Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашно сирене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашно сирене.

    Какво ви е мнението,за сирене произведено в домашни условия?
    Един колега ми носи такова,направено от овче мляко.Няма нищо
    общо,с това от магазина!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    Re: Домашно сирене.

    Мнението ми е че последния път в едно село изядохме една кофа такова сиренце за мезе. Обожавам го.

    Коментар


    • #3
      От: Домашно сирене.

      Със сигурност нямат нищо общо, най - малкото не са от обезмаслено мляко.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Re: Домашно сирене.

        Дедо Гошо ако до една седмица ми дойдеш на гости ще има такова сирене че. вече започва да става на дупки. Другия вариант е на есен. Ти си на ход.

        Коментар


        • #5
          Re: Домашно сирене.

          Навремето служех в танковото поделение в Мамарчево. Точно срещу него имаше мандра, даваха ни обрезките от сиренцето. Ей още си го спомням, досущ като домашно.

          Коментар


          • #6
            От: Домашно сирене.

            Какво да ми е мнението - наскоро набарах едно сиренце, домашно, биволско и взимам на корем. Естествено, че няма нищо общо с купешкото. И мляко от истинска крава взимам, дори от 3 л. успявам да си избия лъжица масло. С яйчица, пилешко и заешко ни снабдяват нашите от село. Свинското е от тъста и тъщата, но почти привърши във фризера. Общо взето каквото намеря домашно - взимам.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              Re: От: Домашно сирене.

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Какво да ми е мнението - наскоро набарах едно сиренце, домашно, биволско и взимам на корем. Естествено, че няма нищо общо с купешкото. И мляко от истинска крава взимам, дори от 3 л. успявам да си избия лъжица масло. С яйчица, пилешко и заешко ни снабдяват нашите от село. Свинското е от тъста и тъщата, но почти привърши във фризера. Общо взето каквото намеря домашно - взимам.
              Сакън, сега ще те обявяват за био и еко. А от мен браво само така и аз се старая да хапваме домашно. Не се справям много добре, но имам желание.

              Коментар


              • #8
                От: Домашно сирене.

                Както при повечето неща и тук отговара не е еднозначен.При не спазване на хигиената и най-вече при не пастьоризиране на млякото домашното сирене не само може да бъде опасно,ами направо смъртоносно. Аз също си купувам домашно сирене и храни,но поне се стремя да го правя от благонадеждни хора,пък колко успявам е друг въпрос...

                Коментар


                • #9
                  От: Домашно сирене.

                  Откак барнах един производител на домашно козе и овче сирене, за друго не искам да чуя, няма по вкусно нещо. Понякога само това вечерям с домашен хляб

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашно сирене.

                    Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                    Както при повечето неща и тук отговара не е еднозначен.При не спазване на хигиената и най-вече при не пастьоризиране на млякото домашното сирене не само може да бъде опасно,ами направо смъртоносно. Аз също си купувам домашно сирене и храни,но поне се стремя да го правя от благонадеждни хора,пък колко успявам е друг въпрос...

                    Прав си, но всички си знаем, добрия вкус на домашното сиренце,кашкавал и масалце.
                    ТЛК-120 Николай Колев
                    0898521295

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашно сирене.

                      Бе какви сте НЕ-европейци бре. Хората трошат луди пари да ни убеждават по телевизия и къде ли още не, че от купечкото по арно нема, а вие домашно та домашно. Да дойде некоя "леля" от "БАБХ" да ви обЯсни в това домашното колко бЪгтерии има, пък ако се откажете пращайте го на мен. Може и по Еконт-а за моя сметка...
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашно сирене.

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Какво ви е мнението,за сирене произведено в домашни условия?
                        Един колега ми носи такова,направено от овче мляко.Няма нищо
                        общо,с това от магазина!
                        То и дома има секви - и мърльовци и майстори.
                        "Купешкото", ако и евентуално да не съдържа мляко (според фешън-хортувките от съвременните седенки), поне гаранция не е "отровно". 'Щот: "няма общо с това от магазина", съвсем не е еднозначно...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашно сирене.

                          Разликата е цената. Домашно извън стандарти всякакви е по-евтино от купешко истинско. Вкусът е един и същ, чистотата, обаче, не. Пробвал съм, не ме убеждавайте, че домашното е коренно различно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашно сирене.

                            На 5 и нещо лева домашно краве сирене,приказка,на жена ми дядото прави овче сирене,но много мирише и не ми понася.Та зависи от това кой го прави
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашно сирене.

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Какво ви е мнението,за сирене произведено в домашни условия?
                              Един колега ми носи такова,направено от овче мляко.Няма нищо
                              общо,с това от магазина!
                              Домашното сирене е хубаво нещо, НО трябва да се спазва технологията на производство и зреене. В противен случаи не е добре.
                              При приготвяне на домашно сирене обикновенно млякото не се вари ( пастьоризира, ако го свариш сирене не става) и всички микроорганизми са си в него. Тяхното отстраняване става чрез процеса на зреене.
                              А няма нищо общо защото:
                              1, Направено е от мляко;
                              2, Не е обезмаслено,
                              3, И не на последно място нищо друго не му е добавено, кто смлян ориз например,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X