Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

    Значи взимаме парче контра филе,може и обезкостено вратле/свинско/ над кило.Нарязваме го тъй Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1111.jpg
Прегледи:1
Размер:286.2 КБ
ID:6142399 ,като страници на книжка.В една купичка/оназ лилавата/ сипваме една майонеза,2-3 лъжици горчица,2-3 лъжици соев сос,2-3 скилидки чесънче през пресата,щипка черно пиперче и по желание неква мерудийка.Аз слагам щипка майорана щот ми харесва.Взимаме и 3-4 гъбки,неколко парченца пушено беконче и топено сиренце-видно е на фотото.Метаме мръвката на едно фолио,осоляваме я и почваме да се мърляме.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1114.jpg
Прегледи:1
Размер:426.0 КБ
ID:6142400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1113.jpg
Прегледи:1
Размер:289.4 КБ
ID:6142401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1112.jpg
Прегледи:1
Размер:289.0 КБ
ID:6142402 Мажем обилно мръвката и после ред беконче,ред гъбки,ред топено сиренце.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1115.jpg
Прегледи:1
Размер:516.3 КБ
ID:6142403 Омотваме я хубаво във фолио и я оставяме в хадилника за няколко часа да си поеме миризмите-от 4часа до един ден.После го метаме у фурната,на 200 градуса,около два часа.Вадим за малко,внимателно срязваме отгоре фолиото и връщаме да се позапече отгоре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1116.jpg
Прегледи:1
Размер:528.9 КБ
ID:6142404 Наздраве. Нещо се разместиха снимките да го...

    п.п.Ще е интересно да добавите некоя и друга вкуснотиика.

  • #2
    От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

    Направо ми се дояде.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • #3
      От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

      Мхм, гадняр!
      То че не става за вегани-ясно, ама да беше предупредил, че не е за хора със слаби стомаси, а!

      Сеги требе да търча да търся по магазините врат, пушен бекон, топено сирене и майонеза, щото ги немам налични!
      После да ги чакам да стегнат за да ги пекна и накрая да се чудя що ме присвива стомаха, докато станат...
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

        Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
        Мхм, гадняр!
        То че не става за вегани-ясно, ама да беше предупредил, че не е за хора със слаби стомаси.

        Видел си заглавието и си влезнал на твоя отговорност.После друг ти виновен.: За това последното ич не съм се сетил.

        Коментар


        • #5
          От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

          Аз, какаво да кажа , като тук няма свинско ......
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Аз, какаво да кажа , като тук няма свинско ......
            Гледаш и се облизваш.

            Коментар


            • #7
              От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

              Отваряй вратата,че ме заболяха ръцете да държа Виното.

              Коментар


              • #8
                От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Аз, какаво да кажа , като тук няма свинско ......
                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Гледаш и се облизваш.
                Гледаш и облизваш монитора или екрана .........................
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Гледаш и се облизваш.
                  Идеш и рИвеш.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

                    благодаря за рецептата,ще бьде пробвана само незнам как ще чакам тези часове докато е вьв хладилника.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

                      Не си човек направо. Оплюх си брадата.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

                        Първоначално публикуван от rumen stefanov Преглед на мнение
                        Отваряй вратата,че ме заболяха ръцете да държа Виното.
                        Немаш гайле,кажи само кога да го приготвя.Звънеца на портата не ще да реагира на под 5 кила.

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Идеш и рИвеш.
                        Не разбирам намека.

                        Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                        благодаря за рецептата,ще бьде пробвана само незнам как ще чакам тези часове докато е вьв хладилника.
                        Първо бира-разузнавачка,неколко броя.После ракийченце с мезенце и добра компания и въобще нема да усетите кога е станало готово.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.


                          Ето и от мен една рецептичка за любителите на св.вратле :
                          Кило и половина някъде свинско вратле от малко прасе.

                          половин кг. манатарки
                          две червени чушки и две зелени севрийки.
                          глава лук и още една червен лук големички
                          две три скилитки чесън
                          масло , олио и подправки.
                          Вратлето се нарязва на пържолки по един пръст дебели ,които ги разделяме на две.Поръсваме с кимион и ч. пипер и сол.Оставяме ги да отлежат за час два.(аз го правя от предния ден).Запечатваме ги в тигана с олио и ги мятаме в гърнето В същата мазнинка (от която хвърляме 2/3) и добавяме лъжица масло ,задушаваме за около 4-5 мин лука нарязан на шайби, чушките манатарките и малко магданоз, и черен пипер.Всико това в гърнето с стотина мл. бяло качествено вино или розе. Доливаме водица почти да покрие всичките продукти в гърнето и слагаме за капак малко сос уочестър.Който обича пикантно ,може да сложи и една две лютиви пиперки.Слагаме капачето на гърнето и го мятаме в студената фурна .Включваме на 190-200 гр. ,докато заври и намаляваме на 150-160гр. и така около 4 часа минимум.После изключваме фурната и оставяме ястието да почине половин час, докато ние преглъщаме и точим лиги около него Накрая се нахвърляме и... то свършвааа!
                          Съжалявам но снимчицата е само една
                          Прикачени файлове
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

                            Аааа ето и св. гърдички и вратни пържолки. Накиснати за 48ч. в марината .Маринатката е от соев сос 2 шишенца , чесън 3-4 скилитки пресован , половин чаена чаша сварено червено домашно вино , 2 супени лъжици ,пчелен мед , 1 с.л. зехтин и по желание лют пипер. Пържолките са нарязани на около 2см дебелина и начукани. Месото се поръсва с смес от кимион и черен пипер (1:2) , после се поставя в съда с маринатата.Сол не слагате защото соевия сос е солен. И накрая ги мятаме на скарата ,в моя случай на валандърчето щото ме мързеше да паля скарата.По време на печенето задължително дегустирате с чаша вино в ръка дали месото е готово...
                            Прикачени файлове
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лесно и вкусно с картинки.Забранено за хора на диета и вегани.

                              Ще пробвам рецептата на колегата,от първият пост.
                              Забравих,да снимам процеса,но вече е в хладилника.
                              Мисля да изненадам жената,с вечерята.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0785.jpg
Прегледи:1
Размер:346.2 КБ
ID:5781011
                              Ще има снимка,когато е готово!
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X