Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Относно пушените продукти

    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    Съгласен! Само трябва да се разберем.
    Май с години не сме се виждали .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #47
      До: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
      Във Варна кара такси понякога се завръща ама за малко . Тишо що не вземем като се затопли да пробваме как стават от теб питките от мен рибите .


      Да го поздравите от мене,ей!
      Верно си рязахме вените едно време...
      Ама кръв ли тече,ракия ли...

      Коментар


      • #48
        До: Относно пушените продукти

        Гледам,че един пост от днес не ми е илзлезнал,нещо ми става с компютъра...Та ще се пробвам пак.
        Забравих един друг пиниз да ти кажа - турците слагат в някои кебапи и кюфтета булгур.Накиснат за 20-30 мин. във вода и добре сварен.Слага се по 250-300 грама(варен) на кило кайма.Върши страхотна работа-хем уплътнява матеряла,хем дава интересен вкус,хем не е скъп...Номера е да се смели заедно с месото(като мелиш втория път).Каймата трябва да преседи поне една нощ в хладилник,на другия ден пак се меси.При второто месене и слагай бира или газирана вода-поема много.Слагаш й докато стане гладка и лъскава.А за скарата,ако можеш и смени рамката.Направи я от квадрат 8х8 или 10х10 с около 8-10мм разтояние.По-добре и по-лесно ще изпича,пък по-красиво.Виж с 18-ката как стават само по 2 дебели черти на кюфтето...Всички скари в Турция,Сърбия,Гърция...са такива,наистина.Но ако не ти се разваля тази,направи още една до нея,но да бъде правоъгълна, с размер 75-80х120-130см.Ще ти бъде много удобна,а като са две - направо си става павильон-скараджийницаТа така...питай ако се сетиш нещо
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #49
          До: Относно пушените продукти

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Гледам,че един пост от днес не ми е илзлезнал,нещо ми става с компютъра...Та ще се пробвам пак.
          Забравих един друг пиниз да ти кажа - турците слагат в някои кебапи и кюфтета булгур.Накиснат за 20-30 мин. във вода и добре сварен.Слага се по 250-300 грама(варен) на кило кайма.Върши страхотна работа-хем уплътнява матеряла,хем дава интересен вкус,хем не е скъп...Номера е да се смели заедно с месото(като мелиш втория път).Каймата трябва да преседи поне една нощ в хладилник,на другия ден пак се меси.При второто месене и слагай бира или газирана вода-поема много.Слагаш й докато стане гладка и лъскава.А за скарата,ако можеш и смени рамката.Направи я от квадрат 8х8 или 10х10 с около 8-10мм разтояние.По-добре и по-лесно ще изпича,пък по-красиво.Виж с 18-ката как стават само по 2 дебели черти на кюфтето...Всички скари в Турция,Сърбия,Гърция...са такива,наистина.Но ако не ти се разваля тази,направи още една до нея,но да бъде правоъгълна, с размер 75-80х120-130см.Ще ти бъде много удобна,а като са две - направо си става павильон-скараджийницаТа така...питай ако се сетиш нещо

          Допълнението за рецептата е от значение,благодаря.
          Само се чудя от два дена насам,КАК ДА КРЪСТЯ тия кебапи.Знаеш,че не само хубавата и качествена стока,но и самото име на продукта го продава.Дайте някоя идея.
          Скари имам още две,по-малки,но наистина се замислям за нещо по-голямо.Има време,ще чертаем.

          Коментар


          • #50
            До: Относно пушените продукти

            Малко не по темата,ама да покажа каква мазна опашка ядох на Петрова нива,през август 2008-ма.Три денонощия без сън,и честно казано,за нищо...
            Ама какъв въздух има там-с нож да го режеш.
            Няма напиване човек.Бях занесъл един кег бира само-ама 400 литров,пълен с ЖИВА БИРА.Мъдрите знаят за каква бира иде реч.

