Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересни рецепти за правене на ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Интересни рецепти за правене на ракия

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    Колега, "белята", след като преписа целия рекламен и комерсиален http://rozbul.com/ за да не умре темата ще те попитам каква е разликата между прасковена и лимонова ракия, цитирана по-горе, правена без праскови и лимони, може би кориандъра и ванилията ги правят такива?
    И специално за ракията от пшеница, мога да те уверя, че дадената рецепта няма как да работи, по досадната истина, че нишистето е дизахарид и без някаква атака с алфаамилаза, или химичен или физичен процес на разграждане sachromices elipsoideus изобщо няма да му обърне внимание.
    Четенето на всичко изисква време, не прочетох всичко, може и да има полезни неща... Само да не го приемеш, като заяждане.

    Отворих темата за интересни рецепти и очаквам такива от Вас,
    Дизахариди са захарозата (цвекловата захар) и лактозата (млечната захар). Сложните въглехидрати се състоят от много монозахариди (стотици, дори хиляди). Полизахариди са нишестето (скорбялата) и целулозата (влакната).
    Скорбялата, позната още като нишесте е полизахарид, образуващ се в резултат на фотосинтезата в листата на растенията и натрупван като енергиен резерв в семената, корените и плодовете под формата на скорбелни (нишестени) зрънца. Състои се от два полизахарида — амилоза и амилопектин, като тяхното съотношение е различно в различните източници на нишесте (царевица, пшеница, ориз, картофи, ръж, овес и др.). И двата полизахарида са полимери на глюкозата и една типична полимерна верига на скорбялата се състои от около 2500 молекули на глюкозата в различна степен на полимеризация. Химичната и формула е (C6H10O5)n, където n е общият брой на мономерите на глюкозата. Скорбялата е бяло микрокристално вещество, неразтворимо в студена вода, без вкус и мирис. В гореща вода набухва, образувайки колоиден разтвор. При реакция с луголов разтвор се оцветява в синьо, което се използва като индикатор за присъствието и.
    В кисела среда скорбялата се хидролизира главно до алфа-глюкоза, но заедно с нея се получават и различни странични продукти. Това се дължи на суровите условия, при които се осъществява процеса – висока температура и киселинност на средата.
    Нишестето се редуцира се в кисела среда с ензими до алфа глюкоза и 99% съм съгласен, че без ензими, няма да работи рецептата.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #17
      От: Интересни рецепти за правене на ракия

      Белята, това което си написал,всъщност си го преписал от уикипедията, не са твои знания, а желание да демонстрираш такива. Извини ме за грубия тон, но това което си качил по-горе,12 и 13 пост, преди около 80 години със сигурност е било актуално, само някои прости неща и до днес важат. Спирам да пиша в темите за дестилация, не виждам смисъл. Само като информация, във форума знам колеги, които са много по напред с материала, но не желаят да коментират, разбирам ги защо.

      Коментар


      • #18
        От: Интересни рецепти за правене на ракия

        Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
        Белята, това което си написал,всъщност си го преписал от уикипедията, не са твои знания, а желание да демонстрираш такива. Извини ме за грубия тон, но това което си качил по-горе,12 и 13 пост, преди около 80 години със сигурност е било актуално, само някои прости неща и до днес важат. Спирам да пиша в темите за дестилация, не виждам смисъл. Само като информация, във форума знам колеги, които са много по напред с материала, но не желаят да коментират, разбирам ги защо.
        Скъпи "приятелю", смятам, че органичната химия се е променила повече от 100 г, но на молекулярно ниво, Писаното от мен го има във всеки учебник по органична химия, по който студентите държат изпит. Не го приемай като заяждане.

        П,п.
        Американски форум : питаш нещо и ти отговарят.
        Руски форум : питаш нещо и теб те питат.
        Български форум : питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

        Последно редактирано от белята; 03-10-14, 10:09.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: Интересни рецепти за правене на ракия

          Здравейте!!!
          Аз също се опитвам да правя ракия от пшеница.Искам да споделя своя опит а вие допълвайте или поправяйте-само ви моля не се упражнявайте да сте най-умните.Всеки съвет от личен опит е добре дошъл!!

          Бих искал да споделя своя опит за направа на ракия от пшеница.
          1.Измивам 20кг.пшеница и накисвам същата добре във вода 24 часа.
          2.Разстилам пшеницата върху найлон покривам я с плат и овлажнявам постоянно няколко дни!
          3.Необходимото време за покълване при оптимална температура и влага е 5-7 дни!!!
          4.След като покълне 0.5-0.8мм. се суши !!
          5.След като се изсуши добре са натрошава в ярмомелка„не се мели„!!!!
          6.Така полученото се залива с вода и се загрява около 70-80 градуса за около 40мин.!!
          7.Охлажда се и се сипва в съда където ще се приготвя материала за варене!!!
          8.Петдесет килограма захар се разтварят в хладка вода така че всичко -материал от пшеница и така разтворената захар станат около 250 литра!!
          9.Купувате си две пакетчета култивирани дрожди -продават се в агро-аптеките !!
          10.Така закупените дрожди се разтварят в захарният сироп и се добавя към вече приготвеният материал!!!
          11.Материала трябва да се държи в помещение с постоянна температура до протичането на пълната ферментация!!!!
          12.Следващият етап е изваряване!!!
          Ако всичко сте направили правилно както го описвам ви гарантирам най-малко 50 литра 40-45градуса перфектна ракия!!!
          Време е за наздраве и дано съм помогнал!!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X