Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индукционен котлон и къмпинг тенджера -става ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Индукционен котлон и къмпинг тенджера -става ли?

    Заглеждам къмпинг "съдинки" - канче, тенджерка от неръждавейка. Магнит не ги лови, но не са алуминиеви. Някой има ли експеримент дали стават за индукционен котлон?

    Основното е да стават и за индукционен котлон. Естествено мога да ги купя, но може и да не ми вършат работа.....

    Затова се допитвам, ако някой е пробвал

  • #2
    Ставащите имат обикновенно знак за индукционен котлон, от опит го казвам, има доста добри на вид но не ставащи.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      За къмпинг прибори не очаквам знак за индукционен котлон .
      Емайлираните съдинки стават, но са по-тежки и се очукват лесно.

  • #3
    Щом не го лови магнита , не стават .
    Има обаче подложки, за такъв тип съдове .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      То индукцията е толкова икономична, че си струва да се инвестира в железни съдове, даже и заради самия уред и ако е само за него.
      Заклет враг съм на всякакви други системи. Даже и заради случката, как се качила котката на керамичния плот и подпалила апартамента, понеже включила котлона. Това не е майтап, а действителен случай.

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Мен ме кефи това, че загрява значително по-бързо от всичко останало. Пък и плота до тенджерата е само леко топъл.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Да, и това.

  • #4
    Започвате да ми се издигате в очите- къмпингувате инфукционни котлони! Егати, с каква техника ходите по тия къмпинги?!
    Аз подпирам канчето или тенджерата на 2 камъка над огъня... Явно нещо бъркам.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Плюс, офф грид типовете масово ползват индукционни котлони, явно добре работят на батерии и със соларни панели над главата.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Аааааа, чакай да си дойдем на думата.. Караванки, мараванки... Кочинки с панелче в лозята/плажа/гурътъ... Въри събирай съчки за огЪн, че децата гладни...

    • brum
      brum коментира
      Редактиране на коментар
      Каравана ако си помъкнал и си я покрил със соларни панели - да. Ама ако си просто на палатка тоя ток няма от къде да дойде. Палиш си газовият котлон и мяташ вътре картофите.

  • #5
    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Започвате да ми се издигате в очите- къмпингувате инфукционни котлони! Егати, с каква техника ходите по тия къмпинги?!
    Аз подпирам канчето или тенджерата на 2 камъка над огъня... Явно нещо бъркам.
    Бъркаш. Всеки може да ходи на къмпинг както му харесва, с каквото оборудване разолага или му е удобно да използва, без да се съобръзява с вкуса или да търси одобрението на останалатат част от населението на планетата която е чувала думата къмпинг.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Абе че тук е 3 сутринта, ясно, че оже да ми е малко кафето по това време на денонощието, и това ясно, ама 5 пъти мета какво съм писал, и никъде, ама никъде е виждам да съм писал нещо звучащо като упрек за кой с какво ходи на къмпинг!
      Като се завлечем в пустинята с моторетките, все има няколко отличника с инвентар за по милион- кемпери се подреждат с лазерна “ролетка”, 2 часа се разпъват хидравлики и се разтоварват бъгита за по 6 цифрени суми /за да ги потрошат за час-два.../... Кой каквото го влече, свободна държава.
      Просто ви се кефех, че сте я докарали до индукгионни котлони на къмпинг, аз толкова нерви да мъкна и вентар нямам.

      Съжалявам, че се обадих по темата! Няма повече. Успех!

  • #6
    Мда, последното определение, което чух е:
    "Общо взето, все повече сме хората, които даваме десетки хиляди за екипировка, с която да можем да живеем като бездомни" (превод, горе-долу по смисъл)

    Та наздраве на всички!
    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Малко хора все още ще ни разберат но ставаме все повече

  • #7
    Индукционния котлон е "на село", защото е необитаемо и разграбено. С дълъг кабел от комшията имам ток.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      В този случай, ще е по-комфортно на газ и дърва, да се готви и притоплят манджи, според мен. Освен това е по-романтично

  • #8
    Абе че тук е 3 сутринта, ясно, че оже да ми е малко кафето по това време на денонощието, и това ясно, ама 5 пъти мета какво съм писал, и никъде, ама никъде е виждам да съм писал нещо звучащо като упрек за кой с какво ходи на къмпинг!
    Като се завлечем в пустинята с моторетките, все има няколко отличника с инвентар за по милион- кемпери се подреждат с лазерна “ролетка”, 2 часа се разпъват хидравлики и се разтоварват бъгита за по 6 цифрени суми /за да ги потрошат за час-два.../... Кой каквото го влече, свободна държава.
    Просто ви се кефех, че сте я докарали до индукгионни котлони на къмпинг, аз толкова нерви да мъкна и вентар нямам.

    Съжалявам, че се обадих по темата! Няма повече. Успех!
    Те го моя индукционен котлон съсе тенджерата Навремето като показах на баба ми първия тефлонов тиган тя ме изгледа странно и ми каза важното е не какъв е съда а дали има какво да сложиш в него . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210424_195840_603.jpg
Прегледи:131
Размер:763.8 КБ
ID:6746770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210423_140400_060.jpg
Прегледи:136
Размер:915.6 КБ
ID:6746771

    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X