Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за зелето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за зелето

    Много хора тъй викат, ама аз все по това време действам - мине ли Димитровден, айде на саламурата.
    Пък и трябва да си освобождавам двора, че уж се каним да орем...

    Коментар


    • От: Въпрос за зелето

      Събота заредих два та бидона изчистих "чуканите" и пуснах мото мотиката.
      Моята рецепта много простичка. зеле вода сол 2-3 кочана царевица и 4-5 малки главички лук с обелката само че добре измити.
      3-4 дни преточвам пп 2-3 кофи и после "свирки" с маркуча още 5-6 дни и стига толкова.
      Кумът па ич не точи. Пълни до ръба на бидона слага капака стяга скобата и след 21 дни го мята.

      Най ми допада следната рецептичка: готова зелева чорба ситнонарязан праз люта червена чушка леко препечена на туча или на котлона ситно разтрошена и малко зехтинец. А да не забравя и мнооооого яка ракия поне 5-6 пъти.
      Да сте живи и здрави и да пробате това с праза.
      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
      freelander 1,8 2001g.

      Коментар


      • От: Въпрос за зелето

        Въъъх, мъка!
        Тая пуста рецептичка а е влязла за масова употреба - а е свършил пазара на противогрипните ваксини...

        Коментар


        • От: Въпрос за зелето

          Тая рецептичка като бях на село доста често ми се налагаше да я ям /бил съм 5-6 годишен/
          Баба правеше катена пита. Това е нещо средно между баница и питка. Точат се кори и между тях се маже обилно със свинска мас като се натрупат 7;8 кори и се сгъват като плик за писма /накатана-катена/ това се пече във фурната. Става толкова мазна като се изпече че освен със тая "адска" смес със друго не може да се яде.
          Проблема е че няма кой да мия направи такава като бабината. Майка я прави ама нещо не е като тази на баба.
          Баба и дядо са беломорски бежанци а корена им е Малоазийски. На север от Чанак кале.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • От: Въпрос за зелето

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Въъъх, мъка!
            Тая пуста рецептичка а е влязла за масова употреба - а е свършил пазара на противогрипните ваксини...

            И това без тава тлъсти мръвки с лукНе вярвам, поне около Балкана не може
            А зелето ако е топло му трябва повечко сол от начало.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Въпрос за зелето

              Дядо ми едно време,правеше рибена чорба със зелев сок.
              Ловеше някакви дребни рибки от реката?
              Бледнеят ми спомените вече.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Въпрос за зелето

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Дядо ми едно време,правеше рибена чорба със зелев сок.
                Ловеше някакви дребни рибки от реката?
                Бледнеят ми спомените вече.
                Баш така си е!
                Ама не всеки обича зелева чорба, направена на рибена.И моя дядо ме е учил на същото.

                Коментар


                • От: Въпрос за зелето

                  Я кажете от къде да купя зеле за кацата (бидона де), че вече 3 години не намирам правилното!
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Въпрос за зелето

                    Горе у десно пише София, та да да те пратя в неделя, на пазара в Богоров.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Въпрос за зелето

                      Долни или Горни?
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Въпрос за зелето

                        А де, убав въпрос. Тоя Богоров, дето през него минава главния път (там, с прословутия светофар).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Въпрос за зелето

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Я кажете от къде да купя зеле за кацата (бидона де), че вече 3 години не намирам правилното!
                          В какъв смисъл правилното?
                          Онзи ден пазарувах, взехме и тъщата. Тя търси "кьосе", аз си харесах "балкан". Преди майка ми също искаше кьосе. Когато в тавата мръвките са достатъчно тлъсти, а в салатата олиото и червения пипер са колкото трябва - не намирам разлика. Не налитам много на зеле, но жена ми напоследък се специализира и го намирам за приемливо.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Въпрос за зелето

                            Е то Кьосе и Балкан вървят даже и с ракия
                            Проблемът е с разните сортове, дето са по- тежки и от чугуна.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Въпрос за зелето

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              В какъв смисъл правилното?
                              Онзи ден пазарувах, взехме и тъщата. Тя търси "кьосе", аз си харесах "балкан". ..
                              В прекия смисъл - което става за кисело. По суперите продават некакво с дебели жили, което не става. По какво да позная "кьосе" и "балкан"?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Въпрос за зелето

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                В прекия смисъл - което става за кисело. По суперите продават некакво с дебели жили, което не става. По какво да позная "кьосе" и "балкан"?
                                Кьосето не е с кръгла форма , сплескано е зелките са едри, но често тежат около 2,5-3кг(при същият обем китайското зеле ще е около 5 кила). Когато го обърнеш наобратно и погледнеш към чукана оттам се подават 5 жилки. Самият чукан е малък и не влиза по-дълбоко от 5см, ако го разрежете на две ще забележите, че жилестите части са до дълбочината на чукана, оттам към периферията има само листа.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X