Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глинени гювечи - гледжосване и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    ГолЕм си!
    Какво имаш предвид? Кажи на който и да е хамериканец, че искаш пържено пиле и той ще те заведе в "Chick-Fil-A" минавайки по пътя покрай 5 "КFC-та".
    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Много бих се радвал, ако се провери нещо негледжосано...
    Ще предоставя капак от моя.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Много бих се радвал, ако се провери нещо негледжосано...
      За съжаление не разполагам с подобно, а и не мисля, че бих ползвала - ще попива всичко от предишно готвене, няма как да се мие в миялната.
      В процес съм на издирване на грънци без олово.
      Попаднах на някакви троянци, които в момента до тази вечер са в София на някакъв базар и твърдят, че правят грънци без тежки метали. Ще отида след работа да видя какво предлагат. За съжаление нямам портативен уред, с който да меря там на място. Но ще купя нещо, ще го измеря и ако наистина няма олово, ще взема и други грънци от тях.

      Коментар


      • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Какво имаш предвид? Кажи на който и да е хамериканец, че искаш пържено пиле и той ще те заведе в "Chick-Fil-A" минавайки по пътя покрай 5 "КFC-та".
        Освен ако не е крайно притеснен финансово, ще те заведе поне в нещо от рода на Buffalo Wild Wings.


        Ще предоставя капак от моя.
        Отлична идея. Ако така и така се разкарваш и bgrali няма нищо против - би било добре да се пробва и капак от т.н. "йенска тенждера".

        Коментар


        • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Отлична идея. Ако така и така се разкарваш и bgrali няма нищо против - би било добре да се пробва и капак от т.н. "йенска тенждера".
          Аз и такова мога да донеса, въпросът е колко ресурс и време отнемат проверките. Да не злоупотребяваме, все пак.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Аз и такова мога да донеса, въпросът е колко ресурс и време отнемат проверките. Да не злоупотребяваме, все пак.
            Проверката отнема не повече от минута на предмет, ако не се цели да се хванат микроскопични количества от някой елемент. Мери едновременно елементите, допълнителни ресурси няма.

            Коментар


            • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

              Имаш страхотна играчка. Само подозирам, че цената и е също толкова страховита.

              Коментар


              • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                Са деба, от толкова спам не разбрах вредни ли са или не са вредни тия пусти гювечета. Човек вече не знае какъв съд да ползва. Пластмасата вредна, порцелановите чаши си изхвърлих след едно разследване на господарите, че са некаде от Китай с радиация по тях. Разни тефлони мафлони не стават. Стъклото и то било с примеси. Никога не съм се филмирал, но онкологичните заболявания отдавна подминаха инфарктите. Са е по-безопасно да плюскаш сланина, отколкото да пиеш кафе в съд от Китай. Снощи извадих моите и видях, че са гледжосани или както там се казва и от вътре! А нищо чудно да са китайска радиационна керамика с оловна замазка. Би му мамата....

                Коментар


                • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  ... но онкологичните заболявания отдавна подминаха инфарктите.
                  Още не са ама се работи по въпроса.

                  Изследване дали има олово - bgrali по-горе. Дали е отровно остава открит въпрос.
                  Порцелан с радиация по-силна от обикновена българска керемида още не съм видял но приемам предложения. И също доказателства че тази "радиация" прави нещо на чая и кафето.
                  Пластмаси има много видове, включително такива в които може да се държи ядене и пиене.

                  А ако е сложена оловна замазка на радиоактивен съд, това може да се брои за опит за радиационна защита

                  Коментар


                  • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                    Ясене,
                    Не ми трябват доказателства за радиация. Хората с някъв гайгер мериха и хващаше, камоли да ми контактува с кафето. Не мерси. Пластмаси има много видове, ама 95% от пластмасовите изделя на пазара са доказано вредни и отдават вещества в храните и напитките. А някои па ги бухат у микровелето, искат съвсем бързо явно да ни напуснат.
                    За тва поне доказателства и изследвания колкото искаш. Време да ти търся нямам, предварително те предупреждавам

                    Коментар


                    • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      ... Хората с някъв гайгер мериха и хващаше
                      Щом ги влече, ...

                      Абсолютно е сигурно че керамика от какъвто и да било вид е по-радиоактивна от дърво или от повечето пластмаси. С много, най-често с порядъци.

                      Това не създава непосредствен проблем.

                      Коментар


                      • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                        https://gospodari.com/%D0%BA%D0%B8%D...ideo89647.html

                        П.С. Ето още нещо интересно и за пластмасата.
                        https://gospodari.com/%d0%be%d1%82%d...ideo89420.html
                        Последно редактирано от Борислав Ангелов; 30-11-17, 14:44.

                        Коментар


                        • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                          Поне единиците да си бяха изяснили за какво се отнасят. Това от текста де ама видео няма да гледам, това е сигурно.

                          0.2 uSv/h е фона у дома. Навън е по-скоро нещо като 0.1 ама то защото не си обграден с тухли (т.е. керамика). Ако се разходиш до Бухово може и 0.8 да видиш, че и нагоре.

                          Коментар


                          • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                            Аз съм много щастлива в понеделник сутринта! Поне новият по-малък гювеч няма да се ползва за саксия на вилата, а ще продължа да готвя в него. При това успокоителното е, че откакто го имам (3-4 години) използвам само почти него.
                            Резултатът - някаква пренебрежима въшка олово, малко рубидий, малко повече стронций (никой не казва, че е радиоактивен чернобилски), много цирконий, барий, малко лантан и церий. Силиций, кислород и разни други леки неща няма как да видя.
                            Не знам колко е дебела глазурата, така че може би виждам и малко от състава на самата керамика. Важното е пренебрежимото количество олово (за ваше сведение, понякога и във фините прахови частици в столицата ни има олово, което вдишваме).
                            За съжаление не знам производителя на грънеца. Купих го от едно квартално магазинче, което не просъществува дълго.
                            Но в петък говорих по фейса с един от Троян, който се кълне, че тяхната керамика била без олово. Ще взема да пробвам с едно гювече, и ако наистина е така, ще дам повече информация за фирмата.

                            Коментар


                            • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                              Насила се вкарвате във филми, вместо да си живеете живота.
                              Не ви ли идва на ума, че като се подлагате на такъв стрес(че ядете всевъзможни боклуци, и ги ядете от супер вредни съдове)-така си вредите повече на здравето, отколкото да ядете от оловни съдове.

                              Да, няма спор, че оловото е вредно за здравето, както и много други елементи, но в нормалното ежедневие почти няма начин да се напасем с количество което да е значимо.

                              За сведение-когато ми се е налагало да ям от лъскаво гювече-никога не съм се оплаквал. И не възнамерявам по никакъв начин да започна да ги избягвам, даже напротив.

                              Ма щом ви харесва да се тревожите за дреболии-ваш избор.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ...така си вредите повече на здравето, отколкото да ядете от оловни съдове.
                                Кольо, дали си забелязал как лека-полека керамиката измести порцелана в ежедневието ни? Чашки за кафе с надписи "Чашата на Кольо/Пешо/Мишо/Шефа и т.н.", сувенирни или рекламни на разни фирми чашки за кафе, ракия, узо, какво ли не, сувенирни сервизи с чинии, големи купи за "мюсли-здравословна закуска", повечето такива неща са от Китай и са светли на цвят с рисувани някакви пейзажи и картинки - кеф ти остров Санторин, кеф ти Мадарски конник, Рилски манастир или Метеора. Но всички са от глина с глазура... предполагам яко бъкана с олово.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X