Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кайма от.. ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кайма от.. ?

    Няколко пъти съм пробвал да правя кюфтета от мляно месо, не купена кайма. Винаги стават тричави и ронливи,не хомогенни като от купешка кайма. Какво пропускам?

    Как се мели? Знам, че пиниза на сеъбската скара е много фино смляно барабар с лука през машината,но не съм пробвал.

    Коментар


    • #47
      От: Кайма от.. ?

      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
      Няколко пъти съм пробвал да правя кюфтета от мляно месо, не купена кайма. Винаги стават тричави и ронливи,не хомогенни като от купешка кайма. Какво пропускам?

      Как се мели? Знам, че пиниза на сеъбската скара е много фино смляно барабар с лука през машината,но не съм пробвал.
      Промишленият процес на производство !

      Просто е друга бира, ама темата е за домашни бъркочи, та ти предлагам да я следиш и ще разбереш какво си пропуснал.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Кайма от.. ?

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
        Няколко пъти съм пробвал да правя кюфтета от мляно месо, не купена кайма. Винаги стават тричави и ронливи,не хомогенни като от купешка кайма. Какво пропускам?

        Как се мели? Знам, че пиниза на сеъбската скара е много фино смляно барабар с лука през машината,но не съм пробвал.
        Ами сложи яйце.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #49
          От: Кайма от.. ?

          Тричави, ронливи е заради залитането към по-малко сланина.
          Сланината не е вредна, даже е и полезна!

          Има даже рецепти с кайма със 75% сланина, но то е само за фенове.

          Коментар


          • #50
            От: Кайма от.. ?

            И много мачкане (това на купешката и се е случило така, или иначе).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #51
              От: Кайма от.. ?

              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
              А,и важно е с ква химия е навпавано добичето
              Oт сукалчета какво става?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #52
                От: Кайма от.. ?

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Oт сукалчета какво става?
                Като махнеш фолиото дето го е покрило в тавата ше ти стане ясно.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Кайма от.. ?

                  От сукалче не става нищо.
                  Това е залитане на модерния човек.

                  НБай-доброто месо за ядене е от животно на година-година и половина, расло в нормални условия( и не, не е задължително да е "щастливо"), и хранено с нормална храна.
                  Като гледам накъде върви света-след години ще започнат да хранят и животните с лимец и био марули, за да консумират глупаците полезно месо.
                  Ми не.

                  За тричавото месо-един познат залита по тези неща, и за едно събитие беше купил месо от бут. Свински.
                  Очисти го най-щателно от всякакви мазнини, че той изпитва ужас като види сланина, премахна маниакално всички ципи, и го смели на домашната си машина, наследство от баща му.
                  Резултата беше най-тричавите кюфтета които съм ял. Бели на цвят, и нищо общо с общоприетото какво би трябвало да представлява кюфтето.
                  Та сланинка, и то повечко,3-4 филии сух хляб, накиснат във вода и изцеден, става и с галета, яйце или две, по-голяма глава лук, направена почти на каша в "чопъра", скилидка чесън, чубриц, черен пипер, кимион, може и мяалко червен пипер, ама не е задължителен.
                  Омесвате, ако може да престои една нощ-супер, ако не може-и така става.
                  Оформяте кюфтетата, овалвате в брашно, и пържите.
                  Може в свинска мас, може в олио, може и в зехтин, може и в био, за гъзарите, но накрая ще имате кифтаци за които ще говорите дълго.

                  Не ме питайте за грамаж на подправките, всичко е на око и вкус.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кайма от.. ?

                    С бира или с винце ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кайма от.. ?

                      Четейки темата , стигам до извода на руснаците че на вкус и цвет , товарищи нет . Колкото хора четат и пишат ,толкова много и различни рецепти . Това е много хубаво защото ще имаме много причини за дегустиране и пробване . Аз лично за себе си и заради вкуса на семейството напоследък ползваме телешката кайма с много лук , малко червена чушка , сол и черен пипер , за кюфтета на скара . Същата телешка кайма ползваме за мусака , за руло стефани и за супа топчета . Купуваме от турски магазин готова и заради това не мога да кажа точно какво е съотношението месо и лой . Продават около 10-15 кг само докато чакам на опашката и като свърши докарват прясно смляната от транжорната . Има опция и да си избереш парчето телешки бут и да ти го смелят . Сега открихме или по-точно сега за първи път влязохме и в малка семейна месарница да си купим парче свински врат . Останахме много приятно изненадани от качеството и цената сравнено с големите вериги или дискаунтъри . Планираме да им пробваме и кайма . Напоследък наблягаме на телешкото , по-малко свинско и рядко пилешко .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кайма от.. ?

                        Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                        Тричави, ронливи е заради залитането към по-малко сланина.
                        Сланината не е вредна, даже е и полезна!

                        Има даже рецепти с кайма със 75% сланина, но то е само за фенове.
                        Кифтеата отдавна ги правя от кайма, която ми я мелят в магазина. Ами не става толкова тричава, ама и не е гладка, като магазинската, щото няма соя и стари телешки салами вътре.
                        Свинско- плешка+ джолан(или бут), горе долу 60/40.
                        Никога не е точно, а според отрязаното парче месо.
                        Оттам в купата се омесва с подправките на ръка, стои още 24 часа в хладилото и следва второ месене с месачките на ръчния миксер, че още нямам Кенууд.
                        Тогава се разпределя според задачите и влиза в употреба или в камерата.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кайма от.. ?

                          Един въпрос
                          Кво им става на кифтетата за скара ако има леб у тех?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кайма от.. ?

                            Ми ако са телешки предполагам, че ще станат още по-сухи.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кайма от.. ?

                              Най редовно права кайма само от дивеч и после през скарата. Тричавото го лекувам с яко месене, преседяване в хладилник и преди печенето - много лук + настърган кашкавал. Ми, ако не объркам скарата или подправките драстично, резултатът винаги е чудесен.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кайма от.. ?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Един въпрос
                                Кво им става на кифтетата за скара ако има леб у тех?
                                По принцип нищо.
                                Останало ми е в акъла, че ако са с хляб-лепнат за скарата, и се трошат при опит за обръщане, ама не споря, не съм пробвал.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X