Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на електрическа скара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    ...

    Същото приготвено на жар или с въглища или на огън - ами не е същото защото тогава е спорен въпроса - храната е с отлични вкусови качества но се твърди че поглъща канцерогени от изгарянето на въглищата и други...
    Така че електрическата тръбна скара - е номер 1 засега...

    П.П
    Инвестицията в качествената храна и здравото тяло е възможно най добрата!
    `Ората са го измислѝли, бре - газово барбекю.
    А като се замисля - най-вкусните октоподчета на скара (да, на скара!) които съм ял, бяха печени на спиртни лампи (една ли, няколко ли - просто от поне шест места под скарата излизаше пламък).
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #92
      Поредната скара изгоря. Закупена на 29.03.2018 и сменена с нова гаранционно март 2019, Рубино, поредното ми. Аз ли нещо съм крив вече не знам...Петък имам мероприятие, трябва да го измисля. Тия Скития само останаха неизпробвани, има ги в Технополис. Не знам как ще е гаранцията, че едни мекараха да я чисто до заводски вид . Навремето евтинджос уреди направо ги сменяха, сега се циганят нещо навсякъде. Тия на мойте градски много ме съблазняват, ама поне 100 лв. надолу да бяха.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        И какво толкоз се втеляваш за нещо дето струва 25 лева и работи/сменят 2 години?

        Най близкия магазин, най дългата гаранция за най евтината скара без капак и никакви екстри и си ти


        При мен по тази схема издържат поне 3 години

        Но аз не чистя и тръкам до блясък след всяко ползване.

        Изфърля се и чисти само тавата, реотаните се мажат с лук да не загаря

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Втелявам се не за парите, както писах и преди. В повечето случаи изгарянето е придружено от фойерверки и доста често пожар. Една зима за малко да стане беля - аз вътре на топло, но нямам пряка видимост към скарата, мазнината се запалила и имаше половин метър огън. Това ако не го хванеш бързо става много лошо, няма гасене. Иначе и аз не се втелявам с търкане, стои си на терасата в готовност. Капак задължително, че котките я налазват.

    • #93
      Това с пожарите е коментирано сто пъти и е валидно за много скари. Тавичката е близо до нагревателите и лесно се пали, ако са нормално силни. Изходът е повдигане на скарата, по- дълбока тавичка с вода въте и край. Последно купувах някаква 28-30 лв от Зора, има ги винаги. Ако е в гаранция носиш изгорялата и ти дават нова. Затова и някакъв котлон купувах от тях.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Пали се само когато нагревателят даде на късо, пробива тръбата и искрата попада в тавичката. При нормална употреба няма проблем.

      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Сипи вода или я повдигни и няма да ти пада предпазителя.

    • #94
      Вчера взех Скития с керамично покритие. Да видим колко ще изкара. На първо гледане доста по-добра изработка от Рубиното. А и още от кашона прави добро впечатление - цветен, картинки...
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #95
        Скитията с керамично покритие е добра,работи от около година-доволен съм.
        Имам и Г.тошевска неръждаема,на поне пет години,работи си безгрижно.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Последнаа тошевска няма и 1400вт (бяха 1600-1700 /230в). Купих я за подарък като изпитан модел, но ядец. Керамичната е на няколко кг мръвки, добре е, не съжалявам

      • #96
        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Скитията с керамично покритие е добра,работи от около година-доволен съм.
        Имам и Г.тошевска неръждаема,на поне пет години,работи си безгрижно.
        Довечера влиза в боя . Те и Рубиното хората си го ползват 6-7 години, ама при мен нещо не изкарват, а и не само те. Явно има някаква мистерия на 1 м2 на терасата.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #97
          Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
          Скарата Crown с керамично покритие на решетката, доволен съм как пече и то не е на максималната си мощност, на 4 от 5, ето и снимка:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201023_171323.jpg Прегледи:146 Размер:518.8 КБ ID:6660578

          Скарата вече много пъти я ползвам, пече си и се мие лесно, но вкуса при изпичането на тази скара, не е точно както е при класическата тръбна ел. склара, липсва ми този вкус и обмислям да си купя пак тръбна, много се чудя дали да взимам тази скъпата и да си реша проблема веднъж завинаги, преди писах за този линк: https://skara.bg/produkt-bg/mr-doro-...7%D0%BD%D0%B0/, дали си струва да дам толкова пари?

          Коментар


          • #98
            Не е реална тази цена , то една фурна за вграждане е към 400 лв ! Имам от евтините , нагревателните елементи са пак неръждавейка , прибл. 40 / 40 см работна площ 2750 вт за към 40 лв. Важно е да се чисти след печене, иначе прави нагар и след време пробива заради затруднено топлоотдаване и после ... нова .

