споменаха горе колегите, няма специфичното съхнене и аромат на домашно замразено.
                  Аз първата я купих заради су-вида, та сега като си имаш...

              • #11
                Изглежда от добрите, не е бъбрек пари и дори да си отвиси в някой шкаф в последствие няма да е финансова щета.
                А по всяка вероятност ще останеш доволен.
                Враг усраине

                Коментар


                • #12
                  Открай време ми допадат професионалните машини, професионалните машини предназначени за домашна употреба...
                  (вероятно повторението е за да може по-добре да залепне информацията за гладките мозъци...)
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #13
                    Сайта е правен от Българчета ...нормално...а може и аз като копирах ,Пътува към мен вече....даже още 17 лв отстъпка направиха и безплатна доставка.....отделно.

                    Тука едни комшии внасят техника и се пробвах да я взема за 150 лв същата,но нямах късмет,продали ги всичките по празниците,явно не съм единственият дето е мислил какво да прави с не изядената храна
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #14
                      Изглежда доста обемна ма нали е професионална - к'ва да е
                      Ай честито!
                      Но ще видиш, че разлика в обем няма да има.
                      Останалите неща вероятно да са верни.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #15
                        А тези кутии за вакуумиране ,има ли ги в метро
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          https://www.aeg.bg/kitchen/cooking/a...-sealer/avfk1/

                          В техно* явно съм ги виждал, има ги на цена около 150лв с компресор на батерии.
                          Между другото в твоят "трактор" имаш и "хобот" - Той явно служи за изтегляне на въздух точно от такива съдове.
                          А най вероятно марката да продава и подобни съдове като допълнителен аксесоар.
                          Като алтернатива на гадните найлони.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X