            Абе...остана един хубав спомен...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: Относно пушените продукти

              Имената да са им грижата на кебапите...
              "делиорман кебап" - лютият
              "чобански кебап" -овчият
              "пълнен телешки кебап" - тоя с чушките и гъбите
              "касапски кебап" - мешаното месо
              "кюфте кебап" - кюфтенца на шиш
              "чифликчийски кебап"-кюфтенца със зеленчуци между тях
              "рамазан кебап" ако е само от свинско...

              Иначе турските имена са Адана к-б,Измир к-б,Урфа к-б,Истим к-б,Люле к-б......много са.Има в Истанбул едно малко ресторантче в азиатската част,където приготвят 70! вида кебапи...Месото не го мелят,а го кълцат,с едно...като рукан...Така ще си ги приготвяш за хубави гости - не се губи сочността на месото
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #52
                До: Относно пушените продукти

                Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                Малко не по темата,ама да покажа каква мазна опашка ядох на Петрова нива,през август 2008-ма.Три денонощия без сън,и честно казано,за нищо...
                Ама какъв въздух има там-с нож да го режеш.
                Няма напиване човек.Бях занесъл един кег бира само-ама 400 литров,пълен с ЖИВА БИРА.Мъдрите знаят за каква бира иде реч.

                Абе...остана един хубав спомен...
                На Петрова нива ли?Ти да не си тракиец?Ха-ха,ако пускаш кебапите там,май ще трябва да ги прекръстиме..?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #53
                  До: Относно пушените продукти

                  Айде и аз да покажа какво направихме вчера
                  Прикачени файлове
                  Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                  Коментар


                  • #54
                    До: Относно пушените продукти

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                    На Петрова нива ли?Ти да не си тракиец?Ха-ха,ако пускаш кебапите там,май ще трябва да ги прекръстиме..?
                    Абе дигнах се на 310 киломенра с цялата кръчма,камион,кола с ремарке...такива далечни излизания вече едва ли ще правя.макар да имах обица на ухото от 2002-ра когато ходих на световното по мотокрос в Севлиево...Имената са супер!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Относно пушените продукти

                      Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                      Айде и аз да покажа какво направихме вчера

                      Супер е станала рибката,Дълъг!
                      Осолявайте я предварително,и покривайте с някое парче плат варела където я закачате.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Относно пушените продукти

                        Аз само чета и точа лиги,специалист съм по яденето, не по готвенето.Ще споделя какво съм чувал за кюфтетата - добавяли кускус,ставали много сочни. Кажете става ли,че жена ми да пробва и тя.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Относно пушените продукти

                          И аз съм чувал но не съм пробвал.
                          Нищо не пречи да опитате-сварете го първо.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Относно пушените продукти

                            еиии хора убихте ме изтекоха ми и лигите и се запалих да си правя и аз пушилня снимките и чертежа ше ми влязат в употреба браво на колегата че се е постарал......цццц абе немам думи мераклия е такива хора ме кефят ама защо не си ми по близо та да се запиваме кам тебе най редовно

                            Коментар


                            • #59
                              До: Относно пушените продукти

                              Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                              Супер е станала рибката,Дълъг!
                              Осолявайте я предварително,и покривайте с някое парче плат варела където я закачате.

                              Значи,рибарта я киснеме в сол "яйце на 5 стотинки" около5 дни.
                              После я плакнеме и още 2-3 дни седи в марината от подправки по избор.
                              Ние слагаме черен пипер,девисил,даф. лист,лук,моркови,кимион,подправки за риба и т.н.
                              А отгоре върху варела има капак който ляга на шишовете и е с по малък диаметър от този на варела,но на снимките не се вижда.
                              Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                              Коментар


                              • #60
                                До: Относно пушените продукти

                                Първоначално публикуван от bat rosko Преглед на мнение
                                еиии хора убихте ме изтекоха ми и лигите и се запалих да си правя и аз пушилня снимките и чертежа ше ми влязат в употреба браво на колегата че се е постарал......цццц абе немам думи мераклия е такива хора ме кефят ама защо не си ми по близо та да се запиваме кам тебе най редовно

                                Дерзай!
                                Откъде си?
                                Ако трябват още снимки или инфо,питай-няма проблем.
                                Камерата съм я поставил така,че опушването да става пред очите на клиента...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X