Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баницата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баницата

    Ето една рецепта за бърза баница със сирене и праз, с готови кори (може и домашно точени).Около 5-600 гр сирене хубаво, 2-3 стръка средно големи праз. около 180-200гр масло, 5 яйца, 3-4 супени лъжици кисело мляко , 1 с.л. брашно и щипка сода.Нарязва се праза на ситно и се слага в натрошеното сирене .Слагат се яйцата стопено 150гр масло и киселото мляко .Объркват се . Добавя се брашното и содата и се разбърква сместа. Обмазва се тавичка с масло и се разстилат корите на масата за слагане на плънката в тях.На корите се посипва тънка струйка от останалото топено масло.Завиват се корите и се слагат в тавичката и отгоре се намазват с остатъка от плънката.Пече се в предварително загрята на 200 гр. фурна. Като 35 мин. се пече с включени реотани отгоре и отдолу после изключвате горният реотан и 25 мин. само отдолу. След 1 час вадите произведението и го завивате с кърпа за 15-20 мин. да омекне коричката. После отвивате и чакате още 15-20 мин. да изпръхне . Сервирате с кисело мляко. Да ви е сладко!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0602.JPG
Прегледи:1
Размер:414.1 КБ
ID:6137485Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0603.JPG
Прегледи:1
Размер:415.1 КБ
ID:6137486Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0604.JPG
Прегледи:1
Размер:417.7 КБ
ID:6137487Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0606.JPG
Прегледи:1
Размер:418.3 КБ
ID:6137488Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0607.JPG
Прегледи:1
Размер:412.5 КБ
ID:6137489
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    От: Баницата

    Страхотно изглежда,потекоха ми ............
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      Re: Баницата

      Вкуснотийка. Ще се пробва само, че със спанак.

      Коментар


      • #4
        От: Баницата

        Пататник, зелник... празник. Изглежда много добре.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Баницата

          И аз я правя със спанак,става страхотна!
          За зимата си правя пакетчета нарязан спанак 200-300гр,и в камерата.
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #6
            От: Баницата

            Омеква ли праза така. Баба ми предварително задушаваше праза в малко мазнина и вода. Така я правя и аз. И с коприва става вкусна.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Баницата

              Когато е нарязан на ситно и се вземат средно големи стръкове , става страхотен и не седи смит.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • #8
                От: Баницата

                А сега дойде ред и на тиквеникааа. Има тикви на пазара и даже обелени , което за мен се е чист бонус.Та да започнем с баницата.Трябват ни кори (тези които ползувам са 350гр.)-двойно на корите-тиква , демек 700гр. и отгоре.Аз сложих към 850 -900 гр.Захар една трета от грамажа на тиквата-300гр. Който не обича много сладко да намали 50 -60гр. Орехи -150гр някъде. Една лъжичка канела , щипка индийско орехче, и който обича ванилия 1-2 капки течна или пакетче на прах.Масло 70-80 гр и 40-50 мл.олио. Нарендаме тиквето с рендето , намачкваме орехите и бам в тенджерата заедно с захарта и мазнинката(маслото и олиото). На слаб огън задушаваме ,да омекне хубаво тиквата и добавяме канелата и другите мерудийки. Бъркаме още 4-5 минути на котлона и махаме тенджерата да изстине малко.Разстиламе корите на масата и слагаме плънката на всяка кора по равно. После корите навиваме и слагаме в намазнена с масло тавичка. В предварително загрята на 200гр фурна, слагаме тавичката и печем около 35-40 мин до готовност на баницата.Вадиме от фурната , напръскваме леко с водица и завиваме с кърпа отгоре. Отавяме да поизстине и по желание слагаме пудра захар (аз не слагам , щото ми е сладка плънката).Яде се студена или хладка за по-нетърпеливите.Да ви е сладко!
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • #9
                  От: Баницата

                  Ето и снимки , че вчера нещо не даваше сървъра да кача.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0611-a.jpg
Прегледи:1
Размер:362.9 КБ
ID:5771470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0612-a.jpg
Прегледи:1
Размер:440.2 КБ
ID:5771471Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0613-a.jpg
Прегледи:1
Размер:455.3 КБ
ID:5771472
                  На последната снимка даже чупнах от баницата да я пробвамммм, м-м-м-м-м вкусноооо.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Баницата

                    Супер. Аз направих традиционна със сиренце и яйчица.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Баницата

                      Къде могат да се купят кори Айдемо в София?

                      Коментар


                      • #12
                        Баницата

                        Някой знае ли как се точат корите за баница ? До сега не съм посмявал да го праявя това нещо. Помня , баба ми едно време , ги разхвърляше из къщата на стари вестници.

                        Иначе ето с купешки , как ми се получава.



                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Баницата

                          Ванка не помня бабите да са правили като твоята, те ги печеха на печката от горе. Стана ми интересно баба ти е сушила корите?
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Баницата

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Стана ми интересно баба ти е сушила корите?
                            Тука и аз мога да отговоря. Моята баба лека и пръс също не ползваше готови листи. Като ще почваше да точи загъваше де що има миндерчета и дивани в къщи със стари чаршафи на които после разстилаше листите да опръхнат 2-3 часа и чак тогава редеше баницата, тиквеника,баклавата и всичко що се прави с листи.
                            Попитах я защо ги държи да заветрят а тя ми отговори за да не се смият от плънката.
                            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                            0896 846 246

                            Коментар


                            • #15
                              От: Баницата

                              Моята баба , ги печеше в пещ или в една фурна , на дърва.
                              За сушенето , май аз не се изразих правилно . Не изсъхваха , както са сега купешките, но стояха няколко часа върху вестници или кърпи. Смътни са ми спомените , бях келеш тогава.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X