Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    Храна за дрождите е. Не слагай, не са толкова глезени, освен ако го правиш без плодове.
    Чисто грозде е. И много захар, че тая година дойде слабо.

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Недей да слагаш ДАФ.Тръгна ли феремнтацията?
      Сподели как го направи,като за първи път и каква захарност имаше?
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
        Недей да слагаш ДАФ.Тръгна ли феремнтацията?
        Сподели как го направи,като за първи път и каква захарност имаше?
        Ферментацията тръгна, след 3 дневно замръзване без култивирана дрожда. В смисъл 3 дни не тръгна да ферментира.
        Мерих от 19 градуса преди захар, после бухнах 3,5 кила захар. На 100 кила матрял. Прекалих. Захарност НЕ се мери след наливане на захар. Мери се чистия материал, после смяташ с калкулатора. Хем ми казаха, изрично. Малко забравих.
        Култивираните дрожди са чудо на двукракия инженерен гений. 20 мин. след като ги събудих и почнаха да работят. 10 чАса след наливането на дрождите почна бурна ферментация.

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          100 кила ти е кое, гроздето, смления материал или шарата? Какво грозде?

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Никой ли не прави вино без химия в него,щото дядо ми правеше по 500л.вино само от шира и захар.
            Ползваше само един захаромер с термометър.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Ферментацията тръгна, след 3 дневно замръзване без култивирана дрожда. В смисъл 3 дни не тръгна да ферментира.
              Мерих от 19 градуса преди захар, после бухнах 3,5 кила захар. На 100 кила матрял. Прекалих. Захарност НЕ се мери след наливане на захар. Мери се чистия материал, после смяташ с калкулатора. Хем ми казаха, изрично. Малко забравих.
              Култивираните дрожди са чудо на двукракия инженерен гений. 20 мин. след като ги събудих и почнаха да работят. 10 чАса след наливането на дрождите почна бурна ферментация.
              Ако на 100 кг смляно грозде без чепки или шара , 3,5 кг захар при първоначална захарност 19 не си прекалил въобще !

              Напротив точно си сложил. Интересно обаче защо 3 дни не е тръгнала спонтанна ферментация от дивите дрожди ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Никой ли не прави вино без химия в него,щото дядо ми правеше по 500л.вино само от шира и захар.
                Ползваше само един захаромер с термометър.
                Ооо има и то доста хора. Около мен почти всички познати и приятели така действат , без нищо изкуствено .
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Зависи къде сложиш границата на изкуственото.

                  Захарта? Сярата и содата за бъчви? Сернистата киселина?

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Зависи къде сложиш границата на изкуственото.

                    Захарта? Сярата и содата за бъчви? Сернистата киселина?
                    Да , точно !
                    Аз лично имах в предвид само дооправяне на захарността със захар при нужда и нищо друго.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Никой ли не прави вино без химия в него,щото дядо ми правеше по 500л.вино само от шира и захар.
                      Ползваше само един захаромер с термометър.
                      Аз, даже захаромера ми е без термометър .
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Ако на 100 кг смляно грозде без чепки или шара , 3,5 кг захар при първоначална захарност 19 не си прекалил въобще !

                        Ако е с чепки,колко захар трябва да е сложил за да го направи на 22,5?
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Аз, даже захаромера ми е без термометър .
                          Едно време един комшия беше затрил захаромера на дядо ми и той "мери" захарността с яйце. Като изплува яйцето и каза,че е готово. Обаче захарта я разтваряше в притоплена шира, а не във вода.
                          Аз лично не мисля,че култивираните дрожди са химия, и си ги ползвам.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                            Ако на 100 кг смляно грозде без чепки или шара , 3,5 кг захар при първоначална захарност 19 не си прекалил въобще !

                            Ако е с чепки,колко захар трябва да е сложил за да го направи на 22,5?

                            Една шепа по-малко...
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              Едно време един комшия беше затрил захаромера на дядо ми и той "мери" захарността с яйце. Като изплува яйцето и каза,че е готово. Обаче захарта я разтваряше в притоплена шира, а не във вода.
                              Аз лично не мисля,че култивираните дрожди са химия, и си ги ползвам.
                              Захаромер имам от миналата година, и с яйце съм мерил, отпечатъка трябва да е като 1 лев. Иначе, нищо от споменатите добавки не считам за химия, но при положение, че се получава и без тях не виждам смисъл да се правя на алхимик.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                ...отпечатъка трябва да е като 1 лев...
                                Бе той и тоя лев циркулира из пространството, откак левът има барем пет размера .
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X