Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консерва от риба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Консерва от риба

    Някой да знае изпитана рецепта,за домашно приготвена
    консерва от риба? Благодаря!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Консерва от риба

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Някой да знае изпитана рецепта,за домашно приготвена
    консерва от риба? Благодаря!
    Риба? Цаца, паламуд, сом или какво?

    Коментар


    • #3
      От: Консерва от риба

      Маринована?
      Аз си правя чернокоп.24 часа в сол после оцет слагаш в бурканчета с подправки черен пипер,дафинов лист,копър ...заливаш с вряло олио. И оставяш в хладилника за месец ,два
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Консерва от риба

        Каракуда,толустулоб.Най вече за каракудата ме интересува.
        А как се пише толустолоб правилно,не знам.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Консерва от риба

          Преди години тъщата (вече бивша де) беше докопала някаква рецепта за консерва скумрия с доматен сос. Правеше ги в обикновени буркани, и си бяха много вкусни консервите, също като едновремешните. Обаче поради факта, че излизаха доста скъпо-партидите бяха само две или три...

          Иначе си заслужава-заради вкуса, и удобството да си отвориш нещо готово след късно прибиране, и след 2 минути в микровълновата да е супер. Рецептата не знам, обаче съм сигурен, че гугу знае мнооого.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Консерва от риба

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Каракуда,толустулоб.Най вече за каракудата ме интересува.
            А как се пише толустолоб правилно,не знам.
            Толстолоб.

            Значи дебела глава на руски
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Консерва от риба

              Друго си е да каже някой колега колега,а писано има много на което не вярвам на 100%.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Консерва от риба

                Колега, не се хаби изобщо. Връщай бедната каракуда обратно, да си плува.
                Вземи си хубава риба от магазина и отвори отново въпроса!
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • #9
                  От: Консерва от риба

                  Тя каракудата не е за ядене тя е сама да ти се отваря апетит иначе казано само лапаш дъвчеш и плюеш кости.
                  Преди години имаше един "Ризон" нещо като пуканки от ориз та на него викахме лапаш нещо гълташ нищо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Консерва от риба

                    Режеш рибата на шайби завираш вода със малко сол бахар д лист чер пипер.Като заври водата пускаш рибата да се бланшира после вадиш обезкостяваш и у Бурканя ред риба ред дом пюре краставички бобец може и грах.Затваряш бурканя и вариш.Ако има въпроси на линия съм.Да ви е сладко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Консерва от риба

                      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                      Режеш рибата на шайби завираш вода със малко сол бахар д лист чер пипер.Като заври водата пускаш рибата да се бланшира после вадиш обезкостяваш и у Бурканя ред риба ред дом пюре краставички бобец може и грах.Затваряш бурканя и вариш.Ако има въпроси на линия съм.Да ви е сладко.
                      Пробвано, уникална е! Аз я пробвам след варене, пак е много хубава.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Консерва от риба

                        Зависи колко е едра каракудата. Ако е едра махам корема и гръбнака и вадя само филетата. Нарязвам ги на парчета 4-5см. и варя в тенджера под налягане, но какво се слага вътре сега не мога да ти напиша защото не го помня, довечера ще да е.
                        Потърси из форума мисля, че съм я писал някъде, а има и други рецепти.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Консерва от риба

                          Аз си правя маринована пъстърва. Купувам си риба, чистя и филетирам. Филетата ги слагам в буркан с морска сол- режа ги на парчета 4х4 см и редя ред филе ред морска сол и ги притискам. Оставям ги 48 часа в хладилник и те си пускат вода. След това ги вадя, мия ги и ги връщам в бъркана само филетата и ги заливам с ябълков оцет (домашен) и ги оставям още 2 дена. След това ги вадя и във студена вода ги кисна докато станат добре на сол (пробвам ги), обикновенно 5-6 часа. Накрая ги редя ред риба, шайба кромид, зрънца бахар и пипер (5-6 на ред) и 2-3 листа дафинов лист. Като се напълни буркана ги натискам силно и ако изтече още вода я изливам. Накрая го пълня до горе с олио и гледам за въздушни мехури и ги гоня. Така направена рибата седи спокойно 3 месеца в хладилник и не си променя вкуса. След 3-4 дни е поела вече вкуса на подправките, но може да се яде и директно. Обикновенно от оцета им се разтварят костите и няма никакви кости. Над 3 месеца никой не е успявал да гледа бурканите в хладилника без да ги изяде...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Консерва от риба

                            Маринован гаврос
                            За 1/2 кг риба са необходими около 300гр морска сол
                            подправки- чесън ,суха риган ( или други по ваш избир)
                            Рибата се почиства .Главата се изхварля. В подходящ съд се реди ред риба,ред сол и се завършва със сол. Оставяме така (захлюпено) в хладилника и на третия ден рибата се измива със студена вода ,слага се обратно в съда и се залива с вода и оцет 1/2 и пак в хладилника за около 12 часа с цел да се обезсоли малко .След това изцеждате добре, нареждате рибата в тапера като сащевременно добавяте и подправките . Най -накрая наливате олио докато покрие изцяло рибата .Така не се допуска въздух и се съхранява в хладилника за доста време .Не слагайте зехтин ,защото замръзва.
                            Току що от "Солунска риба".
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Консерва от риба

                              1 кг очистена риба ;1 кг домати ; 1ч. ч. -олио 1 с.лъжица оцет, сол на вкус,захар,дафинов лист,бахар,чер пепер, кисели краставички, това е за 1 кг. риба, подправките са на вкус според всеки.

                              Нарежда се в съда ред риба, ред избелени и нарязани домати,/ ползвам съм и доматен сок, но домашен от домати Рома, т.е. трябва да е плътен /,подправките. Слага се олиото и оцета и се оставя да ври.Ври около 3 часа на тих огън,докато остане само на мазнина.Слага се в бурканите с малко кисели краставички затваряш и стерилизираш 20 минути. Може и малко мариновани камби, но основната рецепта е само с краставичките. Пробвано е с шаран, каракуда и скумрия. Това е домашната рецепта. Поздрави и да ви е сладко.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X