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Не е реална, много за сметка на това
              https://zora.bg/product/em-240-k
              На всичките подобни, нагревателите са по 800вт за група (6 елемента/тръби, респ 2 или 3групи).

            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Благодарско за линка, изобщо не бях обръщал внимание че имало на Елдом такива скари, още утре ще отида до Зора да ги видя и най-вероятно ще я купя, пак мерси за линка, все би трябвало да са по-качествени от тези за по 20-тина лева...

          • #99
            Пo съвет на колегата, Veskov с линка по-горе, отидох до Зора, видях я, хареса ми спрямо другите тръбни скари, на Дипломат 2400W, ето и снимка:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20201130_122912.jpg
Прегледи:1187
Размер:460.5 КБ
ID:6677683
            Има 2 години гаранция, да видим как ще се представи и ще пиша отзиви.

            Коментар


            • m_markovski
              m_markovski коментира
              Редактиране на коментар
              Дядо Коледа ми донесе такава скара...
              Два пъти я ползвам за по-малко от седмица и мога искрено да я препоръчам. И двата пъти пекох на студ и вятър, скарата не ги усеща.

          • Малко скъпичка нещо ми се вижда, дано е по-качествена. Моята вече има добър стаж, сякаш с това керамично покритие се чисти доста по-лесно, а и не залепва материала. Може да е от малкото употреба, но като се замисля вече си навъртя стаж. Засега доволно.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • Екстра е скарата!
              Справя се отлично с поставените задачи.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Ползвам я отдавна, не знам колко вата е, но ми идва малко силничка. Разделена е на две с два ключа според нуждите, та ги цъкам от време на време.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200822_171112.jpg
Прегледи:773
Размер:588.6 КБ
ID:6751676

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                  Пo съвет на колегата, Veskov с линка по-горе, отидох до Зора, видях я, хареса ми спрямо другите тръбни скари, на Дипломат 2400W, ето и снимка:
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201130_122912.jpg Прегледи:735 Размер:460.5 КБ ID:6677683
                  Има 2 години гаранция, да видим как ще се представи и ще пиша отзиви.
                  Днес си купих трети вид скара, тръбната е супер но просто не е много удачно за дома под аспиратора, малко или много си дими доста, пръска наоколо и си е тегаво почистването на тръбната скара, все пак я държим в шкафа и да не мирише много.

                  Купих грил, TEFAL GC750D30 OPTIGRILL ELITE SV 2000 W, току що изпекох за проба 8 шишчета, много съм доволен, няма почти никакъв дим, не пръска, пече с коричка и вътре сочно, много съм доволен, ето снимки:


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12977402544158.jpg Прегледи:0 Размер:46.6 КБ ID:6856197


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220508_190250.jpg Прегледи:0 Размер:216.9 КБ ID:6856198


                  След като ми изписа загряване, след това ми сигнализира:


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220508_173501.jpg Прегледи:0 Размер:288.6 КБ ID:6856199

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220508_190250.jpg Прегледи:0 Размер:216.9 КБ ID:6856200

                  Слагам шишчетата:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220508_190403.jpg Прегледи:0 Размер:406.9 КБ ID:6856201

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220508_191130.jpg Прегледи:0 Размер:153.5 КБ ID:6856202

                  Вече изпечени идеално:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220508_202706.jpg Прегледи:0 Размер:568.8 КБ ID:6856203


                  Много съм доволен, струва си по-скъпата скара, за дома е перфектна.

                  п.с. Забравих нещо не маловажно, почистването, двете плочи и тавичката се свалят за секунди с по един клик и са специално предвидени да се мият в съдомияална машина, ето снимка как са идеално почистени на обикновена програма, ето снимка:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220508_213113.jpg
Прегледи:416
Размер:306.4 КБ
ID:6856237

                  Скара си струва отвсякъде за домашно ползване в апартамент над аспиратора.


                  Последно редактирано от Еделвайс; 08-05-22, 20:36.

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не мога да редактирам, скарата си струва и е идеална за домашно ползване в апартамент над аспиратора

                • Тази седмица пускат и в лидл една скара, подходяща за дома. Според мен не е евтина , но спрямо тефала ще е стотинки. Ако някой има опит с нея може да сподели. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:89.99.jpg
Прегледи:409
Размер:186.0 КБ
ID:6856370
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • Всички тефлонови или с други покрития са добри в началото, след 2-3 месеца започват проблемите , когато покритието каквото и да е почва да пада

                    Коментар


                    • kbot
                      kbot коментира
                      Редактиране на коментар
                      -Грешка

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X