Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Всяко едно по-дебело полиетиленово пликче, с подходяща форма, ще свърши работа.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Up:
      Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
      Всичките тия вкуснотийки - в обвивки за колбаси... дали някой колега от форума може да намери такива обвивки за варен колбас.Ще съм благодарен, ако ме насочи откъде да си купя такава.

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
        Всяко едно по-дебело полиетиленово пликче, с подходяща форма, ще свърши работа.
        Няма да свърши работа, защото не е безопасно за термична обработка.
        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Има разлика между пластмасова Тескома където не е необходим ръкав щото е затворена и някои от неръждавейките дето да отворени и им трябва ръкав.
        именно за текомата иде реч. Всичкото хубаво избива над буталото. Ако е в торба ще остане вътре.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • Привет Колеги, жалко че толкова късно я видях темата не знаех, че и в България има вече такава мания . Основно си правя пастарми, но от миналата година като опитах домашна шунка, наденички и кренвирши при едни австрийци започнах, когато има време и това да си правя. Като имам малко повече време ще постна любимите ми рецепти за кайзероване и обмазки, а и за домашни кренвиршчета, които мисля биха се вписали идеално по темата.
          Една бърза обмазка, която си заслужава да пробвате на вече готова домашна шунка е мед със с горчиц а ухае невероятно и не можеш да спреш да ядеш докато не свърши . С уточнението, че всичко на око и по личен вкус се мери това е общо взето рецептата - та взимате готовата шунка, няколко студени бири, мед около една ракиена чаш (два пръста ама нагоре се мерят ), плодов оцет (аз предпочитам ябълков около 1/3 чаена чаша или малко по-малко в зависимост от меда), малко сол, горчица (предпочитам класическа без допълнителни глупости в нея). Та отваряте бирата и си наливате една чаша, отпивате от нея и взимате един тиган, слагате меда, оцетът, горчицата и малко сол. Като съветът ми е почнете от малко горчица и съвсем малко сол и давидите как ще ви допадне на вкус и да добавяте по малко, имайте впредвид че сместа трява да поври между 5-10 минути до сгъстяване. Почне ли да бълбука като каша махате тигана от котлона, температурата да не е силна за да не загаря и непрекъснато бъркате. Като стане готова сместа я оставяте леко да се охлади така че да се пипа с присти спокойно. После си отваряте още една бира и обмазвате шунката с четка, в една тавичка сипвате вода, а може и смес от билки в една торбичка(ама това друг път ще дам рецепти) и слагате скаричка върху, която да легне обмазаната шунка. След което включвате на 170-180 и печете на око между 20 и 40 мин в зависимост от шунката колко е водна. Да не забравяте от време на време да я обръщате и пак да я обмазвате, може и да направите напречни ромбовидне резънчета върху шунката, които ще придадат страхотен вид и малки хрупкави връхчета... надявам се да съм бил полезен... като имам малко повече време ще направя и ще пусна малко снимки.

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Кольо, приеми го като начин на приготвяне на месо. Без значение как се нарича. Важното е да можем да си го приготвим без или с минимално количество вредители.

          Иначе съм гледал по Дискавъри как се прави испанската шунка Хамон - от специална порода прасета, раснали на определено място и хранени с жълъди и един бут струва 2000 долара ...
          Така така колега, понеже съм запознат от лечен опит, същите тези иберийци допреди 5 години изкопуваха от странджа източнобълканско черно диво прасе на цена по 2-3 лева, тъй като вкусовите му качества са много по - добри от тези дето те гледат(можеш да пречетеш доста по темата за тази порода), според технолог на известна фамилия, но пък стана някакъв скандал, че не можело това е се нарича и да се продава под търговската марката иберийски хамон и спряха да ги копуват черните прасета. Та представи си какви печалби генерират , а в същото време технологията не е сложна.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-09-15, 07:17.

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Няма да свърши работа, защото не е безопасно за термична обработка.

            именно за текомата иде реч. Всичкото хубаво избива над буталото. Ако е в торба ще остане вътре.
            В комплекта на металната има точно такива - полиетилен. Да, ако вдигнеш над 100 градуса ще се стопи...
            Всичко дето избива над буталото се събира и се ползва за други цели.

            N.B. - Ако някой ще поръчва метален уред, бих се включил с 1 брой!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              ...

              N.B. - Ако някой ще поръчва метален уред, бих се включил с 1 брой!
              Ми аз поръчах от споменатия по-горе голдън сейлс. 37 лв + 10 лв за куриер, ако плащаш в брой на куриера. Иначе 5 лв за куриер ако платиш предварително през дебитна карта с Пейпал и др. Чака се до 22 октомври, ама аз не бързам. Примоцията продължава още 4 дена
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Той сайта е наш, може да платиш с карта или с наложен платеж- при доставката.
                Поздрави!

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Относно соковете , които "избиват" отгоре , не е ли точно това идеята, да се махне част от водата ?
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Относно соковете , които "избиват" отгоре , не е ли точно това идеята, да се махне част от водата ?
                    Добавянето на вода е за да може да постигнем консистенция, която да уплътни. После тя не ни трябва!
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                      Добавянето на вода е за да може да постигнем консистенция, която да уплътни. После тя не ни трябва!
                      Така де , ако има торба ... водата остава ... а нали не ни трябва
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Ако няма торба къде отива? И в двата случая се отделя отгоре и просто я изливаш.
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • Домашна шунка

                          Добре де аз ли нещо не разбрах?
                          Значи за да запазим соковете слагаме обвивка/торба а след варенето тези сокове ги махаме.
                          И с какво Таскомата се различава от обвивката?
                          И защо в Таскомата трябва да слагаме обвивка?
                          Не се ли дублират?
                          Нещо не вдянах.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            Торбичката се слага за да се извади продукта по-лесно. При металният модел залепването на месото към метала е трудно преодолимо. Особено след като се желира.
                            Аз млатих 3 пъти и вече започнах да слагам торбичките. Водата в състава на салама се запазва ако има от онези вълшебни добавки, дето правят кремвиршите толкова хубави...
                            Ако е чисто месо, няма как да си задържи водното съдържание след топлинна обработка. Пак казвам - добавя се вода за да се постигне консистенция на гъста каша, с цел да може плътно да го натъпчеш в уреда и да не остават въздушни джобове. Тя ще се задържи в месото само ако има добавен желатин или респективно повече телешко. Всичко това съм го изпробвал. На снимките с пилешкия салам се вижда постигнатият ефект - всичко е равно и няма дупки. От 1,100 кг тотална маса отделям 0,100-0,150 кг течност. И понеже тя си е чист бульон, директно заминава в следващата гозба.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • Домашна шунка

                              Оффф най-накрая и аз разбрах, за какво иде реч с тези торби ( тука се чеша по чутурата)
                              След празниците ще опитам рецептата със сушените домати, после са боровинките.
                              На тескома ми харесва опцията да се прави половинка салам, щото цяло кило...трябва само него да ям....а искам да пробвам различни рецепти.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Първоначално публикуван от poptolev Преглед на мнение
                                В БГ Мамата вече сме на втора тема, а не на 51-ва страница.

                                Дай линк на двете теми, pls

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X