Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на BBQ!Ама какво?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направа на BBQ!Ама какво?!

    Та днес по една случайност се оборудвах с 60л бутилка за въздух от незнаен трактор.
    И съм решил да си правя барбекю.Обаче се чудя за дизайна.Щото ми се ще да мога и да опушвам и да пека.
    Та затова и тази тема.
    Ако някой му се намират снимки и чертеж най-вече на подобно да взема идеи,че се надявам през 3те дни поне един да ми остане свободен и да го измайсторя.
    Благодарим предварително.
    Снимки на бутилката утре,че днеска тъмно и пивко вече.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Направа на BBQ!Ама какво?!

    За пушенето- отделно по-малко пушекобълбукаторче, а месото- в голямото. Питай Гугльо за bbq smoker.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Направа на BBQ!Ама какво?!

      Питал съм,видял съм.Ама от колеги искам да черпя информация и снимки.Щото едно е на снимка друго е от човек пробвано.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Направа на BBQ!Ама какво?!

        Аз ползвам подобно ама е от фреонова бутилка. очертаваш го и режеш по дължината без да отрязваш "ъглите", отзад заваряваш панти. Отгоре по средата някъде правиш отвор около Ф50-70 и оформяш куминче с клапа. Дължината на коминчето го правиш толкова че да можеш да отваряш капака до толкова че да не ти пречи.
        от долу разпробиваш отвори за въздух или оформяш релси по които да плъзгаш нещо като П образна тръба за принудително продухване-разпалване /чрез стара прахосмукачка или стара турбина от автомобил /.
        Под комина точно преди ръба монтираи дръжка с която лесно да отваряш и затваряш "уреда".
        Под зялото "съоръжение" постави тавичка та да има къде да пада пепелта и дребната жарчица.
        Скарата я монтираи 1-2 санта под ръба за да не ти падат мръвките.
        Общо взето това я. Като накичиш всички "приспособленя" отрязваш ъглите и палиш чудото.
        Успех.
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар


        • #5
          От: Направа на BBQ!Ама какво?!

          Абе с фреонова бутилка надали е много здравословно ....

          Коментар


          • #6
            От: Направа на BBQ!Ама какво?!

            Нищо му няма на здравословието(фреона се изпарява без остатък), а ако има нещо нездравословно-след няколко запалвания-всичко е избягало.

            Обаче фреоновите бутилки са от тънка ламарина, и лесно ще прегори.
            Класиката е от бойлер, по възможност-комунистически. Че е по-дебел...
            Реже се надълго, и горната половина на панти-за капак. На долната половина-крака, а отвътре някакви стопори за да се държи на тях скарата. Дупчи се с 10 мм свредло, регулирането на въздуха е екстра, но изисква малко повече заигравка за правене на кутия с клапа отдолу. Но ако ще се ползва и за пушене-трябва да се спре притока на въздух, иначе материала за пушека няма да тлее и пуши, а ще си изгори за две минути.

            Па това е.
            Супер сложна наука, НАСА са я разработвали, за да могат астронавтите да си пекат наденички на луната
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Направа на BBQ!Ама какво?!

              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
              Абе с фреонова бутилка надали е много здравословно ....
              А ако се обгори?
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                Бойлерите не са ли подцинковани?
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                  Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                  Бойлерите не са ли подцинковани?
                  Бяха някога . Сега са емайлирани .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                    Виж в Тубата,руснаците са реализирали доста интересни идеи,хем от газови бутилки, и обясняват всичко подробно.
                    0884 987 137
                    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                      https://youtu.be/fQKGXWWCOak
                      0884 987 137
                      В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                        Най-хубавите пържоли които съм правил са били на барбекю със следния дизайн (може да го кръстим Ж-дизайн, щото прилича на буквата Ж):
                        На бутилката отрязан капак с панти както е споделил колегата по-горе (без ъглите)...
                        Имаше два отвора с тръби в двата края на закръглянето долу за свеж въздух под въглищата. Самите въглища също са на скара, но значително по-ситна.
                        'Комините' (с малко по-голям диаметър от 'всмукателните' тръби) също бяха два в горната част, но пак на закръглянето на бутилката, и не са хванати на капака (т.е. не ти пречат). Изглеждаха като рога..
                        Този 'дзвер' се разгаряше много добре, а като се разгори добре - затваряш и пържолите освен че се пекат, се пушат и задушават... Ако се запали някоя по-мазна пържола - пак затваряш капака и тя си угасва..
                        Ако не съм го обяснил както трябва - ще направя някаква груба схема
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150711_001.jpg
Прегледи:1
Размер:180.9 КБ
ID:5744638 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150711_004.jpg
Прегледи:1
Размер:147.6 КБ
ID:5744639 Е тва е мойто чудо от 80л.бойлер,сътворих го за 2 часа и пече екстра.А като ме мързи да го паля,вътре точно се събира ел.скаричка и като затворя капака се задушават екстра мръвчетата.Приготвил съм и една газова бутилка да измайсторя и пушилня,ама не знам кога ще стане.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Най-хубавите пържоли които съм правил са били на барбекю със следния дизайн (може да го кръстим Ж-дизайн, щото прилича на буквата Ж):
                            На бутилката отрязан капак с панти както е споделил колегата по-горе (без ъглите)...
                            Имаше два отвора с тръби в двата края на закръглянето долу за свеж въздух под въглищата. Самите въглища също са на скара, но значително по-ситна.
                            'Комините' (с малко по-голям диаметър от 'всмукателните' тръби) също бяха два в горната част, но пак на закръглянето на бутилката, и не са хванати на капака (т.е. не ти пречат). Изглеждаха като рога..
                            Този 'дзвер' се разгаряше много добре, а като се разгори добре - затваряш и пържолите освен че се пекат, се пушат и задушават... Ако се запали някоя по-мазна пържола - пак затваряш капака и тя си угасва..
                            Ако не съм го обяснил както трябва - ще направя някаква груба схема
                            Горе-долу схванах идеята.
                            По принцип из базата имаше и една по-малка бутилка и може и смоукър да направя тип ония с 2те бутилки,ама ще е нужно повечко време.
                            Ще гледам да се разровя сега да видя и от към железа как съм.
                            Трябваше да имам останали едни крака от шевна машина сингер 100-на годишна та може да влязат в употреба,ама да видим.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направа на BBQ!Ама какво?!

                              Аз съм го направил така:
                              Бойлер 80 л. и решетка от бетоново желязо. Направих я без капак, че иначе ставаше много тежка за прибиране. Единствения кусур е че лапа много гориво, но с едно цялостно зареждане съм пекъл до 20 кг мръвки.
                              Сега заминавам да я почистя и запаля
                              Прикачени файлове
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X