Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се свинско от пробвана ферма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търси се свинско от пробвана ферма

    Здравейте!
    Със снега дойде и желанието за 20тина кг домашни луканки. Идеята е да си закупя месо, пък аз ще си го смелям и напълня. Въпросът е, че не знам сигурно място, където, хем да не е било замръзено сума време, хем да продават на кг. Цяло прасенце, засега не се предвижда. Някой да препоръча нещо, за да не се нагуркам? Страх ме е да стрелям насляпо(по обяви), храна е все пак. А да купувам от държавния резерв и от безвкусиците по маркетите няма смисъл. И да е за транжиране- няма проблем.
    Става въпрос за около София, Пловдив, Пазарджик...



  • #2
    Да не те отчайвам, но месо с вкус на месо не можеш да си купиш от никоя ферма. Просто на всякъде се отглеждат едни и същи бройлерни породи и се тъпчат с една и съща химия и смески. Жалко но всичката ни храна вече е такава.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Абсолютно е така за съжаление, отлично помня вкуса на домашно отгледано прасе, до преди няколко години, като наближи Коледа, редовно помагах да оправяме по едно прасе закачено на ръчно правена пирамида с монтирана ръчна лебедка, после пърлене, вряла вода, четкане а междувременно си пийвахме ракийка със мезе сланинка все с готина компания сме били, ехе кеф си беше, но вкуса на домашното свинско, човече така ми липсва истинския му вкус, сега от магазина все едно ям месо от смлени пвц гранули, толкова е далеч вкуса от истинския...

  • #3
    Да не е реклама, ама виж на Еленко. Имат магазини в София, около София, и в Пловдив.
    Централата май им е в Костинброд, там имат и голям магазин.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #4
      Може да се намери прасе "домашно", но е скъпо и вкуса на хората се е променил и на много хора не им се струва вкусно.
      А за фермите-колегите са написали.
      В нашия край собственике на свинеферма отглежда уж за собственото си семейство, приближени и приятели малко животни, но не знам на какви цени продава.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #5
        Имам познат с "бутикови прасета". Основният му бизнес е ядки, семки и сушени плодове и храни прасетата със "субпродукти" (костилки от сливи, продукция с нетърговски вид, черупки от кайсиеви костилки, орехови черупки, тикви и т.н.) от него. Преди години караше свинско до София. Сега не знам. Пращам на ЛС телефона.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #6
          Месо пазарувам от фирмените магазини на Лесидрен, нямам оплаквания, също и от другите им продукти де.
          Не знам как ще ти се върже на цена, обаче луканката
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • gabocvet
            gabocvet коментира
            Редактиране на коментар
            Напълно подкрепям написаното!

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X