Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с киселото зеле !?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    За пресичане вместо натриев бензоат ползвай калиев сорбат. Той не променя вкуса и въобще не се усеща.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Считам, че съм прочел достатъчно по темата.

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Преди всичко, към момента няма технология за не-биологичен синтез на Витамин Ц. Или поне не достатъчно ефективна.

      Поради което се ползват бактерийки за производството му.

    • chavdarthelittleprick3
      chavdarthelittleprick3 коментира
      Редактиране на коментар
      Имах предвид колегата Ясен. Относно Ц-то - естественият Ц върви с букет ензими и микроелементи, които го правят много по-добре усвояем от химически синтезирания му събрат. Нещо като бялото и типовото брашно.

  • #17
    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    простото е потопена помпичка (тип аквариум), циркулационна, но не да вкарва въздух. .
    А откъде взима въздух помпичката? От под капака? Та да не вкарва пресен въздух?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Върти саламурата, не въздух, защото с изцяло предварително разтворенасол и в хладно помещение, отгоре остава много безсолно, оттам следва брак. Приятели са с външни помпички от аквариум, те вкарват въздух с шлаух , но чак на дъното, със същата цел. Моя начин поне теоретично е по- добър. Питал съм тук и за стабилизиране/пресичане, защото бензоата е гаден, но със сернистата киселина в началото (6%това, 1мл/л саламура) няма проблеми. След ферментацията лимони или аспирин, може пак с киселината (1-1,5 мл/л)

  • #18
    И на двете бидончета съм сложИл канелки. Отдолу изтакам у кофата и сипвам отгоре. Днеска го правих това упражнение. В бидончето слагам също шепа царевични зърна, лимон и резени червено цвекло.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      В мазето. Едва ли може да се нарече чак студено, но температурата е постоянна.

    • братчеда Лари
      братчеда Лари коментира
      Редактиране на коментар
      Е, при нас като пекне слънце и вдига над 20Ц - може и от това да е.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Канелката, особено в съчетание с комшии е незаменима

  • #19
    Яаа, тая тема съм я пропуснал, що така....
    И на двата ми бидона /100литровки/ вече има сага. Бидон инв. №1 е на 5 седмици, зелето е готово и ципата е по-дебела. Бидон №2 го слагаха в мое отсъствие преди 2 седмици и там е тънко. Като изключа царевицата /произвеждам си сладка, таз година сложих фуражна/, 100% суровината е мое производство - екстра качество. Близо две десетилетия се занимавам лично с тая магия, от години го правя по метода на Професорката - никакво духане и барботиране. Само веднъж съм пресичал, вероятно няма да повторя. Не познавам вкуса на провала, всичко досега се реализира на 100%. Кило морска сол на 30 литра вода - това е заливката. Мястото - мазето на село, постоянна температура.
    Ако някой си мисли че има проблем със сагата, да споделя и тук един чалъм на мойта баба, който съм го коментирал в спецтемата. Над кръстачката, решетката или притискателния диск /както е при мен/ се слага чисто и подходящо за вътрешния размер на съда парче тензух. Мисля за излишно да уточнявам, но все пак - чорбата трябва да е отгоре. Като се образува онуй нещо - внимателно се свива тензуха и се измива/изпира. По същий начин баба завиваше и домашното овче сирене в тенекиите.
    Довечера - да ви е сладко!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X