Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое бяло вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое бяло вино?

    Със затопляне на времето, се увеличава консумацията на бяло вино. Темата е за добри попадения в магазинната мрежа, по възможност на по добра цена. Предполагам на всеки се е случвало да остане недоволен от вкуса на скъпо бяло вино, както и обратното - да е доволен от не много скъпо. Давайте предложения от първа ръка(глътка).
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

  • #2
    От: Кое бяло вино?

    Аз марки не гледам. Пия мускат или ако няма - мискет.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Кое бяло вино?

      Вината на "Cycle", белите са добри за парите си. Практически всички сортове. Червените не им харесвам.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Кое бяло вино?

        Да споделя:Бяло вино се консумира до 3 години от датата му на производство.После не е ясно какво е качеството му и какво се пие.Поради факта,че бяло вино не старее, не се слагат и коркови тапи, а само силиконови капачки,които възпрепятстват окисляването му.Та като видите аржентинско бяло от 2008а,да си знаете какво е...
        Иначе съм страшно доволен от Сандански мискет - за мен уникално вино,нежно и с приятен послевкус
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #5
          От: Кое бяло вино?

          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
          ... Давайте предложения от първа ръка(глътка).
          Щом питаш, значи не си намерил. И мисля че няма да намериш хубаво или истинско бяло вино в магазинната мрежа. Напоследък дадох една камара пари в търсене на добро вино, но уви - няма. С този мускател дето го измислиха, вече няма истинско вино на пазара. Веднъж дори, си купих от кооперативния пазар "домашно" вино , но и то се оказа обикновенно наливно, но на по-висока цена. Дано намериш нещо добро и да споделиш после,че .... мъка

          Коментар


          • #6
            От: Кое бяло вино?

            Ето ти едно много добро бяло.
            Само, че не е с пластмасова капачка, а с коркова тапа и има нахалството да може да старее...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Кое бяло вино?

              От кой Винпром е това? А! И как старее в стъклено шише и изобщо, за какво му е да старее на бялото вино?

              Коментар


              • #8
                От: Кое бяло вино?

                Първоначално публикуван от PolYank Преглед на мнение
                От кой Винпром е това? А! И как старее в стъклено шише и изобщо, за какво му е да старее на бялото вино?
                Ъъъъ...виж темата, кое вино, а не как се прави вино.
                пп:Стареенето е в зависимост от органичната киселинност на виното

                Коментар


                • #9
                  От: Кое бяло вино?

                  Бяло вино Совиньон Блан и Пино Гри Мезек Уайт Сойл 2013 г. 0,75 л. Катаржина Естейт. Също с коркова тапа.
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое бяло вино?

                    Ако само кажеш "Ето това вино!" не мисля че дава изчерпателен отговор на въпроса "Кое вино?". Кажи поне от къде, защо, колко... Иначе предполагам, че е от вашия край - южна България и ако е от грозде ще е добро. Ще го търся, поне лесно се помни етикета. За здраве!
                    Писали сме едновременно с asenv.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое бяло вино?

                      И накрая всички запяват - ой бяло бяло, що не си червено

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое бяло вино?

                        Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                        на всеки се е случвало да остане недоволен от вкуса на скъпо бяло вино, както и обратното - да е доволен от не много скъпо.
                        Задължението виното да е скъпо за да бъде добро е чиста проба снобизъм.

                        Когато имам повече грозде от лозето си правя домашно бяло вино. Поради факта, че е домашно-не винаги се получава добре, но пък когато стане-няма по-добро вино, пък ако ще и да струва 273,46 евро литъра.
                        Това според моя вкус де, ама не съм критерий, щото не съм даже опитвал тежкарски вина.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое бяло вино?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Задължението виното да е скъпо за да бъде добро е чиста проба снобизъм.

                          Когато имам повече грозде от лозето си правя домашно бяло вино. Поради факта, че е домашно-не винаги се получава добре, но пък когато стане-няма по-добро вино, пък ако ще и да струва 273,46 евро литъра.
                          Това според моя вкус де, ама не съм критерий, щото не съм даже опитвал тежкарски вина.
                          И аз съм на твоето мнение,преди години возех една принцеса,та тя все ме водеше с нея по снобарски ресторанти,да не вися като хуй в колата.
                          Та там съм пил вина за 1000 лв бутилката и на мен лично не ми харесват много много,но разни хора разни идеали,всеки има вкус.Един ден и предлагам домашно червено вино,а тя се отнася малко с пренебрежение,но опита и после все ме караше да донасям от него.
                          SUZUKI VITARA V6
                          HONDA CBR 919RR
                          MERCEDES ML
                          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое бяло вино?

                            Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                            Поради факта,че бяло вино не старее, не се слагат и коркови тапи, а само силиконови капачки,които възпрепятстват окисляването му.
                            Можеш ли да ми посочиш източника на това твърдение? И преди да открият силиконовите капачки какви са ползвали?
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое бяло вино?

                              @ Тодоров009 (Войводата)
                              Помисли,защо вече се ползват силиконови капачки.Преди естествено корк.Той пропуска въздух и виното се оксидира.За червено е ок,за бяло е безмислено.
                              Говори с кой да е технолог на вино.Аз поне съм говорил доста, поради ред причини.
                              Или казваш,няма смисъл от нововъведения,защото преди е било по друг начин?Или да се върнем към конете и каруците?
                              Пътят е целта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X