Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    ...но не е като купешката шунка. Трябва да крада рецептата.
    Всички купешки ползват натриев глутамат или заместители, който аз лично не препоръчвам.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • Re: Домашна шунка

      Няма как да е като купешката след като слагате месо :-) иначе живо се интересувам от темата.

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        На два пръста от ръба. Мляно - кубчета(3х3) 1/3
        Капака го затворих на третият опит. Получи се добър колбас, но не е като купешката шунка. Трябва да крада рецептата.
        Няма как да е няма го пре дългия списък с разни Ета пълнители и заместители .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          "Вкусът е едно към едно с купешката, дори по-добър." Това е мнението на цялата компания, на която сервирах шунката тази вечер.
          Шунковарът ми е "направи си сам" от бутилка данска водка (алиминиевите). Рецептата е 750г бут, 100мл вода, 18гр сол, 3гр захар и 7-8 капки течен пушек. месото се реже на малки парчета (2х2, 3х3, 4х4), смилам 150гр с чопърът и смесвам във въртящата се купа на миксера - месото на кубчета, смляното с чопърът и водата с предварително разтворените сол и захар в нея. Пускам миксерът с накрайниците за тесто за 10 мин и добавям течният пушек. бъркам 10-12 мин докато в консистенцията не мога да различа парчетата месо. Последният път я направих доста бързо (трябваше ми спешно за гости) и пак се получи. Вчера към 18:00 сложих съставките в шунковарът, до към 9:00 тази сутрин. Варих 80мин (диаметърът на данската е 8см) на 80-85 градуса, охладих я бързо във студена вода престоя в хладилника до към 18:00 и гостите останаха изумени как им вадя прясна шунка от шунковарът и си облизоха пръстите. Свинското (прекрасно изпечени, топящи се в устата ребра и вратни пържоли) останаха, но шунката - не.
          Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Дойде и моя ред да се похваля с първо производство на шунка. Получи се добре на външен вид и вкус, сутринта я извадих и веднага я почнахме за закуска.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2129.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5676715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI4016.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5676719

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от Миленски Преглед на мнение
              "Шунковарът ми е "направи си сам" от бутилка данска водка (алиминиевите)
              Алуминия за тези цели не е ли кофти ?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Може и кофти да е. На времето се готвеше в алуминиеви тави, войнишките канчета и манерки също бяха алуминиеви. Повърхността на алуминия е покрита с алуминиев окис, който е безвреден.
                Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                  Дойде и моя ред да се похваля с първо производство на шунка. Получи се добре на външен вид и вкус, сутринта я извадих и веднага я почнахме за закуска.
                  Давай рецептата!
                  Аз снощи заложих 800гр. свинска плешка, 150г. на кайма другото на кубчета 3х3, 100мл. вода в която разтворих 15гр. сол и 5 гр. захар. щипка бял пипер. Тази вечер ще варя. Желатин трябва ли да вложа?
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Няма цени .. ,а ама някои форми ме изумяват
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Вече мога да покажа резултатите:

                      Опит 1 - цели парчета месо, желатин
                      Резултат - на вкус добре, разпада се, обърках градусите

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150814_074452.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5676875

                      Опит 2 - финно смляно 50/50 телешко и свинско, червена чушка
                      Резултат - уникален! Нещо средно между мортадела и хамбурски.
                      Варене 100 минути, до 72 градуса в средата. Месо 1 кг, вода 100 мл. 1/3 от месото на блендера с водата.
                      Много съм доволен!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150818_072655.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5676876

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150818_072848.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5676877

                      Котлона ми е Gorenje с 9 степени. На степен 4 фиксира точно 80 градуса на водата.

                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Ето една идея за заместител на скъпия шунковар от един немски сайт:

                        Остава само някой колега от Плевен, например, да намери връзки в завода за производство на метални съдове за храни и да организираме форумна поръчка.

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          Вече мога да покажа резултатите:

                          Опит 1 - цели парчета месо, желатин
                          Резултат - на вкус добре, разпада се, обърках градусите



                          Опит 2 - финно смляно 50/50 телешко и свинско, червена чушка
                          Резултат - уникален! Нещо средно между мортадела и хамбурски.
                          Варене 100 минути, до 72 градуса в средата. Месо 1 кг, вода 100 мл. 1/3 от месото на блендера с водата.
                          Много съм доволен!



                          [ATTACH=CONFIG]820056[/ATTACH]

                          Котлона ми е Gorenje с 9 степени. На степен 4 фиксира точно 80 градуса на водата.

                          Дай пълната рецепта от опит 2
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            500 гр мляно телешко
                            500 гр мляно свинско
                            2 ч.л. сол
                            малко черен пипер
                            малко млян кимион
                            червена чушка на ситни кубчета

                            Цялата кайма я минах през ситната решетка на месомелачката. 1/3 от нея + 100 мл вода на блендера, докато стане каша.
                            Водата загрята до 85, после на 80 градуса. 100 минути "варене" докато термометъра покаже 72 градуса вътрешна температура.
                            Следва охлаждане в студена вода и една нощ в хладилника.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              Давай рецептата!
                              Аз снощи заложих 800гр. свинска плешка, 150г. на кайма другото на кубчета 3х3, 100мл. вода в която разтворих 15гр. сол и 5 гр. захар. щипка бял пипер. Тази вечер ще варя. Желатин трябва ли да вложа?
                              Моята рецепта е стандартната: 1170гр свински бут на кубчета, /това е максимума който може да поеме шунковара/ 100мл вода, 20гр сол, 5гр черен пипер, 2гр кимион. 1/3 от бута смлян с чопъра. 2ч30мин варене при 85гр на водата, реално беше 3ч защото първите 30мин не ги броих, че температурата на месото вътре беше много ниска, заради стоенето в хладилника. Реално при външна 85 на водата ,след 30 мин вътрешната беше стигнала едва 50, затова тези минути ги пропуснах от броенето.

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Първоначално публикуван от Миленски 2810753
                                Шунковарът ми е "направи си сам" от бутилка данска водка (алиминиевите)
                                Някоя снимка ако обичаш, моля.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X