Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

    Имаме придобивка - индукционен котлон. Работи добре, има мощност и температура.
    Проблемът е, че по-голямата част от тенджерите и тиганите, дето ги имаме, не искат да работят с котлона. Защото са от някакви сплави, дето не ги лови магнит /имаме и такива, дето уж ги хваща магнита, ама котлона пак не ги харесва, не загряват/.

    Мисля си да изрежа един стоманен диск с диаметъра на плочата на котлона, с дебелина примерно 4 мм. Надявам се той /диска/ като се загрее, да предава топлината към немагнитните дъна на съдовете.
    Събирам мнения и идеи.
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

  • #2
    От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

    Тая с диска няма да я бъде.
    Ще имаш изключително много загуби,ако изобщо успееш да сгрееш нещо в съда над ламарината.

    Или си търсете подходящи съдове или нов котлон

    Коментар


    • #3
      От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

      Ако не ползваш правилните съдове се губи целият ефект от индукционния котлон... I.Stoyanov го е казал
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

        Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
        Имаме придобивка - индукционен котлон. Работи добре, има мощност и температура.
        Проблемът е, че по-голямата част от тенджерите и тиганите, дето ги имаме, не искат да работят с котлона. Защото са от някакви сплави, дето не ги лови магнит /имаме и такива, дето уж ги хваща магнита, ама котлона пак не ги харесва, не загряват/.

        Мисля си да изрежа един стоманен диск с диаметъра на плочата на котлона, с дебелина примерно 4 мм. Надявам се той /диска/ като се загрее, да предава топлината към немагнитните дъна на съдовете.
        Събирам мнения и идеи.
        Вече и в най тъпия магазин от рода на Мидл или Мауфланд има евтини съдове за индкуция.
        Не е както преди 5 години когато бяха само маркови и ужасно скъпи.
        Сменяй всичко и си свиркай.
        Аз ползвам индукция в 3 домакинства вече и се родих откъм скорост за нагряване и разходи за ток.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

          Аз брах ядове с котлони от този тип. Оказа се че дъната на съдовете трябва да са абсолютно равни, а при мойте имаше 1-2 мм разлика т.е бяха като раздути. Вече минах на газови поради тази причина.
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

            Жоро, със сигурност ще се получи с ламаринката ама гледай да е по тънка за да топлоотдава по бързо на съдинката.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • #7
              От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

              Ползваме такова чудо у нас трета година. Загрява изключително бързо и е много икономично. Съдове има навсякъде-моите са от МЕТРО, някакви турски, без никакви претнции за кой знае какви съдове. Вършат работа.
              Това с ламаринката няма да стане. Зависи от котлона, но примерно моя има сензор в плочата и ако съдът отгоре се напече яко, котлонът просто изключва. Това е защита срещу изгаряне-ако забравиш някоя тенджера, да се изключи. Няколко пъти съм забравял сутрин джезвето за кафе и тая защита сработва.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                Напиши в гуглето "адаптер подложка за индукционен котлон" и си харесай евентуално някой модел или виж за какво става въпрос.

                Коментар


                • #9
                  От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                  Благодаря на всички за съветите.
                  На газ няма да се връщам, имам причини.
                  Имаме няколко керамични котлона, много са хубави, ама само за джезве кафе и варене на супи /не ми стига температурата за пържене/.
                  В продължение на около 10 години накупувахме съдове за пържене, каквито търсехме - дълбоки, с дебело дъно, и много важно-дъната им не се изкривяват при нагряване /купувал съм всякакви тигани, дето уж остават с право дъно според етикета, без значение на цената - буквално ги хвърлям през прозореца, щото дъната стават криви/. Да, ама половината от тези, дето ги имаме, котлона не им харесва сплавта...
                  Ще поръчам един адаптер за котлона, 23,5 см. Ако стане, добре. Ако не ми хареса, почвам с нови съдове.
                  Ще докладвам за резултата /ако ще и да е резИлтат.../
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #10
                    От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                    Не се занимавай с глупусти. Само си усложняваш живота с тия подложки. Купи си съдове и се радвай на плюсовете на индукцията.
                    Тоя напрегнат живот, вместо да се опиташ да го улесниш ти го усложняваш.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                      Тъкмо щях да кажа същото,колегата ме е спреварил.Ако го правиш за спорта ,и по големи простотии сме правили.Но да си усложняваш живота за глупости.Във всеки магазин от цитираните,тигани и тенджери до втръсване.Като се изкриви,настъпваш го,пържиш си яйца и заминава в кофата,в най добрия случай,при баба Дима да слага ярма на пилетата.

                      Ти как го виждаш това да изрежеш планка от черно ,и да я сложиш на котлон за 300-400 лв.да пуска ръжда.Като си сготвиш,после на асмата ли ще виси ,щото ръждата цапа.

                      Иначе пак за спорта,имам нераждавейка съдове,със медна пластина отдолу около 1 см.Няколко са,носят на всичко,бяха много скъпи,но от 20 г.не са мръднали.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                        https://www.emag.bg/tigani/filter/iz...ort-priceasc/c

                        https://www.emag.bg/tendzheri/filter...ort-priceasc/c
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                          Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                          Благодаря на всички за съветите.
                          На газ няма да се връщам, имам причини.
                          Имаме няколко керамични котлона, много са хубави, ама само за джезве кафе и варене на супи /не ми стига температурата за пържене/.
                          В продължение на около 10 години накупувахме съдове за пържене, каквито търсехме - дълбоки, с дебело дъно, и много важно-дъната им не се изкривяват при нагряване /купувал съм всякакви тигани, дето уж остават с право дъно според етикета, без значение на цената - буквално ги хвърлям през прозореца, щото дъната стават криви/. Да, ама половината от тези, дето ги имаме, котлона не им харесва сплавта...
                          Ще поръчам един адаптер за котлона, 23,5 см. Ако стане, добре. Ако не ми хареса, почвам с нови съдове.
                          Ще докладвам за резултата /ако ще и да е резИлтат.../
                          Минал съм по "пътя" с адаптера - за няколко дни, ползвах на приятели, които го бяха зарязали. Не си струва, според мен. На пазара има достатъчно съдове за индукция, вече и на нормални цени. Не е задължително да сменяте всички съдове на веднъж - на първо време, опитай да подберете наи-често използваните в домакинстовото (най-универсалните по размер!). По този начин може да се окаже, че всъщност има нужда и от по-малко железарии.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                            На индукционен котлон могат ли да се ползват чугунени съдове?

                            Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Индукционен котлон - начини за използване на "немагнитни" съдове?

                              Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                              На индукционен котлон могат ли да се ползват чугунени съдове?

                              Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk
                              Могат. Току що пробвах с решетката на печката на твърдо гориво. Загря веднага.
                              Георги Донев, 0889 437 687
                              Nissan Patrol Y60

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X