Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кафе и кафеварки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кафе и кафеварки

    Здравейте колеги!От скоро сме с индукционни котлони,а както знаете за тях трябват специални готварски съдове.Съдове имам,обаче се оказа проблем с кафето.Преди ползвахме т.нар. кубинска кафеварка и бяхме доволни,обаче тя е алуминиева и на индукцията не става!Някой може ли да сподели каква ползва и да сподели отзиви.Аз си харесах на Биалетти,обаче не мога да открия магазин,където ги продават,и особено моделите за индукция.Ако някой има информация ще съм благодарен да сподели!!!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

  • #2
    От: Кафе и кафеварки

    Аз съм луд на тема кафе. Избирах дълго и последните две години употребявам само това. Nespresso Professional .

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:background.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5562744

    Коментар


    • #3
      От: Кафе и кафеварки

      Това го ползваш с машина за капсули или кафеварка?
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #4
        От: Кафе и кафеварки

        Хахахаха,определено му помогна Демек майната й на кафеварката,да си купи кафе машина
        За тази,която питаш не мога да кажа...ако искаш провери в електрон бг,имат повече от един модел. Имат на фагор,така че предполагам,че не са лоши.

        Коментар


        • #5
          От: Кафе и кафеварки

          За съдове за такива котлони е комплицирано малко,но защо не си вземеш едно газово котлонче за кубинската кафеварка,пък и не само за нея....
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: Кафе и кафеварки

            Ами това с газовото котлонче е добра идея,обаче жена ми само като спомена думата газ-независимо дали за кола,за вкъщи или пръдня и полудява!Ще се търси кафеварка!Не ми се купува кафемашина!
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #7
              От: Кафе и кафеварки

              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
              Ами това с газовото котлонче е добра идея,обаче жена ми само като спомена думата газ-независимо дали за кола,за вкъщи или пръдня и полудява!Ще се търси кафеварка!Не ми се купува кафемашина!
              Тогава просто потърси малко електрическо такова. Срещат се такива с 10-12см плоча. Все си мисля, че ще е няколко пъти по-евтино от "специализирана" кафеварка.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Кафе и кафеварки

                Доколкото знам дъното на съдовете за тези котлони трябва да привлича магнит. Кафеварките от този тип, които съм виждал са изработени от алуминий или неръждавейка - и двете не ги лови магнит. Не съм оптимист относно намирането на подходяща кафеварка.
                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                Коментар


                • #9
                  От: Кафе и кафеварки

                  Една дебелостенна "желязна" пластина между котлона и кубинката ще ти реши проблема без пари, както и всеки съд за индукционен котлон, в който се събира тази кафеварка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кафе и кафеварки

                    Такива адаптери за индукция съществуват,но трудно се намират,а кафеварки за индукция има,и не са кой знае колко скъпи,просто трябва да ги намеря:-)!Иначе ако някой иска да си купи Биалетти за нормален котлон,днес ги видях на промо в Лидъл!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кафе и кафеварки

                      Кафеварката за индукционен котлон е на лице!Купих си Фагор за 6 кафета, и мога да кажа че съм доволен. Намаерих и представителство на Биалети но след 3 мейла мълчание им дадох свободно.Покрай търсенето на кафеварка научих и някои ценни съвети за приготвянето на кафе по този начин.Първо, водата трябвало да се слага вътре студена.Кафето да е средно смляно,да се приготвя на по бавен огън/ниска степен/ и да не се оставя да "загаря" в кафеварката след като вече е сварено.Кафето в цедката не трябва да се тъпче като при еспресо машините.Друга тънкост,която съм виждал да правят в Италия , е да отделят в една чашка с малко захар първите капки от кафето,което излезе,след това енергично се разбърква докато се получи кремообразна смес,и когато се свари кафето се добавя малко от тази смес в кафето,която прави страхотен каймак!Пробвайте го-страхотно е!
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кафе и кафеварки

                        Точно така!
                        Също, кафеварката не се мие с препарат.
                        Веднага след като изсипеш кафето, слагаш с мивката и пълниш вода.
                        Така не остават отлагания и се мие (плакне) лесно.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X