Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Французите всичко извращават. Аз ти казвам как е у нас.

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Добра захарност на мерлото - 25% Нека бълбукането да почне СЕГА
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        25 е малко на горната граница ама с търпение ще станат нещата.

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Добра захарност на мерлото - 25% Нека бълбукането да почне СЕГА
          Жоро, за разреждане с този градус! Моето е на 23, сложих му по 1кг. захар на 100 кг.(да се застраховам) и мисля-сгреших. Чакам трети ден да започне процес

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            А каква е долната граница на захарност, при която става хубаво вино?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              25 е малко на горната граница ама с търпение ще станат нещата.
              Напълно си прав - малко водичка имаше да дойде до 24%...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                25%+, чисто мерло на втория ден ври при околна темп. ок 18°-19°
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                  Жоро, за разреждане с този градус! Моето е на 23, сложих му по 1кг. захар на 100 кг.(да се застраховам) и мисля-сгреших. Чакам трети ден да започне процес

                  Серниста киселина , на следващия ден дрожди + активатор , може и да се позатопли помещението . В друг "специализиран" форум прочетох , че докато не започне да се надига , не трябва да се бърка защото гадинките тъкмо са се наредили на масата ( в кацата ) да си хапнат захарчица и току някой ги забуха с бъркалката - разбягват се и 3 дена не мож ги събра .

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                    Серниста киселина , на следващия ден дрожди + активатор , може и да се позатопли помещението . В друг "специализиран" форум прочетох , че докато не започне да се надига , не трябва да се бърка защото гадинките тъкмо са се наредили на масата ( в кацата ) да си хапнат захарчица и току някой ги забуха с бъркалката - разбягват се и 3 дена не мож ги събра .
                    Точно обратното.Първите дни се бърка по 2-3 пъти на ден докато се размножат дрождите, после шапката се обръща или потапя да се намокри ,без да се разбива.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      А защо не практикувате ферментация с потопена шапка?
                      Аз например, докато си гледахме лозето и си ползвах кацата и буретата - бера в топло време, мачкам до вечерта, насипвам, нагласям на 22-23, сернистата и преточвам няколко кофи. Като източа, сложа решетките отгоре и то на другия ден - почнало. Завия го с един тензух и нямам никакви грижи. Това под навес, ама като са дървени съдовете, температурните амплитуди не му влияят. Може да се претака, а може и не, и до две седмици магията станала. Няма разбиване, няма обръщане на шапки, само си бълбука отгоре. Другия начин, особено при малките пластмасови съдове е както го прави младия Гагич, също е класика. От няколко години съм на пластмасов бидон, един или два, в затворено помещение и серниста не ползвам, щото суровината е по стандарт. Миналата година Мавруд на 25 градуса без нищо допълнително едвам тръгна ферментация на четвъртия ден, въъъй, големо напрежение. Таз година, на 23, дадох му и едно кубче мая и си върви като по учебник.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Често пъти гроздето е студено, стои в пластмаса и навън и ферментацията тръгва бавно. Решения бол - преди да се сложи се държи гроздето на слънце няколко часа, пластмасата се сменя с дърво, откритите помещения със закрити, ползват се дрожди..Аз не бъркам, претакам. Не, че нещо, ма ми се види неестетично и неуважение към виното да го бъркам с пръчка като ла.но

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          На 25гр.задължително трябва да му се помогне с дрожди,иначе има вариант да остане леко сладко,независимо че ще премине бурната ферментация.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            А каква е долната граница на захарност, при която става хубаво вино?

                            За червено вино,не трябва да е под 20,но и при 20гр.има варинат да вкисне,или ще е тънко и кисело.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                              Често пъти гроздето е студено, стои в пластмаса и навън и ферментацията тръгва бавно. Решения бол - преди да се сложи се държи гроздето на слънце няколко часа, пластмасата се сменя с дърво, откритите помещения със закрити, ползват се дрожди..Аз не бъркам, претакам. Не, че нещо, ма ми се види неестетично и неуважение към виното да го бъркам с пръчка като ла.но

                              А представи си с дрелката?
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Е айде сега, двйспърви век сме - и виното малко от млко трябва да влезе в положение.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X