Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палачинки на сач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Палачинки на сач

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Мръсник!!!
    По това време пишат ли се такива работи...
    Сабалям не кльопам,сега ми се отваря фонтанелата за готвене...
    За тази вечер-врат в тенджера под налягане до откат.После в тава+фурна,прясно мляко,чер и кимион.
    Пече се да се зачерви вратлето и да остане сосче...
    Гарнитура-варени млади картофи с майонеза,девисил,магданоз и копър...
    Домати на едро с лук на полумесеци...,за саладжос.
    Така бива ли?Без сач е врътката тази вечер...

    Коментар


    • #17
      До: Палачинки на сач

      Мръсен спамер!!!
      Как така без сач, бе?
      Нали темата е именно за сача
      Ама ако продължаваш в този дух, ще дойда до Русе, ще те намеря, вързвам те за две-три денонощия, а на четвъртото започвам да правя палачинки на сач пред очите ти
      И само отвреме навреме ще ти поднасям под носа да помиришеш.
      Ни тъй срам, олигавих си клавиатурата. Сега, ако спре да работи ще ми купуваш нова, да знайш...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        До: Палачинки на сач

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Понеже имам такава съдинка,ще я третирам спрямо съветите ти.При употреба цяло яйце или само жълтък/белтък?
        Върти ми се в главата нещо брано от кокал,да не лепне в началото.
        А ако ще е палачинка/катма-като я спретна и после в сача бекон,кисели краставички,домат на ситно,гъби,чесън,лук и чер пипер.Малко розмарин и майорана+половин връзка магданоз на финала.
        Мешандията загъната тип "вретено" в катмата и ледени бири...
        Само жълтъка!!!! Ама мешавицата трудно ще я завиеш в катма.Говоря не за палачинка/в някои райони на страната им казват катми на палачинките/а за ориджинъл родопска.Тя сътворена по тамошен тертип става като дунапренена гъба около 1 см.дебелшка.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #19
          До: Палачинки на сач

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Мръсен спамер!!!
          Как така без сач, бе?
          Нали темата е именно за сача
          Ама ако продължаваш в този дух, ще дойда до Русе, ще те намеря, вързвам те за две-три денонощия, а на четвъртото започвам да правя палачинки на сач пред очите ти
          И само отвреме навреме ще ти поднасям под носа да помиришеш.
          Ни тъй срам, олигавих си клавиатурата. Сега, ако спре да работи ще ми купуваш нова, да знайш...
          Като не са ме осеверили как да ползвам сача,гладен ли да мра?
          Пропуск-забравих,че доматите са ледени и ги притиквам с "Данзка",да не ме боли гърленцето...
          ...имам една клавиатура,с нея затискам туршията,ама работи на пушка...

          Коментар


          • #20
            До: Палачинки на сач

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            Знаеш ли аз откога си търся , че сега си пека кифтетата на една плоча от цепен камък за облицовки , ама много се пука , и е голяма , и не мога да я мия . Та откъде да си купим големи сачове ( по възможност във варна , не в Балкана) ?
            Моят е от Несебър
            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

            Коментар


            • #21
              До: Палачинки на сач

              Уфф , добре че първо вечерях , после седнах на сача ....тъй де , на компа.

              Коментар


              • #22
                До: Палачинки на сач

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                Уфф , добре че първо вечерях , после седнах на сача ....тъй де , на компа.
                Тъй, де, аз кво му думам на Макса.
                За сачовете-в къщи имаме един от алуминий-чалга, според Стефан, но пак си стават палачинките.
                А онзи ден се разхождаме из стария Пловдив, и жената вика-видях където продават антики да продават и глинен сач, да купим един, да пробваме как е с него. Секнах я с обяснението, че там цените са като за богати туристи, не ми се плащат надути цени за парче опечена глина. Тя се понацупи, и аз нали съм мека Гана-хайде, ще питаме поне колко струва, и ако не е много може и да купим. Но повече от 5 лева не давам. Грешка, наду носа, и даже не се загледа на връщане към магазинчето. Та а ко някой има сач за продаване, макар и не за 5 лева, да свирка, искам да изненадам жената, пък може и да получа целувка.

