Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Да се похваля и аз със сефтето:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3747.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5687909
    700гр. свински врат (на парчета)
    300гр. свинска плешка (на кайма)
    сол и черен пипер
    26 часа в хладилника, 2 часа/82`С (на 4-ри на керамичен котлон Горение), 2 часа изстиване и 2 часа в хладилника.

    Направо да си оближеш пръстите. Консистенцията перфектна и почти без шупли и джобове. Всичко леко се желира, но малко се изложих с варенето. Нямах под ръка по-дълбока тенджера и шунковарът беше едва на 2/3 от височината си във водната баня. Резултатът е налице - 2/3 перфектен колбас и 1/3полусурово месо (храна за комшийските котки сабахлен). Но като изключим този дребен фал от глупост, всички вкъщи сме много доволни, всичко се изяде на момента и утре залагаме следващата идея. Направо се чудя толкова години как сме ги набивали тези купешки салами и луканки. Че то вкусът на месото е съвсем различен
    Лека вечер на всички колеги-шунковари!

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Хубави колбаси стават от видяното във темата,но аз и колеги сме ги правили още преди време, преди шунковара да се появи във форума. В малка тенджера на усет ,без термометър ,пак във ръкав за печене с притискане. Щом е хубаво месото с много подправки и задължително джолан за да може да се стегне,успеха е гарантиран.А Kozeboy никога няма да го настигна,да е жив и здрав,да няма холестерол,за да може да ни радва с неговите кулинарни шедьоври
      Последно редактирано от Geni E; 23-10-15, 02:21.

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Усъвършенствах шунковара,отстраних някои бъгове,направих го и по-тесен и по- висок.Забелязах на това тескома че,термометъра мери темп.на водата.
        Аз поддържам 82 гр.вътре в съда,във средата на месото,водата е около 90 гр,кое е по правилно.

        Само кълцано месо
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1445803680256.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5688185

        Има ли смисъл от здрава пружина,сега натиска с около 5 кг.но пък хода е къс
        Последно редактирано от Roninn; 25-10-15, 21:59.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Най-правилно е вътре да достигнеш 72 градуса и да прекратиш процеса. Отвън максимално 85.
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Тоест стигне ли 72 градуса ,независимо от това колко време се е варила,спираш,така ли е?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              Най-правилно е вътре да достигнеш 72 градуса и да прекратиш процеса. Отвън максимално 85.
              Тоест, като достигне 75 градуса вътре , да го махна от котлона така ли ?
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Тоест, като достигне 75 градуса вътре , да го махна от котлона така ли ?
                Ами ако направим аналогия с печенето на бут във фурна с термосонда там е точно така като стигне зададените градуси си спира - значи Да
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Да. След като достигнеш градусите - спираш.
                  Не по-малко важно е температурата на водата да не е повече от 85 градуса.
                  Не се гони бърз или подсигурен ефект, а точно определен!

                  Накратко:
                  1. Загряваш водата до 85 градуса
                  2. Намаляваш котлона така, че да задържиш 85 градуса
                  3. След достигане на 72 градуса във вътрешността на продукта, гасиш котлона и охлаждаш със студена вода
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Разликата по периферията и в сърцевината на заготовката е някакви 3-4 см. Температурата се следи по водата с на предвид времето за което вътре се получава готвенето. Колкото по постепенно се загрява до отвътре, толкова по добре става цялото. И за това има някаква зависимост между времето в което седи умрялото месо в ада и качеството на получения колбас на Коцето.
                    За мен той има ново име и то е ХЕР ШУНКЕН.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Зик хайл, Шункер!!!!
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        И аз да вляза в отбора, чакам си шунковара от Германия, та излиза следния въпрос: каква месомелачка да си взема? Ходих в един голям магазин, разнообразие голямо, разгледах ги и видях че всичко освен Тефал е китайско. Според мен трябва да е от по мощните, не съм сигурен дали искам да има приставки за мелене на домати с отделяне на люспите. Споделете вие какви месомелачки ползвате и доволни ли сте?

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          Колкото по-мощно, толкова по-добре. За приставките - те си вървят в комплект с машината. Като не ти трябват - не ги ползваш.

                          Иначе в наши дни всичко е китайско. Даваш повече пари - взимаш по-качествено китайско. Това, че пише "Произведено в ЕУ", доста често означава, че е сглобено с китайски части в ЕУ. Просто не взимай най-евтиното.

                          Имаше някъде тема за избора на месомелачка ... пробвай с търсачката.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            За месомелачки ползвам два броя и двата са Мулинекс и са си произведени във Франция.

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Ъъъъ мулинекс ли.....35 годишна мелачка,върти се на ръка и мели каквото има,за домати за лютеница иска въртене ,не че ме отказва,ама е тегаво,за луканки ,бабеци и домашна кайма върши отлична работа
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Ъъъъ мулинекс ли.....35 годишна мелачка,върти се на ръка и мели каквото има,за домати за лютеница иска въртене ,не че ме отказва,ама е тегаво,за луканки ,бабеци и домашна кайма върши отлична работа
                                Не те разбрах дали се шегуваш,но аз имам в предвид съвсем съвременни електрически модели.Едната е mod:HV8-1400W,другата не мога да кажа модела защото съм я оставил на село за да не разнасям постоянно напред на зад мелачки,но и тя е подобна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X