Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    След варенето няма никакво значение как го съхраняваш - с или без капак. Месото е сварено и е приело нужната форма.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
      Ако става въпрос за сваляне на капака преди да го пъхнеш в хладилника, то не е нужно . Хубаво е да си остане така както си го варил и материала да е под напрежение докато е в хладилника. Така няма да взима въздух преди ваденето и рязането.
      След като първия път леберкеза прекара няколко часа в хладилника с ноеотвинтен капак, повече няма да го забравям. Така се беше слепнал в мазгиите на продукта, че се наложи да го притоплям за да освободи. Та ми е чуден опита как след като истине се вади.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Моя шунковар е от металните. Вадя готовия продукт лесно. Като сваля капака мушвам един нож с тънко и дълго острие в пролуката между стената и буталото с пружината. Правя една обиколка и след това обръщам шунковара на дъската. Шунката си излиза сама.

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Първи стъпки в шункопроизводството : Свинско контра филе на големи парчета и кайма за уплътнение. Подправки- само сол -ЧУДО стана
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6660.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5690146

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Вече съм с опит от 4 приготвени шунки - 3 свински една пилешка и като цяло стават чудесни.
            Единственото което ме притеснява е дали в средата се сготвя достатъчно добре.
            Какво имам в предвид :
            Аз съм с шунковара на Орион ( този от първия пост на темата). Самият шунковар идва с термометър , с който може да се следи температурата в средата на месото. Отделно имам и друг термометър с който следя температурата на водата.
            Загравям водата до 82-85 градуса и тогава слагам шунковара в тенджерата. Следя едновременно температурата на водата и тази в средата на месото. На моятта печка не може да се нагласят прецизно градусите, та за това на 15-20 мин засичам външната температура и гледам да я държа в граници 79-85 градуса.
            Та това което ме притеснява е , че при тези градуси на водата отнема близо 2 часа и 10-15 мин , за да достигне необходимата температурата в средата на месото.

            п.п. На сайта на Орион има интересни рецепти за шунка и за пастет. Рецептите са на чешки, но гугъл транслейт ги превежда достатъчно адекватно. Ето и линк - http://oriongroup.cz/sunkovar/

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Браво, много добре изглежда. За да няма джобчета от желе натъпквай по добре материала при запълването.

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Първоначално публикуван от amrasel Преглед на мнение
                Вече съм с опит от 4 приготвени шунки - 3 свински една пилешка и като цяло стават чудесни.
                Единственото което ме притеснява е дали в средата се сготвя достатъчно добре.
                Какво имам в предвид :
                Аз съм с шунковара на Орион ( този от първия пост на темата). Самият шунковар идва с термометър , с който може да се следи температурата в средата на месото. Отделно имам и друг термометър с който следя температурата на водата.
                Загравям водата до 82-85 градуса и тогава слагам шунковара в тенджерата. Следя едновременно температурата на водата и тази в средата на месото. На моятта печка не може да се нагласят прецизно градусите, та за това на 15-20 мин засичам външната температура и гледам да я държа в граници 79-85 градуса.
                Та това което ме притеснява е , че при тези градуси на водата отнема близо 2 часа и 10-15 мин , за да достигне необходимата температурата в средата на месото.

                п.п. На сайта на Орион има интересни рецепти за шунка и за пастет. Рецептите са на чешки, но гугъл транслейт ги превежда достатъчно адекватно. Ето и линк - http://oriongroup.cz/sunkovar/
                Струва ми се, че постъпваш грешно. Сложи шунковара в студената вода и гледай за около 2 часа да стигнеш температура на водата 75 - 85 градуса!
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Малко по различно,досега ползвах торбички за пекане,този път не,на вкус го докарва леко към русенско варено,може би защото я забравих на котлона към 4 часа,но е вкусно пак.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1447132639032.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5690522
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Добре изглежда, Ронин!
                    Аз пък започнах да правя половин дозички, че нещо се преситихме на мЕсо и кварталните котки ядат повече от нас. А другото е, че по светлия пример на г-н Тенев (и от мързел), започнах да взимам 100% каймичка - я от плешка, я от врат, я каренца и става супер. Подправките са все същите - сол, черен пипер, чесън на прах, червен пипер, кимион и от вчера - малко сух магданоз. Направо си е за мезене, и за наяждане

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Самоделката я правих за 1 кг.и толкова събира,но нямам висок съд и излизат около 700-800 гр. Ние сме четирима и максимум на две мезета и изчезва.
                      Обмислям да направя съд с вода и нагревател със два терморегулатора и контролер да не го мисля
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Добре си го решил... Пък и ако се получи сполучливо, направо отваряш тема: "Продавам шунковари", че да не се лутат колегите из чужбинските сайтове

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          Няма рязане, няма меляне. Взех цяло парче свински гърди без кост , сложих им подправки, навих ги на руло и в уреда. Чудно стана и мноооого стегнато

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6661.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5690750

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Обмислям да направя съд с вода и нагревател със два терморегулатора и контролер да не го мисля
                            Само че не позвай вода а друго...има нещо достъпно което много бързо и хомогенно се темперира и след това бързо истива.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1447568665759.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5691002
                              Бут,топено сирене,кашкавал,босилек,бира,зелени маслини.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Виждам един сериозен и голям проблем - вътре в маслинката няма бадемче! Как може така!
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X