                А може и друго...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  До: Палачинки на сач

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Та а ко някой има сач за продаване, макар и не за 5 лева, да свирка, искам да изненадам жената, пък може и да получа целувка.

                  А може и друго...
                  То за друго трябва и чуждо
                  Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Палачинки на сач

                    Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                    То за друго трябва и чуждо
                    Шшшшшт! Тихо!
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Палачинки на сач

                      снимки:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        До: Палачинки на сач

                        Вчера си купих от варненското метро 30 см сач за 7 лв , два часа след това жена ми се обади от Троянския манастир , че и тя е намерила там , малко по-голям. Ако стигна до Родопите това лято , ще имаме три .
                        Сега отивам да подготвям първия.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Палачинки на сач

                          Може ли и аз да вметна нещо за това чудо на инженерната мисъл от ония времена - сача

                          Ние отдавна искахме да си вземем сач (не че на село нямаме де), но чак сега на Богородица направихме тая хубава работа. Понеже аз съм от Априлци, та за Богородица си ходихме там, отидохме и до Троянския манастир, та там на панаира на Орешак имаше на много места, но ни се видяха малко по-скъпи от нормалното. Та на другия ден като ходихме към Троян, ейтам на Ливадето (между Орешак и Троян) по посока Троян в дясно има едно малко магазинче за такива "чирепи"
                          Сача обаче не знам колко е голям като диаметър, върти ми се нещо към 38 см, и беше около 4 лв.
                          Сега за подготовката на сача след като е купен - човека там ни обясни подробно, а и ни даде едно малко листче, на което пишеше какво да се прави сача, и съответно 1-2 рецептички
                          Понеже сача като е нов не е изпечен (по-скоро съвсем леко е запечен според мен), ако го ползваш така, още при първото мокрене и ще изтече в канала, т.е. глината ще се разпадне.
                          Затова като вземете сач, той трябва да се изпече. Слага се в студена фурна (най-добре във фурна, за да може да се изпече отвсякъде и равномерно), после вклювате фурната на не много висока температура, като се загрее фурната сача стои така към 15-ина минути. След което го вадите и го намазвате с МАС (високотехнологична по възможност, от бяло прасе ) - с мас става най-вкусно после. И така няколко пъти - пече се, маже се, пече се, маже се, като същевременно увеличавате и температурата на фурната, но няма нужда чак до максимална.
                          Вместо мас, може да се ползва олио, но с мас е по-гот
                          Също така вариант е, накрая да намажете сача с глава лук, срязана на 2 - тогава се образувало нещо като тефолоново покритие, обаче пък ако се правели салдкарии (палачинки или друго такова) можело да имат лек привкус на лук (а аз например едва ли ще харесам катма с много конфитюр и вкус на лук ).
                          Дали да мажете с лук или не, това си е личен избор вече.

                          След като сте изпекли сача, той вече е готов за бойни подвизи

                          П.П. Лично аз палачинките по-не ги харесвам, повече харесвам катмите, защото има какво да се яде
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Палачинки на сач

                            Сачове продават и до Бачковският манастир - всякъкви размери и модели, има дори за газов котлон /бил по-дебел защото иначе се пукал/.

                            Аз моят като го взимах продавачката ме посъветва следното- напълвам го с мазнина и го оставям 24 часа той си поема колкото му трябва. После започвам да го затоплям като го мажа с парче сланина докато поема, изтива и готово.
                            Получи се и сега ми служи добре, лошото е че неможе да се сложи на обикновен котлон а пък вкъщи не използвам друг.

                            п.п. Ако продължавате с теми с рецепти за такива вкусотии жената ще ми ограничи достъпа до форума щото се побърква да готви след всяко мое "сърфиране"
                            088455338две
                            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                            Джамбазов 2010г..

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X