Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кисело мляко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кисело мляко

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Това,че можеш да си приготвиш йогурт не означава че знаеш какво е българско кисело мляко...Обикновено се прави от прясно такова при "специална бавна технология"...
    А мътеницата просто трябва да я вкусиш за да разбереш що за гаргара е айрана...
    Знам и какво е мътеница и какво е айран,знам и Българско кисело мляко какво е,и предполагам повече знам от много от вас,и за мандри и за мляко.
    SUZUKI VITARA V6
    HONDA CBR 919RR
    MERCEDES ML
    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

    Коментар


    • От: Кисело мляко

      Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
      Знам и какво е мътеница и какво е айран,знам и Българско кисело мляко какво е,и предполагам повече знам от много от вас,и за мандри и за мляко.
      Ми сподели де...или е търговска тайна...И аз знам че има извънземни,ма кво са що са...ба ли го...Разкажи за мътеницата,за айрано знаем...

      Коментар


      • От: Кисело мляко

        Мътеница и айран са съвсем различни неща и едва ли има някой, дето не го знае. Като я опиташ (мътеницата) обаче, като те среже и ти вирне гребена, като си кажеш "брех, мааму и айран, такъв не бях пил" и като поразпиташ малко, кво'й туй нещо... неминуемо искаш да споделиш наученото и с другите.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Кисело мляко

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          .., кво'й туй нещо... неминуемо искаш да споделиш наученото и с другите.
          Неам такива импулси,ма чекам некой просветлен да сподели...

          Коментар


          • От: Кисело мляко

            То и кашкавал с лимонтозу подквасват. А с цвик и излишната суроватка прасетата стават невероятно вкусни. Но си трябва живо прясно млечице.
            Последно редактирано от veskov; 27-06-16, 20:17.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Кисело мляко

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              То и кашкавал с лимонтозу подквасват...
              Бреййй,що технолози у тоа форум...То верно най доброто синьо сирене става само от синя крава...

              Коментар


              • От: Кисело мляко

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                Бреййй,що технолози у тоа форум...То верно най доброто синьо сирене става само от синя крава...
                От алпийски ферми с по 10 000 крави, но без бикове.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Кисело мляко

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  От алпийски ферми с по 10 000 крави, но без бикове.

                  Аре и теб да питам...как се произвежда извара...

                  Коментар


                  • От: Кисело мляко

                    Знам за оная и тая по магазините. И тя като кашкавал с лимонтозу ( не правете това у дома. Тя пък каво общо има с лакардиите до тук? Нещо и за мътеница що няма на пазара не разбрах.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Кисело мляко

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      ... Нещо и за мътеница що няма на пазара не разбрах.
                      Щото няма и зелева чорба.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Кисело мляко

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Щото няма и зелева чорба.
                        Аз шъ отговоря в стила весков...направиха ви пластмасови бе другарки и другари...муате петрол вместо краве масло,маргаринче бе...Що няма зелева чорба...ми щото зелето е македонско...по лесно е да вкиснеш бидона....

                        Коментар


                        • От: Кисело мляко

                          Зелева чорба напоследък има предостатъчно в сезона, щото някакви знахари слагат вечер бидоните и сутрин продават готово, и не само зеле. Забрвих да кажа, че и меласата освен прасета и телета, се слагаше и за ракия. Аз съм до тук, че много я оспамих.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кисело мляко

                            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                            Аре и теб да питам...как се произвежда извара...
                            Няколко мнения по нагоре съм написал.Остатъчен последен продукт от млякото което преди това е подсирено и обезмаслено.В домашни условия от развалено мляко
                            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                            Коментар


                            • От: Кисело мляко

                              Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                              Няколко мнения по нагоре съм написал.Остатъчен последен продукт от млякото което преди това е подсирено и обезмаслено.В домашни условия от развалено мляко
                              Божеее,колко сме били прости у наше село,та даваме разваленото млеко на прасетатаА ние я правим от сериво млеко,що бъка от масло...Ма,за да не ни подозрат че сме прости,и викаме урда...

                              Коментар


                              • От: Кисело мляко

                                Имам подозрение, че трябва някаква лекция за терменологиите в разните краища, че май е като с мерудията. Това за технологиите отделно.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X