Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    И аз ще поспамя темата. А нещо за студено пушене? Защото поне това плоското е за топло.

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
      А някоя малка пушилня дали нема из тези сайтове??
      Барабан за стерилизиране на хирургични инструменти.
      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
      0896 846 246

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Направих сефтето!

        Нямам още месомелачка. Но купих кайма смес от магазина, по 8 лв килото. Сол, черен пипер, сух чесън, малко червен пипер и риган. Общо взето , каквото намерих по шкафовете.

        После по технологията на Коцето. Отвън водата до 85 градуса и после дебна отвътре да достигне 72 градуса. Махнах от котлона и после в хладилника ...

        Цяла нощ не мигнах "Не трябваше ли да се повари по-дълго време? Ми ся ако е сурово вътре? Отиде цяло кило кайма на вятъра ..."

        Резултатът:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0398.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5689618

        Тепърва започват експериментите.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Това от снощи,кълцано месо,врат и бут,кимион и черен пипер едър не смлян,бира, тоя път на 74 гр.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446477309119.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5689619

          Наличие на кайма не ми харесва,придава леко тежък аромат и вкус.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            И мен ме запалихте, заредил съм купата да втасва в хладилника. Та да питам майсторите. Купата може ли да се вари хоризонтално или трябва да вертикално? Пиатям че нямам толкова дълбок съд ...

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              Само с един. В началото следи водата, като намаля котлона го бодвам в уреда.
              В на тескома уреда(пластмасовия) няма как да го бодна в месото. Та ще трябва по усет.

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Има,има,през дупката в буталото.

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Има има . Ама когато правиш 1 килограм салам.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Има има . Ама когато правиш 1 килограм салам.
                    Има, ама не казваш как ли?

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                      В на тескома уреда(пластмасовия) няма как да го бодна в месото. Та ще трябва по усет.
                      Аз спрях да го бода в месото, меря си само температурата на водата и я държа на 80*. Шунката става чудесна.

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                        Аз спрях да го бода в месото, меря си само температурата на водата и я държа на 80*. Шунката става чудесна.
                        За колко време? Кога слагаш уреда във водата - когато стигне 80 градуса или още в началото?

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          Шунковара го вадя от хладилника и го бодвам във водата и на печката. Като стигне 80* засичам 2.5ч, вадя го и охлаждам на студена вода и пак в хладилника.

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Има, ама не казваш как ли?

                            Когато правиш 1 килограм салам , махаш долната половина на буталото и после нагласяш останалото бутало , така че да съвпадне дупката на капака с дупката на буталото.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              От тва "вадя го и го слагам в хладилника" получавам смесени съобщения, контракции плюс позивни...
                              Въпрос, нужно ли е да се маха капака на тескомата?
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Ако става въпрос за сваляне на капака преди да го пъхнеш в хладилника, то не е нужно . Хубаво е да си остане така както си го варил и материала да е под напрежение докато е в хладилника. Така няма да взима въздух преди ваденето и рязането.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X